10
ارز دیجیتال ترونیکس

ارز دیجیتال ترونیکس

ارز دیجیتال ترونیکس

بنیاد TRON در سپتامبر 2017 توسط جاستین سان، مدیرعامل کنونی تأسیس شد. صفحه‌ی اصلی وبسایت TRON، هدف پروتکل را ساخت یک اکوسیستم محتوای جهانی و رایگان سرگرمی توصیف می کند که در آن سازندگان به دلیل انتشار،  گردش و تجارت غیر متمرکز دارایی های دیجیتالی، توانایی انتشار آزادانه، ذخیره و محاسبه‌ محتوای خود را دارند و می‌توانند به طور مستقیم با مصرف کنندگان ارتباط برقرار می کنند. ارز دیجیتال ترونیکس را که در این مقاله از شرکت آوام پیمنت مطالعه می کنید، از خدمات این شرکت می باشد.

تاریخچه ای از ترونیکس

TRON یک پروژه‌ی پروتکل غیرمتمرکز مبتنی بر زنجیره‌ی بلوکی (بلاکچین) است که دارای یک سکه‌ی (TRX) TRON داخلی است که هدف آن ایفای نقش یک پلت فرم توزیع محتوا در صنعت سرگرمی دیجیتالی است. در ژوئن 2018، تیم TRON این پروژه را از شبکه‌ی اصلی خود، به عبارت دیگر زنجیره‌ی بلوکی اختصاصی خود راه اندازی کرد، تا جایی که تمام نشانه های TRX (ERC-20) را که قبلا در بلوک زنجیره ای Ethereum منتشر شده بود، جابجا کردند. به این رویداد، روز استقلال ترون می گویند.

در اوایل سال 2018، Tron به دلیل سرقت ادبی مورد انتقاد قرار گرفت، زیرا گزارشات آنان منبعی نداشت یا متعلق به Filecoin و IFPS بودند که هیچ استنادی به آن‌ها نمی‌شد. جاستین سان در پاسخ به این انتقادات اذعان داشت که این فقط اشتباهی بوده که توسط مترجمان داوطلب صورت گرفته است.

مشاوره مالی و پرداخت های ارزی

Tron طوری طراحی شده که در نهایت محتوای سرگرمی را آسانتر به فروش برساند و قیمت آن را نیز برای مصرف کننده ارزان تر کند. در تئوری این هدف با قرار دادن محتوا در زنجیره‌ی بلوکی و سازندگان و مصرف کنندگان در شبکه‌ی همکاران، واسطه حذف می‌شود.

شبکه TRON مجموعه ای از مکانیسم های اجماع را ایجاد کرده که می تواند با به کارگیری این مجموعه، حداقل هزینه را برای شناسایی و حل مسائل مربوط به تایید هویت افراد در معاملات آنلاین صرف کند. همچنین از تراکنش های نقطه به نقطه به جای ساختارهای متمرکز سنتی استفاده می کند. شبکه TRON می تواند نقش میزبان را بین کاربران و توسعه دهندگان ایفا کند تا از اصالت و کامل بودن اعتبار اطلاعات بازی اطمینان حاصل شود.

همانطور که در وب سایت این گروه توضیح داده شده است، پروتکل Tron “پشتیبانی مقیاس پذیر، با دسترسی بالا و توان بالا ارایه می‌دهد که پیش زمینه‌ی تمام برنامه های غیر متمرکز موجود در اکوسیستم TRON است “. این شبکه باعث ایجاد انگیزه در کاربران برای ایجاد برنامه های تفریحی غیر متمرکز سرگرمی (Dapps) می شود.

چگونگی استفاده از ترونیکس

نرم افزار TRON را بر روی دستگاه Ledger Nano S یا Ledger Blue device نصب کنید تا TRX خود را از طریق نرم افزار اینترنتی Tronscan مدیریت نمایید. نرم افزار TRON توسط انجمن ترون توسعه داده شده است.

چگونگی استفاده از ترونیکس
چگونگی استفاده از ترونیکس

پیش از شروع:

 1. بخش Manager در Ledger Live باز کنید.
 2. دستگاه خود را به اینترنت وصل کرده و قفل آن را باز کنید.
 3. اگر برای شما پیغام کسب اجازه باز شد، به Manager اجازه استفاده از دستگاه را بدهید.
 4. نرم افزار Tron را پیدا کنید.
 5. بر روی دکمه نصب نرم افزار کلیک کنید.
 6. یک پنجره نصب باز می شود.
 7. سپس پیغام Processing شاهر می شود.
 8. نصب نرم افزار تایید می شود.
 9. به Tronscan متصل شوید.
 10. نرم افزار اینترنتی Tronscan را در کروم، فایر فاکس یا اپرا باز کنید.
 11. بر روی دکمه Open Wallet در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و بر روی Open_Ledger کلیک نمایید.
 12. زمانی که Ledger شما متصل شد بر روی Open Wallet کلیک کنید.

ارسال و دریافت

نرم افزار اینترنتی Tronscan در حال حاضر تایید آدرس دریافت را پشتیبانی نمی کند. همیشه ابتدا مقدار اندکی را ارسال نمایید و تنها در صورتی که تراکنش اول موفق بود با مقادیر بیشتر ادامه دهید.

