10
ریپل

ریپل

ریپل

اولین چیزی که باید بدانید این است که ریپل، هم یک پلت فرم و هم یک ارز دیجیتال است. پلت فرم ریپل یک پروتکل منبع باز (open source) است که برای انجام معاملات سریع و ارزان طراحی شده است. برخلاف بیت کوین که هرگز به عنوان یک دستگاه پرداخت ساده نبوده، ریپل قطعا قصد دارد تمام معاملات بین المللی را در سراسر جهان اداره کند و این موضوعی است که امروز در شرکت آوام پیمنت تحت عنوان ارز دیجیتال ریپل به آن پرداخته ایم.

ریپل چیست؟

دیدگاه ریپل خیلی جاه طلبانه است، اما چه کسی می داند که چیست؟ شاید مبادلات ارز در چند سال آینده از بین برود، مانند آنچه که بلاکباستر (یکی از شرکت‌های بزرگ کرایه دی وی ‌دی و بازی ‌های ویدئویی آمریکا و جهان است) انجام داد. این پلت فرم پول خودش را دارد (XRP) اما به همه کس نیز اجازه می دهد که از این پلت فرم برای ایجاد پول خودشان از طریق RippleNet استفاده کنند.

مشاوره مالی و پرداخت های ارزی

RippleNet چیست؟

RippleNet شبکه ای از ارائه دهندگان پرداخت های نهادی مانند بانک ها و موسسات اعتباری است که از راه حل های توسعه یافته توسط ریپل برای ارائه یک تجربه بدون دردسر برای ارسال پول در سطح جهانی استفاده می کند. بیایید یک مثال بزنیم: اولا، آقای جونز در نیویورک زندگی می کند و جعبه شکلاتی دارد که به آن نیاز ندارد. او بسیار علاقمند به تماشای یک بازی بیس بال است، اما بلیط ندارد. دوما، خانم اسمیت در لس آنجلس زندگی می کند و یک تمبر نادر دارد که مایل است از آن برای یک جعبه شکلات استفاده کند. نهایتا، ما آقای براون را داریم که در آلاسکا زندگی می کند و به دنبال یک تمبر نادر می گردد، و یک بلیط برای یک بازی بیس بال در نیویورک دارد.

در سیستم فعلی، این افراد احتمالا هیچگاه همدیگر را پیدا نخواهند کرد و با اشیا با ارزش در عین حال ‘بی ارزش’ خود باقی خواهند ماند. اما در دنیای ریپل آن ها می توانند بگویند: “سلام، من شکلات دارم، و بلیط بازی بیس بال می خواهم” و این سیستم برای ارزان ترین و کوتاه ترین ترکیب اقدام خواهد کرد تا آن را ممکن کند. بعلاوه، این پلت فرم اجازه انجام پرداخت در هر ارز دیجیتالی از جمله بیت کوین را می دهد و حداقل کمیسیون معامله داخلی برابر 0.00001 دلار را دارد، بله این مقدار برابر صفر است. تنها دلیل آزاد نبودن آن، جلوگیری از حملات DDos است.

XRP چیست؟

XRP علامتی است که برای نشان دادن انتقال ارزش در سراسر شبکه ریپل استفاده می شود. هدف اصلی XRP این است که یک واسطه برای دیگر مبادلات باشد – هم برای رمزارز (ارز رمزی) و هم برای فیات (fiat). بهترین روش برای توصیف XRP “جوکر” است. نه تنها دشمن وحشت زده بتمن است، بلکه این کارتی است که می تواند هر کارت دیگری باشد. اگر شما بخواهید دلار را با یورو مبادله کنید، این مبادله می تواند دلار با دلار و یورو با یورو باشد تا کمیسیون را به حداقل برساند. همانطور که در بالا ذکر شد، هزینه مبادله در ریپل برابر 0.00001 دلار است.

تفاوت های اصلی ریپل و بیت کوین چیست؟

در حالی که بیت کوین پیشگامی واضح در میان ارزهای رمزنگاری شده باقی می ماند، ریپل با رشد سازگاری و کاربردهای متنوع به پیشروی ادامه می دهد. ریپل در لیست ارز های مجازی برتر بر اساس ارزش بازار در جایگاه سوم قبل از بیت کوین و اتریوم قرار گرفته است. این مقاله تفاوت های بین بیت کوین و ریپل را شرح می دهد.

