10

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون IMAT

جهت تحصیل در برخی از دانشگاه های ایتالیا شما باید در آزمون IMAT شرکت و به نتیجه مناسبی دست یابید. وبسایت آوام پیمنت پیشرو در خدمات ارزی و فروش گیفت کارت و ثبت نام در آزمون ها، نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام در آزمون IMAT در سریع ترین زمان ممکن برای شما اقدام میکند.

آزمون IMAT

پرداخت جهت ثبت نام در آزمون IMAT

آزمون IMAT چیست؟

کلمه IMAT مخفف کلمه آزمون بین المللی پذیرش پزشکی می باشد.

بعضی از دانشگاه های موجود در ایتالیا برای تحصیل در رشته پزشکی و جراحی و دندان پزشکی نیاز به امتیاز بندی بر اساس آزمون IMAT دارند که فردباید یک آزمون 100 دقیقه ای که به زبان انگلیسی می باشد را بدهند و اگر در این آزمون نمره مورد نیاز دانشگاه مورد نظر خودرا در ایتالیا کسب کردید می توانید شروع به تحصیل در این رشته ها در کشور ایتالیا کنید در این آزمون IMATدانشجویان داخلی و بین المللی می توانند در کشورهای مختلفی که این آزمون را برپا می کنند شرکت کنندلیست این کشورها و محل های برپایی این آزمون را در سایت می توانید مشاهده کنید. در آزمون IMAT نیاز به مهارت و اطلاعات دارید.

امتحان IMAT شامل 4 قسمت می باشد:

 1. بخش منطقی و دانش عمومی می باشد.
  این قسمت مربوط به دانش عمومی و مهارت شما در حل مسیله ، استدلال و درک وتجزیه و تحلیل شما در حل مسیله می باشد در این قسمت شما 22 سوال چند گزینه ای دارید که باید توجه کنید که امتیازات شما به طور جداگانه ای گزارش می شوند.
 2. بخش مربوط به دانش علمی مثل شیمی، فیزیک، ریاضی و زیست شناسی.
  در این قسمت 38 سوال چند گزینه ای دارید که باید با توجه به دانش شما در رابطه با علوم مربوطه امتیاز بندی می شود.
  کل مدت زمان شما به این 60 سوال100 دقیقه می باشد.

امتیاز بندی شما به صورت زیر می باشد:

 1. اگر پاسخ صحیح داده باشید به سوال امتیاز هر سوال درست 1.5 می باشد.
 2. اگر پاسخ نادرست داده باشید به ازای هر سوال نادرست 0.4 از شما کسر می گردد.
 3. اگر پاسخی به سوال نداده باشید 0 می باشد یعنی نه امتیازی بدست آورده و نه کسر می گردد. 

 

ثبت نام آزمون IMAT

اگر قصد تحصیل در دانشگاه های پزشکی و دندان پزشکی ایتالیا را دارید، باید بدانید که بیشتر دانشگاه های آنجا، نیاز به گواهی قبولی نمره مجاز در آزمون imat را دارند. برای شرکت در این آزمون، باید در سایت مربوطه ثبت نام کرد. برای ثبت نام در آزمون های IMAT ایتالیا، در ابتدا باید به سایت www.universitaly.it بروید. اگر تاکنون صفحه شخصی برای خود در این سایت درست نکرده اید، در ایتدا باید بعد از ورود به سایت گزینه REGISTER را بزنید، سپس پنجره ای برای شما باز می شود که باید در آن تمامی اطلاعات، اعم از مشخصات هویتی (دقیقا مطابق با پاسپورت)، محل آزمون ،مکانی که در آن اقامت دارید، ایمیل خود و ….. را وارد کرده و بعد از آن، این مرحله تمام شده و پنجره ای کوچک در صفحه باز می شود که به شما می گوید ثبت اطلاعات موفقیت آمیز بوده است. سپس باید به ایمیل خود بروید و برای شما پیامی فرستاده می شود که باید به لینک داده شده بروید و پسورد خود را تایید کنید. بعد از آنکه تایید کردید، می توانید مجدد وارد سایت شوید. بعد از آن باید گزینه ثبت نام را بزنید و شروع به ثبت نام کرده و باید در این قسمت حتما اسم دانشگاه مورد نظر را وارد کنید؛ زیرا نمره شما به این دانشگاه ریپورت میشود و یا اینکه این دانشگاه می تواند نمره شما را استعلام کند. طبق اطلاعات خواسته شده مراحل را به ترتیب پیش می روید و بعد از آن هزینه ورودی آزمون را با کارت های اعتباری بین المللی پرداخت می کنید. مراحل ثبت نام تمام میشود و در صفحه آخر برای شما صفحه تاییدی از مشخصات، محل و زمان آزمون شما همراه با کدتان برای تان فرستاده می شود که باید ازاین صفحه پرینت بگیرید و پیش خود نگه دارید.

 

پرداخت آنلاین هزینه آزمون IMAT

هزینه ثبت نام آزمون IMAT، مشخصا 105پوند و یا 120 یورو و یا 164 دلار آمریکا می باشد که شما برای ثبت نام می توانید یکی از این ارزها را انتخاب کنید و با استفاده از آن ارز هزینه خود را پرداخت کنید.

