10
ارزانترین شهر کانادا برای کار و زندگی

ارزانترین شهر کانادا برای کار و زندگی

تحصیل در مدارس کانادا

هزینه زندگی در ارزانترین شهر کانادا برای کار و زندگی، طوری بررسی و طراحی شده است که به شرکت ها و دولت کمک کند تا هزینه کارگران مهاجر را جبران کنند. همچنین تحقیقات نشان می دهد گرانترین شهر های جهان برای مهاجران، لوواندا، انگولا و توکیو هستند، ارزانترین شهر هم کراچی در پاکستانى است. این اطلاعات را هم اکنون از درگاه شرکت آوام پیمنت مطالعه می کنید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

اتاوا ارزان ترین شهر کانادا برای کار و زندگی

براساس آخرین نظرسنجی های شرکت مشاوره ای مرسر، اتاوا ارزان ترین کلان شهر در کانادا است. در حالی که تورنتو گران تر است. تورنتو نسبت به ونکوور که در سال ٢٠١٠ گران ترین شهر شناخته شد، اهمیت بیشتری دارد. نظر سنجی های گفته شده در زمینه های، مسکن، غذا، لباس و سرگرمی هستند. در مقیاس بین المللی، اتاوا در عنوان ١١٤ امین شهر از نظر گرانی قرار دارد، در حالی که تورنتو رتبه ٥٩ را دارد و همینطور مونترال و کلگری به ترتیب، رتبه های ٧٩ و ٩٦ را دارند.

مشاوره مهاجرتی رایگان

هزینه زندگی در اتاوا کانادا

هزینه متوسط خانه در شهر اتاوای کانادا بر اساس هیئت مسکن اتاوا 436625 دلار می باشد. در سال 2014 متوسط درآمد خانواده بر اساس استاتیستیک کانادا 102020 دلار بوده است. اگرچه جامعه آماری این گزارش شامل انواع خانواده ها بوده است اما هنوز این عدد در بین بالاترین میزان درآمد در کل کشور محسوب می شود.

 • هزینه اجاره ماهانه مسکن : 1148 دلار

اگرچه این شهر ارزان ترین بازار اجاره را ندارد، اما با این وجود در صورتی که تمایل به دادن امتیازاتی داشته باشید می توانید، معاملات خیلی خوبی در بازار اجاره اتاوا داشته باشید.

 • کُندُ تک اتاق خوابه: 1622 دلار در ماه
 • آپارتمان تک اتاق خوابه : 1118 دلار در ماه
 • آپارتمان دو اتاق خوابه مشترک با یک هم خانه : 1408 دلار یا 704 دلار ماه به ازای هر نفر
 • میانگین هزینه مسکن: 1148 دلار در ماه
 • تلفن و اینترنت : 134.30 دلار در ماه
 • حمل و نقل : 194.75 دلار در ماه

اتاوا از آن دسته شهرهایی نمی باشد که گران ترین قیمت مسکن را داشته باشد و خرید ماشین غیر ممکن باشد اما با زندگی در مرکز شهر که هم راحت تر و هم مقرون به صرفه تر است، خرید اتومبیل هزینه ای غیر ضروری می باشد. این شهر سیستم اتوبوس رانی خوبی دارد که با گسترش O-Train ها بهتر نیز خواهد شد.

 • خورد و خوراک : 212.36 دلار در ماه

با تشکر از استاتیستیک کانادا و این که اتاوا تمایل دارد قیمت خورد و خوراکش کاملا براساس استاندارد باشد می توان پیشبینی کرد که که فردی متوسط در اتاوا سالیانه 212.36 دلار برای غذا هزینه می کند. این هزینه بر اساس اطلاعات سال 2015 از خانواده ای متوسط 2.5 نفره است که ماهانه حدود 510.50 بابت خورد و خوراک هزینه می کرده اند و 2 درصد تورم نیز به آن افزوده شده است.

 • تفریح “: 325 دلار
 • رستوران : 150 دلار

اتاوایی ها حقیقتا رستوران رفتن را دوست دارند. بسیاری از مردم 300 دلار از بودجه خود را صرف رفتن به رستوران های مرسوم در فروشگاه بای وارد، هینتون بورگ، گلبه و وست بُرُ می کنند. اگر به دنبال پایین نگه داشتن هزینه ها هستید با 150 دلار در ماه نیز می توانید ماهیانه حداقل 3 یا 4 بار به رستوران های جدید شهر بروید.

 • نوشیدنی : 10 دلار

متوسط اتاوایی هایی که علاقه به رستوران رفتن دارند به نوشیدن علاقه ای ندارند.