در حالی که بیت کوین ارزی مجازی برای پرداخت هزینه کالاها و خدمات می باشد، ریپل یک توافقنامه پرداخت، تبادل ارز و سیستم انتقال پول برای بانک ها و پرداخت اینترنتی می باشد. این ایده سیستمی جهت انتقال مستقیم دارایی ها (همچون پول، طلا و غیره ) ارائه می دهد که که در زمان حقیقی انجام می گیرد و جایگزینی ارزان تر، شفاف تر و ایمن تر برای سیستم انتقالی که امروزه توسط بانک ها استفاده می شود، از قبیل سیستم پرداخت سوئیفت، می باشد. بیت کوین بر اساس تکنولوژی بلاک چین می باشد در حالی که ریپل از بلاک چین استفاده نمی کند بلکه از کل صورت حساب های توزیع شده توسط شبکه سرور های اعتبار بخشی و رمزگشایی به نام XRP استفاده می کند ( بعضی اوقات به عنوان ریپل شناخته می شود )

تفاوت های اصلی ریپل و بیت کوین چیست؟
تفاوت های اصلی ریپل و بیت کوین چیست؟

تفاوت در استفاده:

بیت کوین از ظرفیت پول استفاده می کند، هدف ریپل این است که آن را برای سایر ارزها و یا انتقال کالاهایی مانند نفت یا طلا از طریق شبکه استفاده نماید.شبکه ریپل یک مبادله ارز کاملا غیر متمرکز است، در حالی که بیت کوین از نوع متمرکز می باشد. این بدان معنی است که کاربرانی در نظر دارند مبادله XRP را به ازای دلار آمریکا انجام دهند؛ این امکان وجود دارد که این کار را در شبکه ریپل بدون هیچ واسطه یا اشخاص ثالث انجام دهند.

ریپل در مقابل بیت کوین

ریپل در مقابل بیت کوین
ریپل در مقابل بیت کوین

نحوه کار ریپل

سرانجام، ریپل نوعی رمزارز است که برای صنایع مالی یا بانک ها طراحی شده است. بانک های می توانند از شبکه ریپل برای انجام پرداخت ها در کشورهای مختلف به طور سریعتر و ارزان تر استفاده کنند. این ریپل نوعی از سیستم بلاک چین است، که در آن تمام اطلاعات شفاف و غیر قابل تغییر است. تنها نقص ریپل متمرکز بودن است، اما این ارز یکی از رمز ارزهای محبوب است.

ریپل به عنوان یک سیستم پرداخت

در سیستم ریپل، در واقع پول از یک مکان به مکان دیگر منتقل نمی شود و تنها وعده (پیمان) پرداخت منتقل می شود. این امر چگونه انجام می شود؟ وارد سیستم Hawala شوید. سیستم Hawala برای اولین بار در آسیای جنوب شرقی باستان آغاز شد و تا امروز هنوز استفاده می شود، اغلب توسط مهاجرانی که در کشورهای توسعه یافته زندگی می کنند و سعی دارند پول خود را به خانواده هایشان برسانند، استفاده می شود، جاهایی که بانکداری رسمی گران است یا دسترسی به آن دشوار است. حداقل چهار عضو در هر انتقال مشارکت دارند (فرستنده، گیرنده، واسطه A سیستم Hawala، واسطه B سیستم Hawala). در زیر تصویری از توصیف مراحل انتقال توسط Hawala آمده است:

مرحله 1: فرستنده پول نقد را به واسطه A سیستم Hawala تحویل می دهد. واسطه A سیستم Hawala به فرستنده یک کد می دهد – مرحله 2: واسطه A سیستم Hawala به واسطه B سیستم Hawala می گوید که چقدر پول نقد گرفته شده است. مرحله 3: فرستنده کد را به گیرنده می دهد و همچنین مقدار پول نقد را به او می گوید. مرحله 4: گیرنده کد را به واسطه B سیستم Hawala می دهد و واسطه B پول نقد را به گیرنده می دهد.

