10
ارز دیجیتال

ارز دیجیتال

ارز دیجیتال

در حال حاضر ارز دیجیتال تنها یک پایگاه کاربر محدود است و چارچوب تنظیم کننده آن و نیز پردازش مالیات همچنان در حال تکامل است. زیرساخت مورد نیاز برای پشتیبانی از ارز دیجیتال همچنان در حال مشخص شدن و توسعه یافتن می باشد. ارزهای رمزنگاری شده و ارزهای مجازی، زیر مجموعه ارزهای دیجیتال هستند که در این مقاله از شرکت آوام پیمنت به بررسی آن می پردازیم.

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال چیست؟ یک نوع روش پرداخت است که تنها در فرم الکترونیکی موجود می باشد و جسم مادی و ملموس نیست. ارز دیجیتال  می تواند بین نهادها یا کاربران با کمک تکنولوژی مانند کامپیوتر،گوشی های هوشمند و اینترنت انتقال یابد. گرچه ارز دیجیتال شبیه به ارزهای کاغذی است، اما باید گفت که  ارز دیجیتال امکان انتقال مالکیت بدون محدودیت و همچنین معاملات لحظه ای را می دهد. ارز دیجیتال می تواند برای خرید کالا یا خدمات مورد استفاده قرار گیرد، اما تنها به گروه های آنلاین خاصی مانند بازی (قمار) یا شبکه های اجتماعی محدود است. ارز دیجیتال نیز به عنوان پول دیجیتال و یا سایبرکش شناخته شده است.

همان طور که پرداخت به طور مستقیم بین پرداخت کننده و دریافت کننده  انجام می شود، ارزهای دیجیتال نیز می توانند واسطه ها، مراحل پروسه و هزینه های مربوط به زیرساخت ها را بر خلاف روش های پرداخت سنتی که نمی توانند بانک ها و یا اداره مرکزی را دور بزند، حذف کنند. همچنین می تواند در جاری شدن سرمایه به صورت شفاف و ساده کمک کند.

مشاوره مالی و پرداخت های ارزی

ارز دیجیتال مزایای زیادی از جمله توانایی پرداخت به موقع و  کاهش هزینه های معاملاتی را دارد. مزیت دیگر ارز دیجیتال این است که می تواند به سازمان ها با حذف یا کاهش ریسک های احتمالی حمل و انتقال ارز کمک کند. در حال حاضر، ارزهای دیجیتال از سوی بانک ها پذیرفته نمی شوند و در نتیجه،به افراد یا سازمان ها سود بانکی تعلق نمی گیرد. همچنین خطراتی مربوط به ارزهای دیجیتال مانند امنیت، نوسانات ارز و شناسایی پرداخت کننده نیز وجود دارد. در برخی از حوزه های نامعلوم مانند پیروی از قوانین و شناسایی مشتریانی که با خطر همراه هستند، پذیرش ارز دیجیتال برای پرداخت های صنعتی محدود شده است.

مشهورترین ارزهای دیجیتال

10 ارز دیجیتال و رمزنگاری شده برتر به جز بیت کوین:

پیش از اینکه به معرفی مشهورترین ارزهای دیجیتال بپردازیم، بهتر است که مروری کنیم بر فاکتورهایی که در تمام ارزهای دیجیتال مشترک هستند و برای سرمایه گذاران بالقوه جذاب است. همه آنها غیر متمرکز هستند، بدان معنا که به طور مستقیم به هیچ شرکت یا دولتی مرتبط نیستند  و این یعنی که هیچ سودی به آنها تعلق نمی گیرد، و یا اضافه هزینه یا قوانینی که مرتبط با ارزهای کاغذی است،شامل ارزهای دیجیتال نمی شود. همچنین کاربران خود را درجه بالایی از ناشناسی قرار می دهند؛ به عبارت دیگر معاملات ارز دیجیتال از امنیت کافی برخوردار است، اما اطلاعات شخصی هر یک از طرفین را فاش نمی کند. این ویژگی در میان مدافعین حفظ حریم خصوصی محبوب می باشد.

در اینجا به آزمایش برخی از مهمترین ارزهای دیجیتال به غیر از بیت کوین می پردازیم. هشدار: چنین لیستی به هیچ وجه جامع و کامل نیست. زیرا بیش از 1600 ارز رمزنگاری شده وجود دارد و بسیاری از این نمونه ها و ارزها در جامعه بسیار بزرگ اختصاصی حامیان و سرمایه گذاران بهره برداری می شوند. علاوه بر این، زمینه ارزهای رمزنگاری همواره در حال گسترش است و ممکن است نمونه بعدی دیجیتال فردا منتشر شود و هر کس در جامعه رمزنگاری این را می داند.

