10
ارز دیجیتال پاکس یا کریپتوکارنسی

ارز دیجیتال پاکس یا کریپتوکارنسی

ارز دیجیتال پاکس یا کریپتوکارنسی

ارزدیجیتال در صورتی که بتواند به صورت گسترده جای مبادلات ارز کاغذی را بگیرد، می تواند پیشرفت شایان خود را در عرصه معاملات برخط نشان دهد.  ارز دیجیتال پاکس یا کریپتوکارنسی نیز به همین صورت عمل می کند و تفاوت آن با سایر ارز ها در مواردی است که به صورت کامل در این مقاله برای شما توضیح خواهیم داد. با ما در شرکت آوام پیمنت همراه باشید تا بهترین و به روزترین اطلاعات را در اختیارتان قرار دهیم پیشنهاد می کنم ابتدا مطالعه کنید که ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال پاکس یا کریپتوکارنسی چیست

در کریپتوکارنسی نوشته های محدود در یک پایگاه داده را میتوان تغییر داد، بدون آنکه نیاز به ایجاد ویا تغییر شرایطی خاص باشد. یا به عبارت ساده تر کریپتوکارنسی یا ارزهای دیجیتال همان انتقال وجه به صورت الکترونیک است ؛که برای انجام و تایید تراکنش ها احتیاجی به شخص ثالث ندارد و مستقیم از فرد فرستنده به گیرنده بدون واسطه ای انتقال داده می شود.

در سال 2009 فردی با نام مستعار ساتوشی اکاموتو ارز دیجیتال و به دنباله آن بلاک چین را عنوان کرد. ارزهای دیجیتال شباهت بسیاری به همکاری شبکه ها با یکدیگر، برای به اشتراک گذاری فایل دارد. در ارزهای دیجیتال برخلاف روش سنتی که یک فرد ثالث باید تراکنش ها را انجام می داد، هر فرد در شبکه می تواند تعادل حساب را ببیند. برای انجام تراکنش ها حتما فرد باید با امضای دیجیتالی خصوصی خود، آن را تایید کند.

مشاوره مالی و پرداخت های ارزی

هر تراکنش در ارزهای دیجیتال به این صورت است که :

هر فرد درخواست خود را ثبت می کند و درخواستش به شبکه ارسال می گردد. هر سیستم در شبکه تمام درخواست ها و معادلات آنها را حل می کند و به شبکه بلاکچین یک بلاک جدید اضافه می کند. این بلاک ها ارتباط با بلاک های قبلی دارد و با هم مرتبط هستند. هرکدام ازاین بلاک های تولید شده و تایید شده توسط بلاکچین غیرقابل برگشت است. در نهایت به هر کدام از این بلاک های تایید شده یک هش تعلق می گیرد که برای بلاک های بعدی ضروری است.

برای حل کردن این معادلات ریاضی نیاز به یک سری سخت افزارهایی دارند که برای حل این مسائل به بلاک چین کمک کنند. به هرکدام از این سخت افزارها یک miner یا استخراج کننده می گویند. به هر کدام از این ماینر ها به ازای هر معادله ای که حل کنند یک پاداش تعلق می گیرد. آنها توانایی محاسبات خود را برای حل پازل های رمزنگاری پیچیده ای که لازم است برای تایید یک معامله و ثبت آن در بلاک چین ، ارائه می دهند.

پنج مورد از شایع ترین ارزهای دیجیتال را به شما معرفی می کنیم :

  • بیت کوین اولین ارز دیجیتالی که توسط خود ساتوشی اکاموتو به وجود آمد.
  • Ethereum
  • Ripple
  • Bitcoin cash
  • Litecoin

وضعیت ارز دیجیتال پاکس یا کریپتوکارنسی چطور است؟

ارزهای دیجیتال توسط هیچ دولتی تولید نمی شوند و تحت هیچ افرادی نیز تحت کنترل نیستند . ارزهای دیجیتال یک سیستم نوپا است و بخاطر همین نگرش هر دولت در مورد استفاده از این ارزهای دیجیتال متفاوت است. در بیشتر کشورهای توسعه یافته ارزهای دیجیتالی را قبول کرده اما در کنار آن مراقبت های لازم برای امنیت ارزهای دیجیتالی انجام می دهند مانند : روسیه ،آمریکا ،ژاپن و کانادا.