ریپل شبیه به سیستم Hawala عمل می کند جز اینکه بجای واسطه های Hawala، دروازه های (gatewayهای) ریپل وجود دارد. این دروازه ها (اعتبارسنج ها / سرورها) معمولا موسسات مالی مانند Bitstamp و TheRockTrading هستند. شبکه ریپل یک شبکه نسبتا بزرگ است که در آن هیچکس از اطلاعات ریپل استفاده نمی کند و به یکدیگر اعتماد دارند. برای اطمینان از این امر، ریپل زنجیره ای از اعتمادها را بکار می برد تا دروازه های ریپل را به طور داخلی ارتباط دهد. زنجیره های اعتماد اساسا لینک هایی بین دو دروازه هستند که به یکدیگر اعتماد دارند، هرچند همانطور که در تصویر بعدی نشان داده می شود، لینک های غیر مستقیمی از اعتماد می تواند بین دروازه ها نیز وجود داشته باشد.

دروازه های ریپل اطلاعات پرداخت IOU را با استفاده از https به یکدیگر انتقال می دهند: شبیه همان پروتکلی که بانک ها در حال حاضر برای پرداخت های آنلاین کارت اعتباری استفاده می کنند. 3 تا 4 ثانیه پس از انجام پرداخت، شبکه ریپل دروازه های درگیر در معامله را باز می کند تا دفاتر کل خودشان را بروزرسانی کنند.

قیمت ریپل و عوامل تاثیر گذار بر آن

قیمت ریپل، در تاریخ کوتاه خود به شدت نوسان داشته است. همانطور که این مقاله در حال نوشته شدن است، XRP به ارزش 48 سنت، با ارزش بازاری حدود 18.8 میلیارد دلار، در کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) است. برای اکثریت قریب به اتفاق موجودیت XRP، ارزش آن زیر یک دلار قرار گرفته است، اگر یک دارنده XRP در سال 2016 می دانست که ارزش این ارز اکنون تقریبا نصف یک دلار است، از اینکه چقدر افزایش یابد، شگفت زده خواهد شد؛ با آمدن ژانویه 2017، ارزش یک XRP تنها 0.006 دلار بود. در آن سال ارزش آن شروع به بالا رفتن کرد، و تا انتهای ماه مه تقریبا به 0.40 دلار رسید. مدت کوتاهی پس از آن سقوط کرد، اما برای 6 ماه دیگر و بیشتر، در محدوده 10 و 20 سنت ماند.

در دسامبر 2017 شاهد یک جهش عظیم بود. در چهاردهم این ماه، ارزش آن از 80 سنت گذشت. یک هفته بعد، در بیست و یکم این ماه، این ارزش بالاتر از 1 دلار برای اولین بار در تاریخ خودش شد. یک هفته پس از آن به 2 دلار رسید، و در 4 ژانویه 2018، به بالاترین سطح خود رسید: ارزش 3.84 دلار، و بیش از 148 میلیارد دلار در ارزش بازار. این ارز حتی از اتریوم (Ethereum) به عنوان دومین ارز رمزنگاری شده از نظر بالاترین ارزش بازار، سبقت گرفت. این زمان تقریبا همزمان با صعود شگفت انگیز بیت کوین به پیک ارزش بیش از 20،000 دلار بود، که منجر به یک انفجار (هیاهو) در بازار رمز ارزها شد.  ناگفته نماند، چنین افزایش عظیمی برای هر یک از آنها پایدار نبود. تا ماه فوریه، ارزش ریپل تا زیر یک دلار پایین آمد. از اواخر فوریه، ارزش آن هنوز به 1 دلار نرسیده است.

قیمت ریپل و عوامل تاثیر گذار بر آن
قیمت ریپل و عوامل تاثیر گذار بر آن

عوامل تاثیرگذار بر قیمت XRP ریپل

XRP یک ارز رمزنگاری شده است که به طور فزاینده ای در حال محبوبیت است، زیرا این فرصت را دارد که توسط موسسات مالی بزرگ پذیرفته شود. اگرچه این درست است که بیت کوین هنوز در حال حاضر یک ارز رمزنگاری شده پیشرو است و XRP هیچگاه به زودی از آن عبور نخواهد کرد، اما XRP در حال انجام کار خوبی در حفظ بهترین ارز رمزنگاری شده در جهان است.