مشهورترین ارزهای دیجیتال
مشهورترین ارزهای دیجیتال

در حالی که بیت کوین به عنوان ارز رمزنگاری پیشگام در جهان شناخته می شود، تحلیلگران روش های زیادی را برای ارزیابی نمونه های دیگری انجام داده اند. به عنوان مثال برای تحلیلگران معمول است که اهمیت زیادی برای رنکینگ هر ارز (coins)  نسبت به یکدیگر در بازار سرمایه در نظر گرفته شود. این یکی از عواملی است که در این مقاله در نظر گرفته شده است، اما فاکتورهای دیگری برای انتخاب ارزهای دیجیتال نیز وجود دارد.

10 ارز دیجیتال و رمزنگاری شده برتر به جز بیت کوین:

  1. لایت کوین (LTC)
  2. اتریوم (ETH)
  3. زی کش(ZEC)
  4. دش(DASH)
  5. ریپل (XRP)  
  6. مونرو (XMR)
  7. بیت کوین کش(BCH)
  8. نئو (NEO)
  9. کاردانو(ADA)  
  10. ایاس (EOS)

چرا قیمت‌ها در صرافی‌های ارز دیجیتال کمی با یکدیگر متفاوت هستند؟

یکی از دلایلی که قیمت‌ها در صرافی‌های ارز دیجیتال کمی بایکدیگر متفاوت است، این است که مبادلات به یکدیگر وابسته نیستند. قیمت ها در هر یک از این مبادلات، با توجه به فعالیت خرید و فروش متفاوت می باشد. در هر مبادله، قیمت بیت کوین بر مبنای حجم معاملات و همچنین عرضه و تقاضا کاربران آن محاسبه می شود. این بدان معنا است که هر چه مبادله بزرگتر باشد، به قیمت عرف بازار نزدیک می شوید. هیچ قیمت ثابت یا منصفانه ای برای بیت کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگری وجود ندارد_ قیمت ها همواره در لحظه و از سوی بازار تعیین می شوند.

بسیاری از سرویس های خبری که  گوگل یکی از آنهاست؛ از قیمت کلی بیت کوین و سایر ارزها استفاده می کنند. کوین تلگراف از شاخص قیمت خود برای بیت کوین، اتریوم و دیگر ارزها استفاده می کند و بر اساس ارزش میانگین، قیمت 27 مبادله معروف را محاسبه می کند.  اگر تفاوت قیمت، هزینه های مبادله را پوشش دهد، ممکن است سود کمی نیز بدست آید.

اگر قیمت بیت کوین را در پنج مبادله معروف در یک روز کاری عادی مقایسه کنید، به احتمال زیاد یک تا دو درصد اختلاف را خواهید دید. این تفاوت ها در یک روز کاری پویا در حجم زیاد به 5% نیز می رسد.  _ معمولا با هر بار افزایش یا کاهش ناگهانی قیمت، حجم مبادلات نیز افزایش می یابد. اگر بخواهید بیت کوین خود را در مبادله ای با قیمت بالاتر بفروشید و آن را به قیمت ارزان تر بخرید، اطمینان حاصل کنید که هزینه های معامله و هزینه های دیگر مبادله از مابه تفاوت قیمت بیشتر نشود؛ زیرا گاهی اوقات ارزش معامله کردن را ندارد. با این حال، برنامه های زیادی در اینترنت وجود دارد که به شما این امکان را می دهد تا با توجه به زمانی که صرف می کنید، بتوانید از سود کم از اختلاف قیمت بیت کوین بهره مند شوید.

جفت های معاملاتی ارز دیجیتال

معامله ارز دیجیتال با معامله سایر دارایی ها از جمله سهام یا کالا کمی متفاوت است. در حالی که در اکثر موارد عملکرد بسیار مشابهی دارند و حتی می توان مجددا از شاخص ها استفاده کرد، اما یک تفاوت عمده وجود دارد که نظر بسیاری از افراد را جلب می کند. به طور معمول ارز دیجیتال با دلار آمریکا یا سایر ارزهای کاغذی مبادله نمی شود،در واقع با سایر ارزهای دیجیتال مبادله می شوند و اگر راجع به جفت های معاملاتی اطلاعاتی نداشته باشید، کاملا گیج خواهید شد.