در بعضی از کشورهای دیگر مانند اتریش ، استرالیا و و آمریکا فروشگاه و خدمات اینترنتی وجود دارد که شما می توانید از طریق ارزهای دیجیتالی آن ها را خریداری کنید. در تعدادی از کشورها به عنوان پول از ارزهای دیجیتالی استفاده می کنند مانند آلمان. در آلمان نیز نام ارزهای دیجیتال را توکن های دیجیتال گذاشته اند.

در کشورهایی مانند استرالیا و کانادا دولت ملزم کرده است تمام شرکت و موسساتی که در زمینه ارزهای دیجیتالی کار می کنند،از قوانین و مقررات پیروی کنند . همچنین باید این موسسات و شرکت ها مجوز از طرف دولت برای کار در زمینه ارزهای دیجیتالی داشته باشند. در بعضی دیگر به طور سختگیرانه تر با این ارزها مقابله می کنند و هر کسی که در این زمینه در خاک آن کشور کار کند محاکمه می شود مانند چین تایلند، بولیوی، عراق ، مراکش، اندونزی، قزاقستان ، ویتنام ، اکوادور و غیره.

در ایران نیز کارکردن در زمینه ارزهای دیجیتال ممنوع می باشد و با فرد خاطی برخورد می شود و او را مورد محاکمه قرار می دهند . در ایران خرید و فروش ارزهای دیجیتالی صورت نمی گیرد برای همین هیچ مرکزی موجود نیست که شما بتوانید بجای پول از ارزهای دیجیتالی خود بتوانید خرید کنید.

آینده ارز دیجیتال پاکس یا کریپتوکارنسی

هر کشور هدف متفاوتی برای استفاده از ارزهای دیجیتال دارد. جهان به سرعت در زمینه ارزهای دیجیتال پیشرفت کرد. این تغییرات خیلی سریع اتفاق افتاد . به صورتی که امروزه بیشتر خرید و کارهای روزانه به صورت الکترونیکی و آنلاین انجام می گردد. در بسیاری از سایت های آنلاین مانند آمازون ،شما از طریق بیت کوین می توانید خرید کنید . پیش بینی برای آینده اینگونه است که خرید و انجام معاملاتی که ما امروزه به صورت کاغذی انجام می دهیم در نسل های آینده متوقف خواهد شد.

از سال 2009 که ارزهای دیجیتالی عنوان شدند تقریبا همه کشورها با آن مخالفت کردند اما رفته رفته مورد مقبولیت بیشتر مردم واقع شد و هم اکنون در بعضی از کشورها مانند آمریکا از ارزهای دیجیتال به جای وجه نقد استفاده می گردد. در گذشته ناتوانی دولت ها در کنترل پولشویی و پول در گردش یکی از مشکلات عمده بود. در انجام معاملات ارزهای دیجیتال دیگر نیاز به شخص ثالث نیست که این تراکنش ها را انجام و یا تایید کند. خود شخص به صورت مستقیم می تواند نظارت کند و با امضای دیجیتالی شخصی که دارد می تواند آنها را تایید و یا لغو کند.

آینده ارز دیجیتال پاکس یا کریپتوکارنسی
آینده ارز دیجیتال پاکس یا کریپتوکارنسی

در بیشتر کشور هایی که فعالیت در عرصه خرید و فروش ارز دیجیتال را، را ممنوع کرده بودند مانند چین همچنان به روش خود سختگیرانه تر ادامه خواهند داد. در بعضی کشورهای دیگر مانند کویت قصد دارد که معامله های بین المللی را با ارزهای دیجیتال دریافت و یا پرداخت کند.

وضعیت ارزهای دیجیتال در آینده به عوامل مختلفی بستگی دارد:

  1. عوامل سیاسی در گذشته براساس قوانینی که هر کشور در رابطه با ارزهای دیجیتال وضع کردند و باعث صعود و نزول ارزهای دیجیتال گردید؛ پیش بینی می شود که این قوانین مستقیما بر روی ارزهای دیجیتال تاثیر گذاشت. . قوانینی که هر کشور صادر می کنند بیشتر هم راستای قوانین قبلی می باشد
  2. محبوبیت و مقبولیت در گذشته ثابت شده است که محبوبیت و پایبندی مردم به این ارزهای دیجیتالی باعث شده که نرخ روز به روز بیشتر شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمین  ارز دیجیتال پاکس یا کریپتوکارنسی می توانید با مشاورین ما که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت دارند، در شرکت آوام پیمنت تماس برقرار نمایید.

ارزهای دیجیتال
مطالب مرتبط

Related Posts

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

TOP