در پنجره ای که برای شما در مرحله پرداخت باز می شود می توانید یکی از گزینه ها را انتخاب کنید.اگر شما ویزا کارت، یا مستر کارت و یا یکی از کارت های اعتباری را دارید، می توانید پرداخت با کارت مورد نظر را انتخاب کرده و بعد از آن اطلاعات و شماره کارت را بدهید، سپس مبلغ کسر می شود و پرداخت انجام می گردد و بعد از آن صفحه آخر برای شما باز می شود که در آن اطلاعات هویتی و مکان امتحان شما و …درآن آورده شده است؛ که باید این صفحه را ذخیره کنید و از آن پرینت بگیرید و در روز آزمون همراه داشته باشید. اگر اطلاعات ثبت شده، مطابق با مدرک عکس داری که همراه دارید نباشد، امتحان برای شما لغو و هیچ گونه مبلغی به شما بر نمی گردد.

برای هموطنانی که دسترسی به کارت های بین المللی ندارند و نمی توانند هزینه آزمون خود را پرداخت کنند می توانند به صورت آنلاین یا  به صورت تلفنی با شرکت آوام پیمنت تماس گرفته و یا به صورت حضوری به دفاتر این شرکت، مراجعه کنند؛ تا این هزینه را به صورت مطمئن و امن، از طریق شرکت آوام پیمنت پرداخت کنند.

 

مشاوره تحصیلی رایگان

تاریخ برگزاری آزمون IMAT

آزمون ( IMAT ( International Medical Admission Test تحت نظر وزارت تحقیق و آموزش عالی ایتالیا و با همکاری سازمان Admission testing Cambridge Assessment برگزار می‌شود.

IMAT یک آزمون 100 دقیقه ای به زبان انگلیسی برای متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی و جراحی و دندانپزشکی می باشد . 

آزمون IMAT در مراکز معتبر سراسر دنیا برگزار می شود. این آزمون کتبی از 4 بخش تشکیل شده است : 

 1. بخش اول : استدلال منطقی و اطلاعات عمومی. 
 2. بخش 2 ، 3 و 4 : اطلاعات علمی در زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک و ریاضی.

تاریخ ثبت نام : 
ثبت نام از تاریخ 2 جولای 2018 آغاز و در تاریخ 24 جولای ساعت 15 به وقت ایتالیا پایان می یابد. 

تاریخ برگزاری آزمون : 
این آزمون در تاریخ 13 سپتامبر برگزار شده میشود. 

 

تاریخ ثبت نام در آزمون IMAT

محل های برگزاری آزمون IMAT

درآزمون های imat هم دانش جویان بین الملی می توانندشرکت کنند و دانش جویان داخلی خود ایتالیا .افراد می تواند مراجعه به سایت کنند و یکی از مکان های برپایی آزمون را انتحاب کرده و در آزمون شرکت کند.

متاسفانه هم اکنون در ایران مرکزی موجود نمی باشد که محل برپایی این آزمون باشد و فردی اگر بخواهد در این آزمون ها شرکت کند می تواند یکی از کشورها و محل هایی که در سایت آمده را با توجه به شرایط خود انتخاب کرده و در تاریخ آزمون به آن محل برود و آزمون بدهد.

در قسمت پایین برای شما محل های برپایی آزمون را آورده ایم:

 1. Austria Wien
 2. Brazil Sao Paulo
 3. Canada Toronto
 4. Cyprus Nicosia
 5. France Paris
 6. Germany Berlin
 7. Germany Frankfurt
 8. Germany Munich
 9. Greece Athens
 10. Hungary Budapest
 11. India Bangalore
 12. India Chennai
 13. India Delhi
 14. India Gurugram
 15. India Mumbai
 16. Ireland Dublin
 17. Israel Tel Aviv
 18. Lebanon Beirut
 19. Nigeria Lagos
 20. Poland Warsaw
 21. Russia Moscow
 22. South Africa Johannesburg, Cape-Town
 23. Spain Barcelona
 24. Spain Madrid
 25. Sweden Stockholm
 26. Switzerland Winterhur
 27. Turkey Istanbul
 28. UAE Dubai
 29. UK London
 30. UK Manchester
 31. USA New York
 32. USA Fort Lauderdale

 

تاریخ اعلام نتایج آزمون IMAT ایتالیا

آزمون IMAT یا آزمون ورودی بین المللی ورودی رشته ی پزشکی ، یک آزمون 100 دقیقه ای مختص به متقاضیان تحصیل در رشته ی پزشکی است. وزارت علوم و تحقیقات کشور ایتالیا به همراه سنجش کمبریج ورژن انگلیسی زبان این تست را برای متقاضیان طراحی کرد. در حال حاضر این آزمون توسط 7 دانشگاه دولتی استفاده می شود. شما میتوانید در یکی از دانشگاه های پزشکی بین المللی، و یا سایر حوزه های امتحانی تعریف شده در این آزمون شرکت کنید. این حوزه ها در وبسایت IMAT موجود هستند. شرکت در این آزمون تا حد زیادی نیازی به آماده سازی ندارد و مهارت ها و اطلاعاتی را که انتظار می رود دانشجویان بدانند مورد سنجش قرار می دهد. IMAT از 60 سوال 5 جوابی تشکیل شده است.

نتیجه نهایی به همراه نمره شما در هر بخش به صورت جداگانه، به اطلاع شما میرسد. نتایج این آزمون در وبسایت accessoprogrammato.miur.it حداکثر دو هفته پس از تاریخ برگزاری آزمون اعلام میشود.

TOP