10
اتریوم

اتریوم

اتریوم

اتریوم یک منبع مستقل و آزاد، عمومی و یک پلتفرم محاسباتی بر طبق فناوری بلاک چین است که این امکان را به توسعه دهندگان می دهد تا برنامه های غیرمتمرکز خود را بر روی آن انجام دهند. این یک نسخه اصلاح شده از ناکاموتو می باشد که برای مبادلات استفاده می شود.در مقاله امروز شرکت آوام پیمنت ما برای شما آنچه را در مورد اتریوم می دانستیم بیان کرده ایم.

اتریوم چیست؟

اتر از پلتفرم اتریوم برگرفته شده است. اتر می تواند بین حساب های اشخاص انتقال داده شود و برای محاسبات، از اتر استفاده می شود. اتریوم یک پلتفرم غیر متمرکز می باشد که می تواند این امکان را به شما بدهد که از شبکه جهانی برای خرید و فروش استفاده نمایید. می توان گفت که این دستگاه غیر متمرکز از جهاتی مانند بیت کوین می باشد اما بسیار تکمیل تر و پیچیده تر از آن است.

اتریوم در اواخر سال 2013 میلادی توسط ویتالیک بوترین برنامه نویس و محقق روسی ارائه داده شد که در سال 2014 در بین ماه های آگوست و جولای به صورت رسمی آغاز به کار کرد. در پلتفرم اتریوم در حدود 30 جولای سال 2015 میلادی 72 میلیون کوین وجود داشت که این یک روند پیش بینی شده بود. این مقدار حدود 68 درصد از مجموع عرضه را در سال 2019 میلادی شامل می شود. در سال 2016 میلادی، به علت وجود یک نقص و خلا در این سیستم و نرم افزار هوشمند آن سرقتی به میزان 50 میلیون اتر انجام شد که در نهایت اتریوم به دو بخش جداگانه تقسیم بندی شد. این دو بخش جدید با عنوان و نسخه اتر ETH و نسخه اصلی و اورجینال با عنوان اتریوم کلاسیک ETC مطرح شدند.

مشاوره مالی و پرداخت های ارزی

تفاوت‌های اتریوم و بیت کوین چیست؟

هر دو بیت کوین و اتر ارزهای دیجیتال می باشند، اما بلاک چین اتریوم تفاوت بسیار زیادی با بلاک چین بیت کوین دارد. بیت کوین کاملا به عنوان یک ارز دیجیتالی طراحی شده است. در حالی که بلاک چین اتریوم با تکنولوژی بالاتری طراحی شده است. هر دو این ارزها در معاملات غیر مستقیم استفاده می شوند و هیچ یک از این ها توسط بخش و سازمان به صورت متمرکز تنظیم و کنترل نمی شوند. با این حال امروزه این ارزها بسیار فراگیر و مورد توجه هستند.

در ابتدا باید بگوییم، در حالی که میانگین بلاک سازی بیت کوین حدودا 10 دقیقه به طول می انجامد، اتریوم تنها در 12 ثانیه بلاک را کامل می کند. یکی دیگر از ویژگی های آن ها تفاوت در عرضه پولی آن ها می باشد. در مورد بیت کوین می توان گفت بیش از 65% از ابتدا تاکنون استخراج شده است در حالی که در مورد اتریوم به میزان 50 درصد از آن تاکنون استخراج شده است.

تفاوت‌های اتریوم و بیت کوین چیست؟
تفاوت‌های اتریوم و بیت کوین چیست؟

راچیت چاولا مدیر عامل اجرایی مرکز فین وی میگوید. بخشی در اتریوم به عنوان گاز نام برده می شود که استخراج آن بر اساس ذخیره سازی و میزان استفاده از پهنای باند و غیره متفاوت است. در حالی که در بیت کوین هزینه معامله بستگی به اندازه بلاک دارد و زمان تکمیل آنها با یکدیگر برابر است.

چاولا همچنین می گوید: اگر چه در اتریوم ویژگی هایی همچون محاسبه پیشرفته طراحی شده است اما همین پیچیدگی باعث می شود تا این پلتفرم نسبت به بیت کوین در برابر حملات سایبری بسیار آسیب پذیر تر باشد. در حقیقت می توان مطرح کرد که بیت کوین و اتریوم هدف های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند: بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتالی طراحی شده است و باعث تسهیل در معاملات می شود و به عنوان یک ارز دیجیتال بی رقیب می باشد در حالی که اتریوم قابلیت ایجاد قرارداد های هوشمند را دارد که می تواند به هوشمند سازی هر چه بیشتر ارتباطات کمک کند.

