10

پرداخت هزینه آزمون CFA

آزمون CFA یکی از معتبر ترین آزمون های بین المللی جهت دریافت گواهینامه در حوزه مالی و سرمایه‌گذاری برای افرادی میباشد که قصد سرمایه گذاری و ورود به حوزه های مالی در سراسر دنیا دارند میباشد. وبسایت آوام پیمنت پیشرو در خدمات ارزی و فروش گیفت کارت و ثبت نام در آزمون ها، نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام در آزمون CFA در سریع ترین زمان ممکن برای شما اقدام میکند.

آزمون CFA

پرداخت هزینه آزمون CFA

آزمون CFA چیست؟

CFA مخفف کلمه Chartered Financial Analyst به معنای گواهینامه تحلیل گر خبره مالی می باشد. این گواهینامه یکی از معتبرترین و شناخته شده‌ ترین گواهینامه‌های بین‌المللی در حوزه مالی و سرمایه‌گذاری می باشد.این برنامه یک اعتبار حرفه ای می باشد که در ابتدا در ایالت متحده (قبلا انجمن مدیریت سرمایه گذاری و تحقیقات یا AIMRبوده است) آغاز شد و بعد از آن به صورت بین المللی در کشورهای دیگر نیز ادامه پیدا کرده است.

کاندیداهایی که بتوانند هر سه سطح این آزمون را گذرانده و شرایط مؤسسه را داشته باشند به عنوان CFA charterholder شناخته می‌شوند. تا سال 2018 قریب به ۱۳۲ هزار نفر توانسته‌اند در سرتاسر دنیا این عنوان را کسب کنند. الزامات اساسی برای مشارکت در برنامه CFA شامل داشتن مدرک دانشگاهی یا تحصیل در سال آخر تحصیلات دانشگاهی می باشد.موسسه CFA فدراسیون تحلیلگران مالی (FAF) در سال 1947 به عنوان یک سازمان خدماتی برای متخصصان سرمایه گذاری تاسیس شد. این گواهینامه شامل تجزیه و تحلیل مباحث سرمایه گذاری و مالی (استانداردهای گزارشگری مالی بین المللی و اصول حسابداری پذیرفته شده توسط U.S) است. همچنین این برنامه شامل پوشش بازارهای جهانی و همچنین تجزیه و تحلیل دارایی های مختلف است.

این دارایی ها می توانید شامل موارد مختلفی شود از جمله:

سهام (سهام)، درآمد ثابت (اوراق قرضه)، مشتقات (آینده، پیش، گزینه ها و مبادلات)، و سرمایه گذاری های جایگزین (املاک و مستغلات، سهام خصوصی،صندوق های بیمه و کالاها) باشد.

 

ثبت نام آزمون CFA

مراحل ثبت نام آزمون CFA

 

 1. ابتدا وارد سایت www.cfainstitute.otg می شوید
 2. در بالا سمت راست creadit an accont را انتخاب کرده ،اکانت کاربری برای خود بسازید. 
 3. بعد از پرکردن فیلدها دکمه submit را انتخاب کنید.
 4. سپس تاییه ایمیل برای شما فرستاده می شود.
 5.  وارد ایمیلتان شوید و روی لینک ارسالی کلیک کنید.
 6. پیغامی دریافت می کنید مبنی بر ساخته شدن اکانت ،بعد از آن شما می توانید برای آزمون ثبت نام کنید، درنتیجه مجدد وارد سایت شوید.
 7.  در این صحفه برای ثبت نام سطح یک، از شما پاسپورت با تاریخ معتبردر روز آزمون میخواهد، یا می توانید یکی از موارد زیر را انتخاب کنید.
  * مدرک کارشناسی (یا معادل) و یا تحصیل در سال های آخر رشته کارشناسی (باید توجه داشت که برای شرکت در آزمون دوم باید مدرک کارشناسی تحصیل تایید شده باشد)
  * 4 سال سابقه کار ( لزومی ندارد در زمینه سرمایه گذاری باشد) 
  * ترکیبی از سابقه کار و مدرک دانشگاهی که باید مجموعا ۴ سال شود (کار پاره وقت ملاک قرار نمی گیرد و چهار سال قبل از ثبت نام برای اولین آزمون محاسبه می گردد)
 8. بعد از آن گزینه تقویم آزمون را انتخاب کنید ،درصفحه باز شده برای شما تاریخ های آزمون را نشان می دهد.
 9. صفحه بعدی دررابطه با مکان آزمون می باشد که در لیست آورده شده ،شما می توانید مکان مورد نظر را انتخاب کنید.
 10. سپس گزینه هزینه آ زمون را انتخاب کنید.
 11. سپس در قسمت بالا سمت راست روی نامتان کلیک کنید و وارد مدیریت حساب خود شوید . در قسمت ایمیل cfa وارد می شوید . تمامی قسمتها را باید پر کنید و شماره کارت اعتباری را وارد کنید و گزینه ادامه را انتخاب کنید.
 12. در این قسمت تمامی مشخصات شما را نشان می دهد. در پایین بر روی گزینه ویرایش کلیک کنید و در صورت تایید گزینه ادامه را انتخاب کنید.باید توجه داشته باشید که مشخصات وارد شده حتما با پاسپورت مطابقت داشته باشد.
 13. در صحفه بعد باید آدرس وارد شده را تایید و گزینه ادامه را انتخاب کنید.
 14. در این قسمت مدرک آموزشی را تایید و بر روی گزینه ذخیره کلیک کنید. اگر شما خواستید مدرک دیگری ثبت کنید دکمه ویرایش آموزشی راانتخاب کرده ، سپس بر روی گزینه ادامه راکلیک کنید.
 15. در قسمت بعدی شما باید سابقه خود را وارد کنید. بنابراین دکمه ویرایش تجارب کاری را انتخاب، سپس دکمه ذخیره را انتخاب کنید. اگر خواستید سابقه کاری دیگری اضافه کنید گزینه ویرایش سابقه را کلیک کنید.
 16. صفحه های بعد در مورد اطلاعات شغلی شماست. کارفرما سوالاتی می پرسد و بعد پرکردن فیلده هاگزینه ثبت نام را انتخاب کنید.
 17. در صفحه بعد گزینه شروع را کیلیک کنید.
 18. در صفحه بعد قوانین و مقررات را خوانده و در صورت موافقت ،تایید کنید.
 19. در این صفحه باز شده باید شهر مورد نظرخود را انتخاب کنید. 
 20. سپس ساختار را به شما نشان می دهد .
 21. در این صفحه اگر کد تخفیف داشته باشید وارد کنید و گزینه ادامه را انتخاب کنید.
 22. درصفحه آخر باید هزینه را پرداخت کنید. 
 23. پس از پرداخت ،ثبت نام شما تایید می شودوبه پایان می رسد.