نرم افزار Tron را بر روی دستگاه Ledger خود باز نگه دارید تا تراکنش را به امضا برسانید. زمانی که امضای تراکنش مورد نیاز باشد Tronscan پنجره ای شامل جزئیات تراکنش را نشان خواهد داد. همواره پیش از تایید جزئیات تراکنش را بر روی دستگاه خود بررسی نمایید. هنگامی که شما قصد رای دادن، ارسال TRX یا تغییر نام کاربری خود را داشته باشید، به امضا نیاز خواهد بود.

انجام معاملات با ترونیکس

ترون، یک پلتفرم بلاک چین است که محتوای سرگرمی را به اشتراک می گذارد و هدفش این است که صنعت سرگرمی جهان را دگرگون کند. ترون که در سال 2017 با شعار «غیرمتمرکزسازی وب» عرضه و عملی شد، قصد دارد به کاربران، امکان تولید و انتشار محتوا بدون نیاز به استفاده از سرویس متمرکز و بدون نیاز به کنترل دستی محتوای خود در شرکت های بزرگ سرگرمی مانند گوگل، اپل یا فیسبوک را بدهد. ترون در پاسخ به اینکه کاربران در حال از دست دادن کنترل اینترنت هستند و در مقابل، غول های رسانه های اجتماعی، تبیلغ کنندگان و سایر سایت های بزرگ درحال گرفتن این کنترل هستند، ساخته شد.

مشاوره مالی و پرداخت های ارزی

ترون با استفاده از تکنولوژی بلاک چین و سودهای همتا به همتا، قصد دارد که واسطه های منفعت طلب را از سیستم جدا کرده و به تولیدکنندگان محتوا امکان برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان را بدهد. بدین منظور، توسعه دهندگان ترون فرمولی را ابداع کرده اند که پاداش های تولیدکنندگان محتوا را تعیین می کند. این سیستم پاداش دهی، موارد زیر را در نظر می گیرد:

 1. تولید محتوا: تولید محتوا و به موجب آن مشارکت در یک اکوسیستم سالم، جهت کسب پاداش کافی است. افرادی که مرتبا مشارکت می کنند، پاداش بیشتری دریافت خواهند کرد.
 2. استانداردهای محبوبیت و مشارکت: لایک ها، به اشتراک گذاری ها، کامنت ها و سایر نشانه های مشارکت یا لذت، پاداش تولیدکننده محتوا را افزایش خواهد داد.

مواردی که پیش از خرید ترون باید در نظر بگیرید:

پول های رمزی پیچیده بوده و به طور آشکاری، سرمایه های فراری می باشند؛ بنابراین شما پیش از انجام دادن تحقیقات اولیه، هرگز نباید ارز دیجیتال را خریداری کنید. شما باید عواملی را که می توانند به طور بالقوه بر قیمت TRX تاثیر بگذارند و همچنین خطرات موجود در خرید ارز دیجیتال را پیش از خریداری آنها بدانید.

میزان امنیت ترونیکس

ترون (TRX) به نگرانی های امنیتی ایجاد شده توسط شبکه های جدید پاسخ می دهد. همچنین، بنیان گذار ترون در حال پاسخگویی به انتقادهایی که به کدهای تغذیه کننده پروتکل ترون وارد می شود می باشد. در مصاحبه ای با کوین دسک، آنها درمورد اظهاراتی مبنی بر سرقت ادبی صحبت کردند و خاطرنشان کردند که ترون، به طور بسیار جدی امنیت و ثبات پلتفرم خود را حفظ می کند و برای اثبات آن، به 10 میلیون دلار باگ باونتی اشاره کردند (باگ باونتی برنامه ای است که به افراد امکان می دهد که در ازای گزارش باگ ها، پیش از آنکه عموم مردم از آنها اطلاع پیدا کنند، پاداش دریافت نمایند).

«بله، یکی از برنامه نویسان ما مورد بسیار کوچکی را فراموش کرد؛ با این وجود، زمان بسیاری از این موضوع می گذرد و مشکل بسیار جزئی در آن زمان بود. این امر همانند آن است که بگوییم من هم اکنون 27 ساله ام و زمانی که شما 4 سال داشتید، فرصت گل کردن توپ را از دست دادید. این امر خیلی معقول نیست، زیرا در یک تصویر بزرگتر بسیار جزئی است و به چشم نمی آید.»

میزان امنیت ترونیکس
میزان امنیت ترونیکس

امنیت TRX، ارائه کننده خدمات برای پرداخت های الکترونیکی بی درنگ با مدیریت ریسک یکپارچه می باشد. امنیت TRX از بالاترین استانداردها و راهنماهای امنیتی با ادغام فناوری، خدمات و امنیت پیروی می کند تا راه حل های بهینه را برای مشتریان ما و طرف های معامله آنها ارائه نماید.

جنبه پولی تجارت الکترونیک برای ارائه کنندگان آنلاین، کسب و کار اصلی ما را تشکیل می دهد؛ این امر، یک حوزه خدماتی است که به بیشترین میزان امنیت متقابل نیاز دارد. امنیت TRX، با استفاده از توافق نامه های ساختار یافته و شفاف، معاملات شفاف، مدیریت ریسک یکپارچه و همکاری با مشتریان، به این روابط دست پیدا می کند. بدین ترتیب، امنیت ارز دیجیتال ترونیکس ، مشتریان خود را قادر می سازد که بر هدف تجاری حقیقی خود یعنی درآمدزایی تمرکز کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین شرکت آوام پیمنت تماس بگیرید.

ارزهای دیجیتال
مطالب مرتبط

Related Posts

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

TOP