چیزی که باعث می شود بلاک چین اتریوم بسیار پیشرفته تر باشد EVM یا مدیریت ارزش کسب شده می باشد. ژین فین می گوید: با استفاده از مدیریت ارزش کسب شده ما می توانیم در قرارداد اتریوم، کدهایی بنویسیم که هوشمند باشند و در توافق نامه ها در دنیای واقعی مورد استفاده قرار گیرند. ارز در اتریوم، اتر نام دارد و برای راه اندازی این برنامه خریداری می شود. این قرارداد های هوشمند به شما این امکان را می دهند تا بتوانید از آن در تجارت و خرید اوراق و امور بانکی استفاده نمایید.

قرارداد هوشمند اتریوم چیست؟

اتر در واقع رمز دیجیتال (یا پول رمزنگاری شده) بلاکچین اتریوم است. به عبارت دیگر، اتر سکه است و اتریوم پلتفرم است. اما مردم اغلب این اصطلاحات را با یک معنا به کار می کنند. به عنوان مثال، با کوین بیس می توان اتریوم خرید – که رمز های اتر هستند. در اصطلاح به آن سکه جایگزین یا “آلتکوین” میگویند که واقعاً به معنی پول رمزنگاری شده غیر بیت کوین است. اتر نیز مانند بیت کوین با بلاک چین غیر متمرکز – در این مورد، بلاک چین اتریوم – تایید می شود.

برنامه نویسانی که قصد ایجاد برنامه یا “قراردادهای هوشمند” در بلاک چین اتریوم را دارند به رمز اتر نیاز دارند تا بتوانند نود یا گره خریداری کنند و میزبان این گره ها باشند، با این حال کاربران برنامه های مبتنی بر اتریوم برای خرید سرویس در این برنامه ها به اتر نیاز دارند. افراد همچنین می توانند خارج از شبکه اتریوم این خدمات را به فروش برسانند و با اتر پول پرداخت کنند یا رمزهای اتر را در بورس برای پول نقد به فروش برسانند، درست مثل بیتکوین.

قراردادهای هوشمند در اصل برنامه هایی هستند که بر روی ماشین مجازی اتریوم اجرا می شوند. این یک “کامپیوتر جهانی” غیر متمرکز است که در آن تمام گره های اتریوم قدرت محاسباتی را انجام می دهد. هر گره که توان محاسباتی را فراهم می کند برای این منبع در اترها پرداخت صورت میگیرد. به آنها قراردادهای هوشمند می گویند؛ زیرا می توانید “قراردادهایی” بنویسید که وقتی همه الزامات مهیا بود به صورت خودکار اجرا شوند.

به عنوان مثال، شبکه سرویس سرمایه گذاری جمعی مانند کیک استارتر را در رأس اتریوم فرض کنید. یک نفر می تواند قرارداد هوشمند اتریوم را اینطور ایجاد کند که پول جمع آوری شده برای شخص دیگری ارسال شود. این قرارداد هوشمند را میتوان اینگونه نوشت که وقتی 100،000 دلار به مبلغ جمع آوری افزوده شد، همه آنها به گیرنده ارسال شود. یا اگر آستانه 100،000 دلاری در یک ماه مهیا نشد، تمام پول به صاحبان اصلی ارز ارسال شود. البته در این قرارداد به جای دلار آمریکا از نشانه های اتر استفاده می شود.

تمام این رخدادها با توجه به کد قرارداد هوشمند اتفاق می افتد، که به طور خودکار معاملات را بدون نیاز به شخص ثالث برای نگهداری پول و امضای قرارداد انجام می دهد. به عنوان مثال، کیک استارتر 5٪ هزینه را صرف 3 تا 5 درصد انتقال پول می کند، یعنی 8000 تا 10 هزار دلار هزینه در 100000 دلار پروژه سرمایه گذاری جمعی. قرارداد هوشمند مستلزم پرداخت هزینه به یک شخص ثالث مانند کیک استارتر نیست.

