10
شبکه تامبلر

شبکه تامبلر

شبکه تامبلر

وقتی شما وبلاگی در تامبلر ایجاد می کنید، این وبلاگ به صورت اتوماتیک عمومی می باشد. شما نمی توانید تنظیمات اصلی وبلاگ را از حالت عمومی به خصوصی و شخصی تغییر دهید، اما شما می توانید پست هایی که در آینده انتشار می دهید را به صورت شخصی تنظیم کنید. شبکه تامبلر به شما اجازه دسترسی سراسری را به محتوای قابل استناد خواهد داد. در این مقاله از شرکت آوام پیمنت آشنا خواهیم شد.

معرفی شبکه تامبلر

تامبلر یک پلت فرم وبلاگ نویسی است که تا حد امکان به اشتراک گذاری هر چیزی را آسان می کند. از بسیار جهات این یک شبکه اجتماعی است و اعضای تامبلر می توانند فالو کنند، اشتراک ها و محتوا و نظرات هر یک از دیگر کاربران را منتشر می کند. در این سایت کاربران می توانند نقل قول ها، لینک ها، صوت، اسلاید تصاویر و حتی ویدیو را ارسال کنند. وبلاگ نویسان شخصی و شرکت های رسانه ای بین المللی مانند نیویورک تایمز و گاردین وبلاگ نویسی میکنند و استفاده از تامبلر آسان است، حتی برای کسانی که در استفاده از کامپیوتر و اینترنت مبتدی هستند.

بهترین راه شبکه بندی در تامبلر

تامبلر با پیدا کردن و دنبال کردن وبلاگ ها، وبلاگ نویسی اشتراک ها و جستجوی نویسندگانی که مطالب مورد علاقه شما را ارسال می کنند، شبکه بندی را با دیگر کاربران تامبلر ارتقاء می دهد. تامبلر همچنین با شبکه های اجتماعی هماهنگ شده است، بنابراین می توانید مخاطبین خود را در سایر سیستم عامل ها مانند فیسبوک و گوگل، که در تامبلر نیز هستند، به سرعت پیدا کنید.

تامبلر وبلاگ را به کاربر پیشنهاد میدهد تا آن را فالو کند. به داشبورد تامبلر خود وارد شوید، سپس روی برگه “یافتن وبلاگ ها” کلیک کنید. در صفحه اسپاتلایت تامبلر انواع وبلاگهای پیشنهادی باز می شود. بر روی طبقه بندی مشخص کلیک کنید تا وبلاگها را با توجه به موضوع یا گروه مرتب کنید. برای مشاهده وبلاگ خود روی تصویر بند انگشتی کلیک کنید، سپس روی دکمه “دنبال کردن” در گوشه سمت راست بالای پنجره وبلاگ کلیک کنید.

هنگامی که یک وبلاگ را دنبال می کنید، مالک وبلاگ مطلع می شود و نام کاربری شما در لیست فالوورهای وی لیست می شود. فالو کردن سایر وبلاگ ها گام مهمی در شبکه سازی در وبلاگ تامبلر محسوب می شود. هنگامی که یک وبلاگ را دنبال می کنید و با نویسنده وبلاگ ارتباط برقرار می کنید، نویسنده احتمالا شما را نیز فالو خواهد کرد.

تامبلر چگونه کار می کند؟

باز کردن صفحه در Tumblr شبیه به دیگر شبکه های رسانه اجتماعی است. کاربران با ارائه آدرس ایمیل و همچنین ایجاد رمز عبور، نام کاربری و صفحه URL، حساب کاربری ثبت می کنند. URL ها را می توان تا همیشه تغییر داد، اما این کار تاثیر منفی بر SEO خواهد داشت – بهتر است وقت بگذارید و URL پیدا کنید که اول بار برای فروشگاه کار کند.