 • سرگرمی های متفرقه :75 دلار

اگر در مرکز اتاوا زندگی کنید از آنجایی که سینما های زیادی در آنجا وجود ندارد فیلم دیدن از سرگرمی هایتان نخواهد بود اما در عوض بودجه ای صرف یکی از فستیوال های بسیار آنجا خواهید کرد.این فستیوال ها همه چیز را پوشش خواهد داد : نوشیدنی، غذا، یوگا و تمام موسیقی های جدید. شرکت در یک فستیوال حدود 75 دلار در ماه هزینه خواهد داشت.

 • سلامت و تناسب اندام : 72.50

مزایای زندگی در اتاوا کانادا

اگر شما به دنبال مکانی هستید که ترکیبی از زندگی شهری و جذابیت شهری کوچک باشد، اتاوا چیزهای بسیاری برای ارائه دارد.

مزایای زندگی در اتاوا کانادا

اقتصاد پایدار

این یک راز نیست که اتاوا یک شهر دولتی است. این بدان معنی است که انواع مختلفی از ادارات نیاز به مهارت های متنوعی دارند. همچنین به این معنی است که از لحاظ اقتصادی پایدار است، زیرا استخدام ها مستلزم منابع، تولید و خدمات نیستند.

فضاهای سبز و مسیرهای دوچرخه سواری بسیار

اتاوا دارای یکی از بالاترین درصد پارک ها در کانادا است. آنها در اطراف شهر پراکنده شده اند و اکثر محله های شهر دارای پارک های کوچک با فضای بازی برای بچه ها هستند. همچنین ده ها پارک بزرگتر وجود دارد که می توانید از یک ناهار پیک نیک و بازی فریزبی لذت ببرید.

بسیاری از موزه های بزرگ

به عنوان پایتخت کانادا، این شهر از مزایای میزبانی مجموعه های اصلی آثار دستی ملی بهره مند می شود. موزه طبیعت در ساختمان تازه بازسازی شده ویکتوریا و آلبرت، موزه جنگ کانادایی در سطح لبرتون وجود دارد. موزه علوم و فناوری در کانادا در حال بازسازی است، با این حال، و بهتر از همیشه در پاییز 2017 دوباره باز شده است.

موزه هوا و فضا کانادا و Diefenbunker، یک قطعه از تاریخ جنگ سرد به شکل اصلی خود حفظ شده اند. درست در آن سوی رودخانه Gatineau، موزه تاریخ کانادا قرار دارد، با جاذبه هایی مانند تئاتر. IMAX شما می توانید جاذبه های بیشتری را در این لیست پیدا کنید.

میزان جرم پایین

در حالی که جنایت واقعیت زندگی شهری است، با توجه به تمام شرایط، اتاوا در این زمینه بسیار بد نیست. نسبت به دیگر شهرهای بزرگ در کانادا، اتاوا دارای یکی از کمترین میزان جرم است که 799 مورد اتفاقات جرم و جنایت خشونت آمیز در سال 2012 به ازای هر 100 هزار نفر رخ داد. تنها کلگری با 735 نفر پایین تر است. حتی بهتر، به نظر می رسد که میزان جرم در کل رو به کاهش است.

انبوه ترافیک کمتر

اتاوا دارای یک ساعت شلوغی است، اما قابل قیاس با دیگر شهرهای بزرگ نیست. مسیر 401 از شرق به غرب از طریق مرکز شهر حرکت می کند، اما با توجه به برخی پیشرفت های اخیر و در حال توسعه، این انبوه ترافیکی کاهش یافته است. اما اگر شما به ترافیک دیوانه کننده پارکراه دون ولی یا بزرگراه 40 از طریق مونترال عادت دارید، مسیر 401 بسیار سهل الوصول است. دیگر راه های اصلی در ساعت های اوج شان آهسته هستند، اما تنها راه بسیار وحشتناک دسترسی پرنس ولز به بارهیون است. این بزرگراه دو خط است که تنها راه جنوب به اصلی ترین حومه اوتوا، بارهیون است.

قیمت مسکن به صرفه است

اگر شما برای مسکن در ونکوور، تورنتو یا کلگری هزینه کرده اید، در اینجا بسیار ارزان است. اگر از یک شهر کوچک یا یک منطقه روستایی هستید، شما تجربه مشابهی نخواهید داشت. البته هر چه به مرکز شهر نزدیک تر شوید، هزینه بیشتری می پردازید، اما در قیاس با دیگر شهرهای بزرگ کانادا (به جز مونترال) هزینه کمتر خواهد بود.