قراردادهای هوشمند کاربردهای مختلفی دارند. برنامه نویسان می توانند قراردادهای هوشمندی را ایجاد کنند که ویژگی های سایر قراردادهای هوشمند را ارائه می دهند، مانند نحوه کارکرد برنامه کتابخانه. همچنین می توان از این قراردادها به عنوان یک برنامه کاربردی برای ذخیره اطلاعات در بلاک چین اتریوم استفاده کرد.

مشاوره مالی و پرداخت های ارزی

نحوه کار اتریوم

می توان گفت بلاک چین اتریوم احتمالا تا کنون پیشرفته ترین و تکامل یافته ترین بلاک چین موجود می باشد. اگر شما با تکنولوژی اتریوم آشنا نیستید، و یا تنها کمی در مورد اتریوم می دانید و اطلاعات دارید، با خواندن این مطلب به راحتی در مورد اتریوم و قابلیت های آن و مزایای آن در اینترنت آشنا خواهید شد.

علیرغم پیچیدگی پروتکل و مکانیسم امنیتی تا کنون برای این بخش ها طراحی و برنامه ریزی شده است، می توان گفت اتریوم بر سه بخش ضروری طراحی شده است:

 1. مولفه بلاک چین
 2. شبکه های متصل
 3. دستگاه مجازی

بخش استخراج بلاک اتریوم

در قسمت استخراج بلاک اتریوم در واقع تراکنش ها انجام می شوند و بلاک های جدید ساخته و ایجاد می شوند. بنابراین با انجام تراکنش ها، بلاک ها ایجاد می شوند که در چهار مرحله انجام می شود:

 • تراکنش ها را از MEMPOOL انجام و جمع آوری کنید.
 • کد ها را در قسمت مدیریت ارزش کسب شده یا همان EVM وارد کنید
 • MERKLE یا درخت مرکل(الگوریتم رمزنگاری انتقالات مالی) را ایجاد کنید
 • الگوریتم کار ETHASH را ایجاد نمایید و راه اندازی کنید

این روند در زمانی پیش می رود که شما به دلیل استخراج و تراکنش پاداشی در بلاک ها دریافت می کنید. MEMPOOL تمامی معاملات را پردازش و جمع آوری می کند. هر کدام از کدها در معاملات در مدیریت ارزش کسب و کار و یا دستگاه مجازی اتریوم استفاده می شود. دریافت کنندگان به صورت درخت هستند و ریشه ها نفرات اصلی بلاک ها هستند. در نهایت تمامی این ها توسط پارامترهای پیچیده ای محاسبه و پردازش می شوند.

نحوه کار اتریوم
نحوه کار اتریوم

ماشین مجازی اتریوم چیست؟

در زمانی که یک برنامه اتریوم استفاده می شود هزاران هزار شبکه کامپیوتری مشغول به پردازش آن هستند. قراردادها و برنامه ها به زبان خاصی به صورت برنامه نویسی انجام می شوند که با نام بایت کد مطرح می شود تنها مدیریت ارزش کسب و کار یا دستگاه مجازی اتریوم قادر به خواندن و پردازش آن می باشد.

کیف پول‌های اتریوم

کیف پول اتر من یا به اختصار MEW رایگان می باشد، که به شما کمک می کند که در بلاک چین اتریوم معاملات داشته باشید. پلتفرم آسان و مورد استفاده ما به شما این امکان را می دهد تا به راحتی در معاملات شرکت نمایید.

کیف پول شخصی شما و یا نفر سوم شخص

آسان ترین روش برای نگهداری از اتر برای شما استفاده از کیف پول سوم شخص می باشد که برای شما مبادلات را نیز انجام می دهد. اگر چه شما در این روش می توانید با سرعت بالا و بسیار آسان مبادلات خود را انجام دهید اما، با این حال به راحتی این روش قابل کدشکنی می باشد پس اگر شما از کیف پول سوم شخص برای حفظ و نگهداری اتر های خود استفاده می کنید پس با دقت زیاد از کد های آن نگهداری و مراقبت نمایید. می توان گفت در تاریخچه ارزهای دیجیتالی هک های بسیاری وجود دارد که در مبادلات انجام شده است و کاربران مورد سرقت هکرها قرار گرفته اند.