در این مقاله درباره جفت های معاملاتی ارز دیجیتال و نحوه عملکرد آنها اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهیم. همچنین به شما کمک میکنیم تا تصمیم بگیرید کدام جفت معاملاتی را باید استفاده کرد و چگونه آربیتراژ ( سهام بازی) مرتبط با جفت های معاملاتی کار می کنند.

مشاوره مالی و پرداخت های ارزی

تعریف جفت های معاملاتی ارز دیجیتال

برای مبادله ارز دیجیتال باید از جفت های معاملاتی استفاده کرد. در اکثر موارد افراد از بیت کوین برای معاملات خود استفاده می کنند، اما باید گفت که جفت های معاملاتی زیادی وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد. زمانی که ارزش یک ارز دیجیتال نمایش داده می شود، معمولا ارزش آن ارز را نسبت به قیمت بیت کوین مقایسه می کنند؛ به عبارت دیگر، چه مقدار از آن ارز را می توانید در ازای یک بیت کوین دریافت کنید.

نحوه عملکرد جفت های معاملاتی ارز دیجیتال

جفت های معاملاتی ارز دیجیتال با مقایسه قیمت یکی از ارزها نسبت به دیگری کار می کند. این  کار برای ارزش گذاری است. تقریبا فرقی با این ندارد که به فروشگاهی بروید و ببینید ارزش محصول برابر با چقدر ارز کاغذی است.  تنها تفاوت آن این است که مردم روزانه از چند ارز کاغذی مختلف استفاده نمی کنند. جفت های معاملاتی کمک می کنند تا ارزش ارز را برای معامله با ارز دیگر بفهمیم.

نحوه کار صرافی های ارز دیجیتال

صراف ارز دیجیتال (DCE) کیست؟

DCE یک سازنده بازار است که پول قانونی را برای ارز الکترونیکی مبادله یا یک ارز دیجیتال را با یک ارز دیگر تبدیل می کند. اکثر مبادلات به صورت آنلاین انجام می شود. DCE برای این نوع مبادلات کمیسیونی پرداخت می کند. این کمیسیون می تواند در قالب مبلغ مشخص یا درصدی از عرضه و تقاضا باشد. ممکن است صراف ها روش های پرداخت با کارت اعتباری، ارز رمزنگاری، انتقال سیمی، حواله  و سایر روشها را قبول کنند. DCE ها به عنوان صراف های ارزهای رمزنگاری شده نیز شناخته می شوند.

نحوه کار صرافی های ارز دیجیتال
نحوه کار صرافی های ارز دیجیتال

جزئیات صرافان ارز دیجیتال (DCE):

صرافان ارز دیجیتال ممکن است پول را به طور مستقیم به کیف پول مجازی سرمایه دار واریز کنند یا ارز را به کارت های آماده تبدیل کنند، تا بتوانند پول خود را از ATM دریافت نمایند. ارزهای دیجیتال بر خلاف پول نقد که به صورت قانونی از سوی دولت اعتبار دارند، به عنوان ارزهای خودمختار عمل می کنند. برای مثال، ارز دیجیتال طلا (DGC) یک ارز الکترونیکی است که ارزش آن بر اساس قیمت طلای خام تعیین می شود. کاربران  DGC مانند کاربران طلا به یک اندازه در معرض نوسانات قیمت طلا قرار دارند، اما نسبت به نگهداری خود طلا امنیت بیشتری دارد. 

سرمایه گذاران باید از خطرات مرتبط با مبادلات ارز دیجیتال مطلع باشند. قوانین جهانی ارز دیجیتال متفاوت است و این ارزها نسبتا نوظهور هستند.  اظهارات نوشته شده در مجله بیت کوین: ” ارزهای رمزنگاری شده به تازگی شروع به رشد کرده اند، زیرا کشورهای در سراسر دنیا در حال دست و پنجه نرم کردن با این گونه ارزها هستند و  در تلاشند تا نحوه پرداختن به آنها را پیدا کنند. برخی از کشورها از آنها استقبال کرده اند، اما همچنان برخی دیگر محتاط هستند و بعضی کشورها به طور کلی با این ارزها مخالف می باشند.” برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارز دیجیتال پاکس یا کریپتوکارنسی می توانید با مشاور مالی شرکت آوام پیمنت تماس بگیرید و درخواست راهنمایی کنید.

ارزهای دیجیتال
مطالب مرتبط

Related Posts

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

TOP