10

پرداخت هزینه آزمون GRE

آزمون GRE در 160 کشور دنیا برای بررسی سطح توانایی ها و معلومات افراد برای انجام تحصیلات تکمیلی میباشد. وبسایت آوام پیمنت پیشرو در خدمات ارزی و فروش گیفت کارت و ثبت نام در آزمون ها، نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام در آزمون GRE در سریع ترین زمان ممکن برای شما اقدام میکند.

آزمون GRE

پرداخت هزینه آزمون GRE

آزمون GRE چیست؟

ازمون جی ار ای مخفف عبارت انگلیسی GRADUATE RECORDS EXAMINATION به معنای سنجش توانایی ها و معلومات فارغ التحصیلان با هدف ورود دانشجویان به مقاطع تحصیلات تکمیلی میباشد. آزمون های جی ار ای ازمون های بین المللی زبان است که در 160 کشور دنیا برگزار میشود. یکی از مهمترین گزینه های اپلای یا همان گرفتن پذیرش در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در کشور های امریکا و کانادا داشتن مدرک زبان جی ار ای است .

داشتن نمره بالا در ازمون جی ار ای در این کشور ها شرط لازم و ضروری است .براساس رشته تحصیلی حداقل نمره پذیرش در این ازمون میتواند متفاوت باشد.ازمون جی ار ای در دو نوع متفاوت SUBJECTو GENERAL برگزار میشود.این دو نوع ازمون بر پایه رشته های تحصیلی قابل تفکیک هستند .برخی از رشته های تحصیلی مانند زیست شناسی شیمی ریاضی فیزیک روانشناسی و ادبیات انگلیس از SUBJECT TEST GRE برای سنجش سطح مهارت های تحلیلی افراد استفاده میکنند .این رشته بیشتر به مباحث پایه میپردازد.این ازمون برای ارزیابی مهارت های کلامی تحلیلی و ریاضی داوطلبان تدوین شده است. داوطلبان بدون در نظر گرفتن هیچ محدویت سنی و صلاحیت کافی میتوانند برای ازمون ثبت نام کنند. و همچنین باید در نظر داشته باشند که همه ی دانشگاه ها ضرورتی بر اخذ مدرک GRE داوطبان ندارند.

ازمون جی ار ای تنها به سنجش دانش زبانی شما نمیپردازد بلکه این آزمون منطق و تحلیل شما را درباره مسائل به خصوص ریاضیات مورد ارزیابی قرار می‌دهد .ارزیابان تحصیلی برای پذیرش دانشجویان بین المللی به خصوص اعطای بورس به آنها در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا بدون توجه به کشور مبدا با ملاک قرار دادن سطح افراد در این آزمون آنها را ارزیابی می‌کنند. به همین علت دریافت نمره بالاتر از ۳۱۵ در آزمون GRE برای کسانی که به دنبال دریافت پذیرش یا کمک هزینه تحصیلی (فاند = Fund ) هستند باید در الویت قرار داشته باشد.

 

ثبت نام آزمون GRE

برای شرکت در آزمون GRE باید در سایت ETS یک حساب کاربری بسازید . برای ساختن صفحه شخصی زمانی که وارد سایت شدید گزینه GRE را انتخاب می کنید .بعد گزینه ETS ACCOUNT را انتخاب می کنید. از شما یک نام کاربری و کلمه عبور می خواهد آن را وارد می کنید. درصفحه بعدی نمایش داده شده سه قسمت وجود دارد شامل اطلاعات هویتی، پسورد وتاییده کل اطلاعات که باید تایید شود.

و بعد از آن برای شما یک صفحه ساخته می شود. مجددا به سایت ETS می روید وامتحان GRE را انتخاب می کنید. در صفحه بعدی باید گزینه register now را انتخاب کنید . وارد صفحه شخصی خود می شوید و در مرحله بعدی در صفحه ای که برای شما آورده می شود باید روی گزینه register/find test center,dates را کلیک کنید. در این مرحله نوع آزمون و مکان آزمون خود را با توجه به شرایط خود انتخاب می کنید و روی گزینهFind available test center and dates کلیک کنید. صفحه بعدی باز شده برای شما لیست از تاریخ های موجود که در آن روز امتحان گرفته میشود برایتان نمایش داده می شود، باید یکی از آنها را انتخاب کنید.