پلتفرم تریوم به شما این امکان را می دهد تا کیف پول شخصی خود را طراحی و ایجاد نمایید و در این روش شما می توانید از بین گزینه های زیادی انتخاب کنید. در این روش فقط و فقط شما هستید که از کلیدهای خصوصی و کدها خبر دارید و تنها شما به سرمایه خودتان دسترسی دارید.

نود کامل یا خیر

نود کامل به شما این امکان را می دهد تا به صورت مستقیم به بلاک چین اتریوم دسترسی داشته باشید. اگر شما نود را نداشته باشید شما باید برای دسترسی به اطلاعات ضروری و لازم به نود دیگری دسترسی پیدا کنید.

کیف پول نود کامل نیاز به بارگذاری و دریافت تمامی بلاک چین های اتریوم دارد. در واقع این روش کامپیوتر شما را به یک نود تبدیل می کند که از طریق شبکه با پشتیبانی بلاک چین ها، تعاملات شما و تراکنش های شما را پشتیبانی می کند. این کیف پول تنها توسط کامپیوتر مورد استفاده می باشد چرا که حجم زیادی دارد و به صورت پیوسته فضای بیشتری می خواهد.

نحوه خرید اتریوم

قدم اول – قبل از شروع به خرید اتریوم در ابتدا شما باید کیف پول اتریوم را تهیه کنید تا اتر خریداری شده خود را در آن نگهداری نمایید. انواع مختلفی از کیف پول های اتریوم وجود دارد. در اینجا ما تعدادی از این کیف پول ها را به شما معرفی می کنیم:

کیف پول سخت افزاری اتریوم

کیف پول های سخت افزاری امن ترین روش نگهداری اتر می باشد. این مدل تکه ای سخت افزاری می باشد که شما به کامپیوتر خود وصل می کنید، مانند یک فلش درایور آن را وصل می کنید که حریم شخصی اتریوم های شما را به صورت آفلاین نگهداری و محافظت می کند. کیف پول سخت افزاری یک ترکیب مناسب از امنیت و راحتی برای شما فراهم می کند. کیف پول اصلی سخت افزاری که اتریوم را نگهداری می کند ledger ، trezor می باشد.

نحوه کار اتریوم
نحوه کار اتریوم

نرم افزار کیف پول الکتروم

اگر شما تازه شروع به کار با اتریوم نموده اید، و تعداد زیادبی اتر برای نگهداری ندارید و یا پول خرید کیف پول سخت افزاری اتریوم را ندارید، شما می توانید به صورت رایگان از نرم افزار کیف پول استفاده نمایید. این کیف پول ها را می توانید به صورت رایگان مصرف نمایید اما امنیت آن ها به نسبت کمتر است. چرا که برای استفاده از نرم افزار باید به اینترنت متصل شوید و می توان شما را هک کرد و اطلاعات شما را به سرقت برد. بهترین نرم افزار کیف پول برای کامپیوتر exodus می باشد و بهترین نرم افزار برای گوشی موبایل شما edge می باشد. همچنین برنامه کیف پول اتر من هم برای کامپیوتر و هم برای موبایل مناسب و کاربردی می باشد.

قدم دوم- توسط یک کردیت کارت و یا نقل و انتقال، اتریوم خریداری نمایید.

از طریق کوین ماما اتریوم خریداری نمایید؛ کوین ماما یک فروشنده جهانی اتریوم می باشد که از سال 2013 در این حیطه ( ارز دیجیتال یا به اصطلاح همان کریپتو کارنسی) کار می کند. این سایت به شما اجازه می دهد تا از طریق کارت اعتباری خود و یا انتقال بانکیSEPA، SWIFT اتر خریداری نمایید. خرید از صرافی ها تقریبا منصفانه و عادلانه هستند مخصوصا اگر شما از انتقال به روش SEPA اقدام نمایید.

از طریق Etoro اتریوم خریداری نمایید

Etoro- اگر شما از اتریوم تنها برای کار خاصی استفاده دارید و نمی خواهید آن را نگه دارید و یا نمی خواهید برای کسی ارسال کنید، پس برنابرین etoro بهترین و مناسب ترین و ارزان قیمت ترین انتخاب برای شما خواهد بود. این شرکت به شما اجازه می دهد تا خرید و فروش اتریوم در واحد های ارزی دلار و یورو و غیره را بدون نیاز به کوین واقعی انجام دهید.

