10
اوراق سفید بیت کوین

در واقع اوراق سفید بیت کوین سندی برای اعتبار بخشی میزان امنیت و صحت معامله بین دو فرد معامله گر است. این اوراق در اصل بخش مهمی از اعتبار ارز دیجیتال را شکل می دهند و برای اعتبار دهی بسیار حائز اهمیت می باشند. در این مطلب از شرکت آوام پیمنت با شما هستیم تا آنچه را نیاز دارید در مورد اوراق سفید بیت کوین بخوانید و در صورت داشتن سوالات بیشتر با ما در تماس باشید.

اوراق سفید بیت کوین چیست

اوراق سفید به عنوان بخشی اساسی از ایجاد یک پروژه بلوک چینی جدید یا رمزنگاری معروف،شناخته شده اند.سرمایه گذاران در ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین نیاز به یک سند برای انجام معاملات خود دارند.اوراق سفید بیت کوین بیان می کند که پرداخت ها مستقیما بین دو فرد و بدون نیاز به شخص ثابث و یا واسطه انجام می گردد.امضای دیجیتالی شخصی فرد می تواند راه حل مناسبی برای این مورد باشد.اما اگر نتواند مشکل دوبار پول خرج کردن در سیستم را حل کند این تکنولوژی هیچ سودی ندارد.در سال 2009 بیت کوین توسط فردی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو به وجود آمد.

عملکرد اوراق سفید بیت کوین

هر فردی درخواست خود را وارد می کند و برای بلاک چین می فرستد. هر سیستم در شبکه تمام درخواست ها و معادلات آنها را حل میکند و به شبکه بلاکچین یک بلاک جدید اضافه می کند.این بلاک ها ارتباط با بلاک های قبلی دارد و با هم مرتبط هستند. هرکدام ازاین بلاک های تولید شده و تایید شده توسط بلاکچین غیرقابل برگشت است.در نهایت به هر کدام از این بلاک های تایید شده یک هش تعلق می گیرد.این هش ها برای بلاک های بعدی ضروری است و به یکدیگر متصل است.برای تغییر در هریک ازاین بلوک ها کل بلوک های قبل و بعد تغییر می کند.

این زنجیره طولانی نه تنها به عنوان شاهدی برای وقایع صورت گرفته عمل می‌کند بلکه ثابت می‌کند این زنجیره نتیجه فعالیت قدرت بالای پردازشی است.

این قدرت پردازشی توسط ماینر یا گره های شبکه کنترل می‌شود، آن‌ها زنجیره اصلی را ایجاد می‌کنند. پیام‌ها براساس بهترین تلاش‌ها ارسال می‌شود و ماینرها می‌توانند در هر لحظه‌ای به شبکه متصل یا از آن جدا شوند.

بخش های مختلف اوراق سفید بیت کوین
بخش های مختلف اوراق سفید بیت کوین

بخش های مختلف اوراق سفید بیت کوین

اوراق سفید بیت کوین 11 قسمت دارد:

 • 1) معرفی

معاملات در ارزهای دیجیتالی،مشکل اطمینان داشتن از فرد ثالث و عدم نیاز به آن را حل کرده است. راه حل آن، هش های رمزنگاری شده است که دو طرف بدون واسطه می توانند مبادلات مالی خود را انجام دهند.در این روش معاملات، بر اساس ساختارهای رایانه ای شکل گرفته است. به همین دلیل غیر قابل برگشت هستند و از کلاهبرداری جلوگیری می کند. در بلاک چین ترتیب انجام معاملات و تراکنش ها در بلوک ها ذخیره می شود واز مشکل دوبار پول خرج کردن جلوگیری می شود.

 • 2) تراکنش

در انجام معاملات شما مقدار پولی را می خواهید انتقال دهید با امضای شخصی خود تایید میکنید و فرد گیرنده آن را نیز با امضای خود تایید می کند.با توجه به اینکه هربلاک با هم در ارتباط است شما نمی توانید یک سکه را دوبار خرج کنید.در سیستم به صورت عمومی اعلام می گردد و تایید می شود.

 • 3) سرور ثبت تاریخچه

راه حلی پیشنهادی،سرور زمانبندی است.در این مرحله هربلاک تایید شده به هش تبدیل می شود و تاریخچه زمانی آن با توجه به هش قبلی و زنجیره ثبت می گردد.

 • 4) اثبات کار

در این قسمت عدد نانس را افزایش می دهند.این کار را ادامه پیدا می کند تا بایت بلاک مورد نیاز صفر شود.زمانی که شرایط پروتکل اثبات کار فراهم شد آن بلاک دیگر نمی‌تواند تغییر کند؛ چرا که بلاک قبلی به بلاک بعدی متصل است و تغییر بلاک نیازمند تغییر بلاک بعدی هم هست. احتمال هک شدن با افزوده شدن بلاک‌های بعدی کاهش می‌یابد. هرچه این بلاک ها با سرعت بیشتری تولید شوند میزان سختی آن نیز بیشتر می شود.