یک چیز کوچک وجود دارد که XRP را از دیگر رمز ارزها جدا می کند – فناوری که XRP بر پایه آن است. برخلاف بیت کوین و بسیاری از رمز ارزهای دیگر، XRP بر اساس فناوری بلاک چین که ما می دانیم، نیست. اگرچه XRP خود را به صورت غیرمتمرکز نیز ارائه می دهد، اما XRP از چیزی به نام یک منشور اجماع (consensus ledger) استفاده می کند.

با این حال، آنچه ما در حال حاضر علاقمند به آن هستیم، جنبه مالی XRP است تا جنبه فناوری آن، اگرچه هر دو جنبه به طور گسترده در صنعت FinTech به هم گره خورده اند. بیایید نگاهی به چگونگی انجام XRP از منظر مالی و عوامل موثر بر قیمت XRP بیاندازیم.

کیف پول های ریپل

دارایی‌های ریپل خود را با مطمئن‌ترین سخت افزار کیف پول ایمن کنید. کیف پول‌های ذخیره سازی سرد معمولا ابزاری که دارایی‌های ریپل کاربر را به صورت آفلاین ذخیره می‌کنند، و یک لایه امنیت را در مقابل تهدید هایی که هنگام اتصال به اینترنت ایجاد می‌شوند، تامین می‌کنند.

ریپل چیست و چگونه می‌توانم یک کیف پول XRP داشته باشم؟

XRP یک دارایی دیجیتال است که یک منبع نقدینگی برای پرداخت کنندگان، سازندگان بازار و بانک‌ها تامین می‌کند. XRP نرم افزاری است که کد آن به صورت آزادانه در دسترس است و توسط ریپل ایجاد شده است. ریپل شرکتی خصوصی است که هدفش ایجاد و توانمندسازی بانک‌ها و موسسات مالی شبکه جهانی است. ریپل این کار را با استفاده از نرم افزار بلاک چین RippleNet انجام می‌دهد تا هزینه پرداخت‌های بین المللی را کاهش دهد. ریپل شبکه‌های جهانی که از این نرم افزار استفاده می‌کنند را اینترنت ارزش (Internet of Value) می‌نامد.

همانطور که می‌دانید کیف پول‌های بیت کوین کاملا رایگان هستند. اما برای کیف پول‌های ریپل کاربر باید 20 XRP برای رزرو آدرس کیف پولش داشته باشد. به همین دلیل است که انتخاب کیف پول مناسب برای نخستین بار اهمیت بسیاری دارد، تا دیگر نیازی نباشد که برای چندین آدرس 20 XRP بپردازید.

در حال حاضر انواع مختلف کیف پول‌های ریپل در بازار در دسترس هستند. به علاوه بسیاری از صرافی‌ها خرید و ذخیره ریپل را در صرافی‌هایشان پیشنهاد می‌دهند. با این حال تصمیم درستی نیست که XRP هایتان را در یک صرافی نگه دارید، زیرا در آن صورت پول‌های شما می‌تواند در مالکیت صرافی قرار بگیرد.

مشاوره مالی و پرداخت های ارزی

نرم افزار کیف پول‌های XRP

اخیرا رایج‌ترین روش ذخیره سازی پول‌های رایج رمزی استفاده از نرم افزارهای کیف پول است. این کیف پول‌ها انواع و شکل‌های گوناگونی دارند. کیف پول‌های آنلاین وجود دارند که شما می‌توانید تقریبا از هر دستگاهی و از هر جایی که هستید به آنها دسترسی داشته باشید. اما آنها امن‌ترین گزینه نیستند زیرا کلیدهای خصوصی شما را به صورت آنلاین ذخیره می‌کنند و می‌توانند مورد حملات سایبری قرار بگیرند.