می توان به صورت سفارشی یا از لیست مضامین موجود که هم در Tumblr و هم در وب سایت های خارجی یافت می شود، صفحه طراحی کرد. علاوه بر این، اکثر این تم های پیش فرض را می توان از نظر اندازه، رنگ و دیگر متغیرها تنظیم کرد. دسته بندی تصاویر، از جمله عکس ها و لوگو های ساخت خود مالک فروشگاه تجارت الکترونیکی را می توان در صفحه گنجاند. باید از فرصت های موجود در ارائه تصاویر مرتبط و لینک کردن به سایت تجارت الکترونیک واقعی در صفحه فروشگاه استفاده کرد.

تامبلر چگونه کار می کند؟
تامبلر چگونه کار می کند؟

داشبورد روش اصلی برای اضافه کردن محتوا به صفحه Tumblr است که تقریبا با این ابزار می توان انواع متن و همچنین فایل های گرافیکی و ویدیویی را پست گذاری کرد. کاربران می توانند پست های خود را در قالب موضوع انتخابی برای صفحه و همچنین در فرمت قابل ویرایش مشاهده کنند. پست های صفحات وبلاگ Tumblr که یک کاربر آن را دنبال کرده نیز در داشبورد دیده می شود، در واقع کاربر می تواند این پست ها را لینک یا دوباره وبلاگ نویسی کند. تعداد دیگر صفحات فالو شده مستقیما با مقدار محتوایی که از طریق داشبورد جریان می یابد ارتباط دارد.

درست مثل هر سایت رسانه های اجتماعی دیگر، صفحه Tumblr باید به درستی در سایت تجارت الکترونیک اصلی و در دیگر اکانت های رسانه اجتماعی لینک شود. برعکس آن نیز درست است: بخش مربوط به صفحه Tumblr باید به سایت اصلی تجارت الکترونیک، و همچنین به دیگر پروفایل های شبکه های اجتماعی لینک شود.

ایجاد وبلاگ به کمک شبکه تامبلر

شبکه تامبلر به سرعت در حال رشد و پیشرفت می باشد و هر روزه تعداد افراد بیشتری متوجه سهولت استفاده از آن و ویژگی های متنوع آن می شوند. شما می توانید از طریق شبکه تامبلر تنها در عرض چند دقیقه وبلاگی برای خود بسازید و برای این کار تنها کافیست به صفحه اصلی تامبلر بروید و طبق دستورالعمل انجام دهید و مراحل را طی کنید. در وبلاگ تامبلر شما در ابتدا باید نام و لینک و تصویر مورد نظر خود را وارد نمایید و این اولین قدم در راه ساختن و ایجاد یک حساب می باشد. در صورت به اشتراک گذاشتن مطالب افراد دیگری که از تامبلر استفاده می کنند می توانند محتوا و مطالب را دیدن نمایند. شما نمی توانید وبلاگ خود را به طور کلی پاک کنید اما می توانید حساب تامبلر خود را به صورت کلی ببندید.

برای شروع به صورت زیر عمل کنید:

تنظیمات محرمانه و یا خصوصی:

اگر می خواهید یک وبلاگ کاملا شخصی برای خود ایجاد کنید، لازم است که شما علاوه بر وبلاگ اصلی و ابتدایی خود وبلاگ دیگری ایجاد نمایید و از رمز عبور و پسورد برای شخصی سازی و حفاظت از آن استفاده نمایید. از شما درخواست می شود تا رمز عبوری برای حساب خود تعبیه کنید تا محرمانه و شخصی باشد.

ظاهر و طراحی:

تنوع و تعداد بسیاری تصویر زمینه و تم برای طراحی زمینه در حین ساختن وبلاگ در تامبلر وجود دارد، که برای استفاده و دسترسی به آن ها نیازی به ترک حساب تامبلر خود ندارید. تنها کافیست بر روی لینک ظاهر و طراحی در تنظیمات صفحه تامبلر کلیک کنید. شما می توانید رنگ و تصویر و فونت و سایر موارد وبلاگ خود را به طرح و سبک مورد علاقه خود تغییر دهید.