مرحله بعدی روی گزینه Show test time کلیک کرده تا گزینه register نمایش داده شود و آن را انتخاب می کنید. بعد از آن قوانین را برای شما می آورد آن رابا دقت خوانده ،روی گزینه I understand and agree to the testing politics and کلیک و دکمه next را انتخاب می کنید. بعد از آن اطلاعاتی که خود وارد کرده اید را مجددا با دقت بخوانید و آن ها را تایید کنید.

در صفحه بعدی تاییدیه اطلاعات خواسته شده را وارد و next را انتخاب می کنید. در صفحه بعدی پیش فاکتور و قیمت نهایی به شما نشان داده می شود در صورتی که مورد تایید شما است روی گزینه proceed to checkout کلیک کرده و پرداخت کنید. صفحه نهایی را برای خود ذخیره کنید.

 

پرداخت آنلاین هزینه آزمون GRE

زمانی که شما مراحل ثبت نام را با موفقیت انجام دادید در مرحله پرداخت برای شما یک صفحه نمایش داده می شود که در آن صفحه پیش فاکتور و قیمت نهایی برایتان می آید که در صورت تایید شما گزینه proceed to checkout را انتخاب می کنید. در صفحه بعد Pay Now را انتخاب می کنید و بعد از آن نحوه پرداخت خود را مشخص می کنید که با چه نوع کارت های اعتباری مثل ویزا و مستر و یا ووچر کارت خود می خواهید انجام دهید .

روی گزینه مورد نظر خود کلیک کنید و گزینه Continue را انتخاب ;نید و در صفحه ای که برای شما باز می شود اطلاعات کارت خود را وارد می کنید .اگر ووچر کارت دارید فقط باید کدی را که هنگام تهیه کارت گرفته اید وارد کنید و بعد از آن گزینه buy را انتخاب می کنید. در صفحه آخر رسید پرداخت شما نشان داده می شود. می توانید آن را ذخیره کرده و از آن پرینت بگیرید.

برای هموطنانی که دسترسی به کارت های پرداخت آنلاین ندارند می توانند با شرکت آوام پیمنت تماس گرفته تا این هزینه را به صورت مطمین و امن پرداخت کنند.

مشاوره مالی و پرداخت های ارزی

 

تاریخ برگزاری آزمون GRE

به طور کلی میتوان گفت که تاریخ برگزاری ازمون جی ار ایی مشخص نیست. ازمونِ کامپیوتری جی ار ایی 2018 ، سالانه در مراکز ازمون پرومتریک اجرا می‍‌‌‌‌‌‌‌‌شود. داوطلبان در مواقع ضروری میتوانند در ازمون شرکت کنند. برای هر متقاضی این امکان فراهم است که هر 21 روز یک بار در این آزمون شرکت کند و از سوی دیگر هر شخص میتواند حداکثر تا پنج بار در یک دوره دوازده ماهه در ازمون جی ار ایی 2018 شرکت کند.

البته این در صورتی امکان پذیر است که داوطب نمرات ازمون قبلی را کنسل کرده باشد. همچنین، تاریخ آزمون GRE 2018، بستگی به در دسترس بودن مرکز ازمون انتخابی داوطلب دارد. اگر ظرفیت صندلی های مرکز انتخاب شده برای ازمون در تاری مورد نظر پر شود، داوطلب باید تاریخ مورد نظر را تغییر دهد و یا اینکه مرکز دیگری برای شرکت در آزمون انتخاب نماید. با این حال، ابتدا باید یک «حساب GRE من» برای ثبت نام در یک تاریخ خاص ایجاد کرد. همچنین بایستی دانست که تاریخ برگزاری ازمون های GREسابجکت وGRE جنرال متفاوت است .ازمون جی ار ای جنرال هر هفته در موسسات مورد تایید برگزار می‌گردد اما ازمون جی ار ای سابجکت تنها سه بار در سال در ماه های سپتامبر، اکتبر و اوریل برگزار می‌گردد.