 • 5) شبکه

مراحل انجام شبکه به صورت زیر است:

 1. معاملات جدید به تمام استخراج کنندگان پخش می شود.
 2. هر استخراج کننده معاملات جدید را در یک بلوک جمع می کند.
 3. هر استخراج کننده در پیدا کردن یک اثبات کار سخت برای آنبلاک کار می کند.
 4. هنگامی که یک استخراج کننده اثبات کار را پیدا کرد، بلوک را به اطلاع بقیه نیز می رساند.
 5. بلوک در صورتی تایید می شود که دوبار خرج نشده باشد و تمامی اطلاعات آن صحیح باشد.
 6. استخراج کنندگان زمانی که رو بلاک بعدی کار می کنند می توانند بلاک قبلی تولید شده را تایید کنند.

در این شبکه اگر استخراج کننده ای بلاکی را دریافت نکرد زمانی که بلاک بعدی را دریافت می کند متوجه بلاک ازدست داده می شود.

 • 6) انگیزه

هر استخراج کننده بعد از حل این معاملات به او پاداشی تعلق می گیرد.پاداش براساس قدرت پردازش سخت افزار می باشد.

 • 7)بازیابی فضای دیسک

برای اینکه فضای ذخیره سازی را حفظ کنند بلاک های قبلی که دفن شده اند حذف می کنند.هش های داخلی بلاک را حذف و فقط ریشه های هش را نگه داری می کنند.

شاخه یک بلاک بدون تراکنش‌ها حدود ۸۰ کیلو بایت حجم دارد. اگر بلاک‌ها هر ۱۰ دقیقه ایجاد شوند، در طول سال ۴٫۲ مگابایت حجم خواهند داشت. با سیستم‌های کنونی در سال ۲۰۰۸ که با ۲ گیگا بایت حافظه عرضه می‌شوند و پیش‌بینی قانون مور برای رشد ۱٫۲ گیگابایتی اطلاعات در سال، مشکلی از بابت حافظه ایجاد نخواهد شد.

 • 8) تایید اعتبار ساده پرداخت شده

هر استخراج کننده فقط نیاز دارد تا بلندترین شاخه‌های بلاک زنجیره اثبات کار را ذخیره کند. برای انجام این کار باید استخراج کننده،شبکه را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود که بلندترین زنجیره را در اختیار دارد. این استخراج کننده نمی‌تواند خود تراکنش را چک بکند اما با لینک کردن به محل قرارگیری آن در زنجیره می‌تواند ببیند که شبکه هم آن را پذیرفته است. بلاک‌های بعدی هم که اضافه شده‌اند بیشتر ثابت می‌کنند که شبکه آن را پذیرفته است.

 • 9) ترکیب و تقسیم ارزش

برای این که میزان ارزش را بتوان جدا یا ترکیب کرد، تراکنش حاوی ورودی‌ها و خروجی‌های مختلفی هستند.در حالت کلی از تراکنش بزرگ قبلی یک ورودی وجود دارد و یا اینکه چندین ورودی مقدارهای کوچکتری را با یکدیگر ترکیب کرده است.به طور معمول دو خروجی وجود دارد:1)پرداخت 2) بازگشت (برای شرایطی که قرار باشد مبلغ به فرستنده باز گردد.)

این را هم باید دانست در جایی که تراکنش بستگی به چند تراکنش دارد و این تراکنش‌ها بستگی به تعداد بیشتری دارند، یک مشکل نیست. همچنین هیچ وقت نیازی به ذخیره کامل تاریخچه تراکنش‌ها نیست.

 • 10) حریم شخصی

در این نوع معاملات مانند بازارهای سهام،مشخص است که هرکسی در چه زمانی چه مقداری را منتقل می کند.اما هیچ گاه نمی توانند مشاهده کنند که به چه کسی منتقل داده شده است. برای انجام معاملات هر دو فرد امضای شخصی دارند که باید در حفظ آن تلاش کنند.

 • 11) نتیجه گیری

در اوراق سفید بیت کوین سیستمی برای پرداخت‌های الکترونیکی وجود دارد که در آن نیازی به برقراری اعتماد به فرد واسطه را ندارد.در این نوع از معاملات،کنترل کامل بر روی مالکیت سکه ها(اموال) به کاربر میدهد.برای جلوگیری از دوباره کاری یک شبکه که از پروتکل اثبات کار برای ذخیره تراکنش‌ها استفاده می‌کند.

موفقیت این شبکه سادگی بدون ساختارش است. استخراج کننده ها بدون اینکه کوچکترین نیازی به شناسایی یکدیگر داشته باشند و با کمترین هماهنگی با یکدیگر کار می کنند. آن‌ها با استفاده از قدرت سی پی یو سخت افزار با کار کردن روی گسترش بلاک‌ها آن‌ها را تایید می‌کنند و با عدم پذیرش بلاک‌های اشتباه، آن‌ها را نمی‌پذیرند. هر نوع قانون وپاداش‌ها هم می‌تواند از طریق این سیستم مورد پذیرش قرار بگیرد.

در انتها با توجه به آنچه درباره کلیات اوراق سفید بیت کوین به شما عنوان شد، از شما میخواهیم تا در این باره اگر اطلاعاتی دارید در ادامه این مطلب و بخش نظرات بنویسید و یا اینکه با مشاورین ارشد ما ارتباط تلفنی برقرار کنید. 

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

TOP