همچنین برای تلفن‌های همراه، کامپیوترهایی با سیستم عامل‌های گوناگون، پسوندهای مرورگر و غیره اپلیکیشن‌های بسیاری وجود دارند. برای امنیت پول‌هایتان ما توصیه می‌کنیم از نرم افزارهای کیف پولی استفاده کنید که کلیدهای خصوصی شما را به صورت آفلاین و روی دستگاهی که معمولا استفاده می‌کنید، ذخیره می‌کنند.

نحوه خرید ریپل

اینگونه به نظر می رسد که در حال حاضر همه افراد در حال رفتن به سمت خرید ارز رمزی می باشند، و ریپل (XRP)، به سرعت در حال تبدیل به شدن به یکی از رایج ترین سکه های جایگزین در بازار می باشد.

از کجا می توان ریپل (XRP) را خریداری نمود؟

اولین مرحله ضروری برای خرید ریپل (XRP)، دانستن دقیق این مطلب است که از کجا باید ریپل (XRP) را خریداری نمود. متأسفانه، هر مبادله ارز رمزی ریپل (XRP) نمی باشد، اما یک لیست قابل توجه از مبادلات توصیه شده وجود دارد که شما می توانید در آن اطلاعات صحیح مورد نیاز خود را دریافت کنید.

چگونه می توان ریپل (XRP) مورد نیاز را خریداری نمود؟

دو روش اصلی برای خریداری نمودن ریپل (XRP) وجود دارد، که شامل روش مستقیم (با استفاده از کارت اعتباری / کارت دبیت یا بانک) و یا از طریق مبادله می باشد. در حالی که خرید ریپل (XRP) به طور مستقیم و با استفاده از دلار آمریکا، ساده ترین روش است، همه مبادلات دارای این قابلیت نمی باشند. علاوه بر این، نرخ ارز اغلب به میزان مناسبی نمی باشد. ابتدا با خرید یک ارز رمزی دیگر (مانند اتر (Ether))، شما می توانید ریپل را در یک مبادله (که در واقع خیلی پیچیده نمی باشد) خریداری کنید.

چگونه می توان ریپل را با استفاده از کوین بیس (Coinbase) و باینانس (Binance)، خریداری نمود؟

چندین تبادل مختلف وجود دارد که می توان بوسیله آن ریپل (XRP) را خریداری نمود. به عنوان مثال، ابتدا می توان از مبادله باینانس (Binance) برای خرید ریپل (XRP) استفاده نمود. همانطور که در بسیاری از مبادلات رایج است، شما نمی توانید ریپل (XRP) را بر روی باینانس و با استفاده از دلار آمریکا خریداری کنید، بنابراین ابتدا مجبور به خرید سکه های دیگری مانند بیت کوین (Bitcoin) یا اتروم (Ethereum)، و سپس انتقال آنها به باینانس (Binance) می باشید. شما می توانید ریپل (XRP) را به طور مستقیم بر اساس کوین بیس (Coinbase) خریداری کنید.

نحوه خرید ریپل
نحوه خرید ریپل

روش خرید آسان ریپل (XRP) بر اساس کوین بیس (Coinbase)

  • یک حساب کاربری ایجاد کنید

انجام این کار سریع، و امن است و به گونه ای طراحی شده است که اطلاعات شخصی شما را به صورت امن نگهداری می نماید.

  • هویت خود را تایید کنید

به منظور جلوگیری از سرقت هویت یا انجام هر گونه کلاهبرداری، به یک شناسه دارای عکس نیاز دارید تا این اطمینان را ایجاد نماید که خود شما رأساً این کار را انجام می دهید.

  • ریپل (XRP) را خریداری نمایید

خرید ریپل (XRP) را با حداقل 25 پوند شروع کنید و باید این مبلغ را با استفاده از یک کارت اعتباری و یا حساب بانکی پرداخت کنید. برای ادامه روند کسب اطلاعات و آشنایی با اساس این رمز ارز بنام ریپل می توانید با کارشناسان ما در شرکت آوام پیمنت تماس بگیرید و سوالات خود را بپرسید.

ارزهای دیجیتال
مطالب مرتبط

Related Posts

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

TOP