تاریخ برگذاری آزمون GRE

محل های برگزاری آزمون GRE

آزمون GRE مخفف Graduate Record Examination ، راهی برای ورود به مقطع تحصیلات تکمیلی و دانشکده های بیزنس است. 
آزمون GRE General Test در بیش از 1000 مرکز و در بیش از 160 کشور دنیا برگزار می شود. در اکثر مناطق دنیا، آزمون آنلاین در طول سال برگزار می شود. در مینلند، هنگ کنگ، تایوان چین؛ و کره آزمون اینترنتی سه بار در ماه برگزار می شود. در مناطقی که امکان شرکت در آزمون اینترنتی وجود ندارد، آزمون کتبی سه بار در سال در ماه های اکتبر، نوامبر و فوریه برگزار می شود. 

فهرست مراکز برگزاری آزمون کتبی (GRE Paper-delivered) :

مرکز برگزاری آزمون General Test GRE در کشورهای نزدیک ایران :

 1. ارمنستان : دانشگاه آمریکایی ارمنستان 
 2. ترکمنستان : عشق‌آباد، American Center
 3. سوریه : دمشق، American Language Centre
 4. تاجیکستان: دوشنبه، مرکز آمریکایی

مرکز برگزاری آزمون Subject Test GRE در کشورهای مختلف :

ایران : 

 1. اصفهان: دانشگاه اصفهان
 2. تهران: سازمان ملی آزمون های آموزشی(NOET)

عربستان صعودی: 

 1. Coral Int’l School
 2. ریاض، Saudi Chemical Society – KSU

 

عراق:

 1. بغداد، Universal Education Ctr
 2. اربیل، دانشگاه صلاح الدین

 

پاکستان : 

 1. اسلام آباد، Embassy Lodge
 2. کراچی، دانشگاه کراچی
 3. لاهور، دانشگاه پنجاب

 

 • مالزی: پنانگ، کالج Kdu
 • سوریه : دمشق، American Language Centre
 • امارات متحده عربی: ابوظبی، International School Choueifat
 • آذربایجان : باکو ، Accels Baku
 • گرجستان: تفلیس، Accels-Georgia
 • ارمنستان : دانشگاه امریکایی ارمنستان 
 • لبنان : بیروت ، AMIDEAST
 • اردن : امان ، AMIDEAST
 • ترکیه: آنکارا، Turk-American Association
 • ترکمنستان : عشق‌آباد،/ Accels American Center

 

تاریخ اعلام نتایج آزمون GRE

ETS توسط ایمیل به داوطلبانی که در ازمون جی ار ای شرکت کرده اند در ارتباط با دسترسی به نمراتشان اطلاع رسانی میکند.نتایج در حساب GRE2018 داوطلبان قابل مشاهده است. درانتهای آزمون، نتایج بخش Verbal و Quantitative برای شما نمایش داده می‌شود، اما این نمرات، نمره رسمی و قابل استناد نیست. نتیجه ازمون بین ده تا پانزده روز پس از ازمون در حساب کاربری شما در سایت ETS قابل دسترس است. نتیجه آزمون GRE به مدت 5 سال معتبر است. 

ازمونGRE ۲۰۱۸ در بیش از ۱۰۰۰ شهر در ۱۶۰ کشور انجام خواهد شد. داوطلبان میتوانند از بین گزینه هایی که توسط ETS ارائه شده اند مرکز ازمون مورد نظر خود را انتخاب کنند. از داوطلبان خواسته می شود تا مراکز ازمونGRE ۲۰۱۸، تاریخ های ازمون GRE ۲۰۱۸ و قابلیت دسترسی آن ها از پورتال ETS را بررسی کنند. این پورتال به داوطلبان فرصت می دهد تا تاریخ های ازمونGRE ۲۰۱۸ را از یک دوره دو ماهه قبل از آزمون برای راحتی بیشتر انتخاب کنند.

مشاوره تحصیلی رایگان

TOP