اگر شما از etoro استفاده می کنید می توانید قدم اول را نادیده بگیرید و کیف پول اتریوم را تهیه نکنید البته تا زمانی که بخواهید کوین به خارج از پلتفرم ارسال کنید. کریپتوکارنسی یا ارز دیجیتال تاثیر زیادی در نوسان قیمت ها دارند و بدین جهت برای سرمایه گاران به صورت کلی و انتخاب اصلی مناسب نیستند. این روش تحت نظارت اتحادیه اروپا نیست بنابراین احتمال دارد که سرمایه گذاری شما ایمن نباشد و سرمایه شما در خطر باشد.

خرید اتریوم از طریق CEX

CEX یک صرافی ارزهای دیجیتال است که به شما این امکان را می دهد تا از طریق کارت اعتباری خود اتر خریداری نمایید. اگر شما به صورت مستقیم از شرکت خریداری نمایید( به صورت مستقیم از صرافی ها خرید می نمایید) هزینه ها به صورت مستقیم بر روی مبادلات شما حساب می شود و این می تواند دلیل این باشد که چرا هزینه این روش از همه بالاتر است. اگر شما یک کاربر پیشرفته هستید این روش برای شما مناسب است.

 1. یک حساب CEX باز کنید
 2. روش پرداختی خود را اضافه کنید. ( از طریق کارت اعتباری و یا حساب بانکی)
 3. بر روی خرید و فروش بروید و گزینه اتریوم و مقداری که می خواهید اتریوم خریداری نمایید را وارد کنید
 4. بر روی گزینه خرید اتریوم کلیک کنید.

خرید اتریوم از طریق کوین بیس

کوین بیس یک روش مناسب و ارزان برای خرید اتریوم می باشد. البته اگر این روش در کشور شما قابل استفاده و دسترس باشد. کوین بیس به شما با هزینه 1.49 – 3.99% اتر را می فروشد که این میزان بستگی به روش مورد استفاده شما برای پرداخت دارد که از طریق کارت اعتباری باشد و یا از طریق حساب بانکی باشد. کارت اعتباری هزینه بیشتری نسبت به حساب بانکی دارد. در اینجا ما به شما میگوییم چگونه از کوین بیس اتریوم خریداری نمایید:

 1. یک حساب کوین بیس باز کنید
 2. روش پرداختی خود را انتخاب نمایید( از طریق حساب بانکی و یا کارت اعتباری)
 3. به قسمت خرید و فروش بروید و مقدار مد نظر اتریوم خود را وارد نمایید
 4. بر روی گزینه خرید اتریوم کلیک نمایید.

مشاوره مالی و پرداخت های ارزی

خرید اتریوم از طریق بیت پاندا:

بیت پاندا یک صرافی ارز دیجیتال است که برای خرید و فروش اتریوم برای منطقه اروپا طراحی شده است. این شرکت خدمات سریعی در ارتباط با سرویس اتریوم و سایر کوین ها ارائه می دهد تنها موضوع مربوطه این است که شما هزینه را در آخر کار حساب می کنید.

قدم سوم- انتقال اتر به کیف پول شما

هنگامی که اتر خریداری می کنید مطمئن شوید که آن را به کیف پول خود انتقال دهید. اگر حساب شما هک شود ممکن است تمام دارایی و سرمایه خود را از دست بدهید و ورشکست شوید. بنابرین شما باید سریعا تمام اتر های خود را به کیف پول خود انتقال دهید. برای این کار شما باید کوین های خود را به آدرس ایمیل اتریوم ارسال نمایید. درست مانند آدرس ایمیل می باشد. پس برای این کار شما نیاز به یک آدرس اتریوم دارید که دارای رقم ها و حرف های زیادی می باشد برای امنیت بیشتر شما مانند: 0X123F681646D4A755815F9CB19E1ACC8566A0C2AC.

شما می توانید آدرس اتریوم خود را از کیف پول اتریوم خود بازیابی کنید. در انتها اگر احساس می کنید برای عملی کردن اقدامات ذکر شده در این مقاله نیاز به همراه و راهنما دارید، می توانید در حوزه ارزهای دیجیتال مانند ریپل، بیت کوین و اتریوم با مشاورین مالی ما در شرکت آوام پیمنت گفتگو کنید.

ارزهای دیجیتال
مطالب مرتبط

Related Posts

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

TOP