ثبت نام آزمون CFA

پرداخت آنلاین هزینه آزمون CFA

زمانی که شما مراحل ثبت نام را با موفقیت انجام دادید در مرحله پرداخت برای شما یک صفحه نمایش داده می شود که در آن صفحه پیش فاکتور و قیمت نهایی موجود است که در صورت تایید، شما روی گزینه proceed to checkout کلیک کنید و در صفحه بعد Pay Now را انتخاب می کنید و پس از آن نحوه پرداخت خود را مشخص می کنید که با چه نوع کارت های اعتباری مثل ویزا و مستر و یا ووچر کارت خود می خواهید انجام دهید.

روی گزینه مورد نظر خود کلیک کنید و گزینه Continue را انتخاب کنید و در صفحه ای که برای شما باز می شود اطلاعات کارت خود را وارد کنید . اگر ووچر کارت دارید فقط باید کدی را که هنگام تهیه کارت گرفته اید وارد کنید و بعد از آن گزینه buy را انتخاب می کنید و در صفحه آخر نیز رسید پرداخت شما نشان داده می شود. می توانید آن را ذخیره و از آن پرینت بگیرید.

برای هموطنانی که دسترسی به کارت های بین المللی ندارند و نمی توانند هزینه آزمون خود را پرداخت کنند می توانند به صورت تلفنی با شرکت آوام پیمنت تماس گرفته و یا به صورت حضوری تشریف بیاورند تا این هزینه را به صورت مطمئن و امن پرداخت کنند.

مشاوره مالی و پرداخت های ارزی

تاریخ برگزاری آزمون CFA

ماه مارچ در شیفت صبح : از ساعت 9 تا 12:15

 1. دوشنبه 04/03/2019
 2. سه شنبه 05/03/2019
 3. چهارشنبه 06/03/2019
 4. پنچ شنبه 07/03/2019
 5. جمعه 08/03/2019
 6. شنبه 09/03/2019

در شیفت عصر ازساعت 2 الی 5:15

 1. دوشنبه 04/03/2019
 2. پنج شنبه 07/03/2019
 3. شنبه 09/03/2019

تابستان 2019 

 1. دوشنبه 10/06/2019
 2.  سه شنبه 11/06/2019
 3. چهارشنبه 12/06/2019
 4. پنج شنبه 13/06/2019
 5. جمعه 14/06/2019
 6. شنبه 15/06/2019

 

محل های برگزاری آزمون CFA

آزمون ماه ژوئن معمولا در مراکز آزمایشگاهی مانند شهر های زیر برگزار می شود:

1 – ابوجا – نیجریه- 2 – بپال – هند 3- بیرمنگام – بریتانیا 4 – بریزین – استرالیا 5 – پنوم پن – کلمبیا 6 – یانگون – میانمار

سایت CFA برای شما مراکزی را در نظر می گیرد که این مراکز بر اساس در دسترس بودن محل امتحان درخواست شده تان است.این مراکزی که به شما پیشنهاد می دهد به این شکل است که شما کشور مورد نظر خود را انتخاب می کنید و این سایت مراکزی که در آن کشور و یا کشورهای همسایه آن برای برگزاری امتحان وجود دارد را به شما نمایش می دهد.

اگر برای رفتن به این مراکز احتیاج به ویزا و یا سایر اسناد دارید تمام مسولیت آن برعهده خودتان است.

 

تاریخ اعلام نتایج آزمون CFA

متقاضیان نتایج و نمرات گزارش خود را در سایت آزمایشی بلافاصله پس از امتحان، دریافت خواهند کرد. گزارش نمره نیز به طور مستقیم به شرکت کنندگان در آزمون ، اعلام می شود.این نتایج به هیچ عنوان توسط تلفن اعلام نخواهد شد.

اگر افراد بخواهند درخواست های مربوط به اعلام نتایج آزمون مبنی براینکه به نفردیگری به جز کاندید آزمون اعلام شود ، باید توسط خود متقاضی نوشته شود. شرکت کنندگانی که حداقل نمره قبولی در آزمون را به دست نیاورند، میتوانند مجددا بعد از سی روز اداری پس ازآخرین آزمون خود، ثبت نام کرده وبرای آزمون بعدی دوباره آماده شوند.تا زمانی که کاندیدها معیارهای واجد شرایط را بدست آورند، میتوانندحداکثر 5 بار در آزمون شرکت کنند. کاندیدها برای ازمون مجدد باید تمامی مراحل ثبت نام در آزمون را مرحله به مرحله تکرار کنند (این مراحل در کتاب راهنمای کاربر توضیح داده شده).

 

TOP