موقعیت شغلی در اتاوا کانادا

اتاوا مفتخر است که به عنوان یک مرکز جهانی برای آموزش و یادگیری قرار دارد. در نتیجه سرمایه گذاری این شهر در مدارس، دانشگاه ها و سایر موسسات آموزشی است و اکنون به یکی از کشورها با نیروی کار تحصیل کرده تبدیل گشته است. علاوه بر این، اتاوا از بالاترین دستمزدها در کل کانادا را برخوردار است. مهاجرین در می یابند در حالی که نرخ بیکاری شهر ثابت و به طور پیوسته پایین تر از میانگین کشور است اما رقابت برای مشاغل پردرآمد بسیار شدید می باشد. بنابراین بهتر است قبل از مهاجرت به اتاوا موقعیت مناسبی داشته باشید.

بازار کار در اتاوا

به عنوان پایتخت و جایگاه قدرت کانادا، بزرگترین کارفرمای اتاوا، دولت فدرال است، و به طور کلی شهروندان کانادایی برای مشاغل دولتی در اولویت قرار داده می شوند. این شهر همچنین دارای چندین موسسه ملی مهم و نیز سفارتخانه های خارجی و سازمان های غیر انتفاعی است که تعداد زیادی از مهاجران را استخدام می نمایند.

اتاوا یک مرکز تجاری و فن آوری پیشرفته است. دیگر صنایع پیشرو برای اشتغال عبارتند از : خدمات بهداشتی و اجتماعی، آموزش، صنایع فن آوری پیشرفته و تولید. برای اکثر مشاغل در اتاوا، انتظار می رود که مهاجران به زبان انگلیسی یا فرانسوی صحبت کنند. صحبت کردن به هر دو زبان به نفع آنها خواهد بود.

بازار کار در اتاوا
بازار کار در اتاوا

یافتن شغل در اتاوا

یک نقطه شروع خوب برای یافتن شغل در اتاوا این است که به صورت آنلاین به دنبال کار بگردید. بسیاری از پورتال های آنلاین وجود دارند که مهاجران می توانند از طریق آنها به دنبال کار بگردند. ایجاد ارتباط حرفه ای یک عنصر اساسی برای جستجوی کار در کانادا می باشد و سایت های شبکه های اجتماعی مانند LinkedIn برای ایجاد ارتباطات و تحقیق در مورد بازار کار محلی مفید است.

مهاجرانی که به دنبال شغل در اتاوا هستند ممکن است با موانعی نظیر زبان روبرو شوند، چرا که هیچ تجربه کاری قبلی را در کانادا ندارند و شناسایی مهارت آن ها و صلاحیت ها و گواهینامه ها توسط کارفرمایان کانادایی کاری دشوار است.

مشاوره مهاجرتی رایگان

با این حال، امکانات و خدماتی در اتاوا وجود دارد که به افراد خارجی در غلبه بر چنین چالش هایی کمک می کند. به عنوان مثال، تعدادی از سازمان ها دوره های زبان انگلیسی یا فرانسوی را به عنوان زبان دوم ارائه می نمایند. مهاجرین همچنین از رسیدن به استخدام و توسعه اجتماعی کانادا ( ESDC ) سود خواهند برد. این یک برنامه شناخت خارجی است که صلاحیت بدست آمده در خارج را ارزیابی کرده و به کارگران آموزش دیده بین المللی کمک می کند تا به نیروی کار در کانادا تبدیل شوند.

مهاجرانی که به اتاوا نقل مکان می کنند باید آگاه باشند که یک مجوز توسط استان انتاریو برای کار در برخی بخش ها مورد نیاز است. مهاجرانی که در مشاغلی مانند تدریس، پزشکی، معماری، کار اجتماعی و مهندسی فعالیت می کنند، باید قبل از درخواست برای موقعیت، مجوز یا گواهی مربوطه را کسب کنند.

همراهی با همسر با شریکی که در حال حاضر صاحب یک مجوز کار در یک شغل مدیریتی، حرفه ای یا فنی است و به اتاوا نقل مکان می کنند، روند دستیابی به مجوز کار توسط مقامات کانادا را آسان تر می کند. کارشناس شرکت آوام پیمنت اضافه میکند که تازه واردها باید توجه داشته باشند صرف نظر از حوزه کاری شان، هر کسی که در اتاوا کار می کند باید یک شماره بیمه اجتماعی ( SIN ) داشته باشد.

کانادا
مطالب مرتبط

Related Posts

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

TOP