صفحات:

شما می توانید صفحاتی به وبلاگ خود اضافه کنید و آن را بیشتر شبیه به یک وبسایت نمایید. برای مثال: شما می توانید صفحه ای برای خود و صفحه ای برای مخاطبان خود اختصاص دهید. اگر شما طرحی از تم تامبلر را انتخاب نمودید شما می توانید به راحتی صفحات خود را طراحی کنید و به صفحه وبلاگ خود اضافه نمایید.

نظرات:

اگر می خواهید تا نظرات مخاطبان شما در وبلاگ شما به نمایش دربیایند بنابرین شما باید تنظیمات وبلاگ خود را به صورتی فعال کنید تا نظرات در مورد پست های شما نمایش داده شوند. خوشبختانه این کار بسیار ساده و آسان می باشد. تنها کافیست در قسمت تنظیمات وبلاگ این گزینه را برای وبلاگ تامبلر خود فعال نمایید.

  1. منطقه زمانی
  2. سفارشی سازی
  3. دنبال کردن دستورالعمل و عملکرد
  4. ممنوعیت پست های غیر اخلاقی در شبکه تامبلر
  5. ممنوعیت پست های غیر اخلاقی یا پورنو باعث نابودی شبکه تامبلر می شود

در تاریخ 17 دسامبر، ممنوعیت پورنو در شبکه تامبلر اعمال خواهد شد به این ترتیب تمام عکس ها، GIF ها و فیلم های دارای مضمون جنسی از سایت حذف خواهند شد. در آینده، نرم افزار خودکار این رسالت را انجام می دهد که البته با تصمیم مردم صورت خواهد گرفت، از قرار معلوم موج اول توقف این مضامین توسط AI انجام شده است. واکنش به این اخبار فوری و مشخص بود: از زمان تاسیس تامبلر در سال 2007 محتوای ضمنی پورنو در این شبکه مجاز بوده است و اکثر مردم به این خاطر عصبانی هستند که شاهد اقداماتی در راستای بیگانه کردن کاربران و شیفتگان بودند و این امر را تهدیدی برای ساختار شبکه اجتماعی خود می دانند.

ایجاد وبلاگ به کمک شبکه تامبلر
ایجاد وبلاگ به کمک شبکه تامبلر

رهبر سازمان استنباط افراد جامعه را اینگونه می داند که رسانه های اجتماعی الزاما بازیگران بد را دعوت کند، اما به ندرت پیش می آید که همین افراد سایتی را بخاطر مسئولیت قانونی ترک کنند. و وقتی این کار را می کنند، رهبر گروه معمولا اقدام فوری و غالبا نسنجیده انجام می دهد. این جریان هنگامی که اپل برنامه Tumblr را ممنوع کرد، در نظر گرفته شد و این مسیر برنامه ریزی شده قدیمی بود. چیزی که امروزه در مورد Tumblr اتفاق می افتد دقیقا یک دهه قبل در LiveJournal طی رویدادی که با Strikethrough یا “خط خورده” شناخته می شود، رخ داد.

مدیران اجرایی این کمپانی با نظارت بر این سایت بخاطر تبعات پورنوگرافی کودکان این سایت را تعلیق کردند و همین امر باعث کوچ کاربران و لطمه به شهرت این سایت شد. پس از خروج کاربران، دیگر سایت LiveJournal مثل قبل نشد. به طور غیر مستقیم، همین امر یکی از دلایل محبوبیت Tumblr است که در اوایل سال 2007 راه اندازی شد و برای کاربرانی از سایت LiveJournal کوچ کردند، به یک سایت محبوب تبدیل شد. ممنوعیت اخیر شبکه Tumblr موج دیگری از کوچ کاربران این سایت را هشدار میدهد – هرچند در حال حاضر دقیقا معلوم نیست مقصد بعدی این کاربران کجا خواهد بود.

پرداخت آنلاین
مطالب مرتبط

Related Posts

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

TOP