10
زندگی در استان ساسکاچوان کانادا

زندگی در استان ساسکاچوان کانادا

زندگی در استان ساسکاچوان کانادا

تحقیقات کارشناسان شرکت آوام پیمنت نشان می دهد سرگرمی، هنر و فرهنگ در ساسکاچوان فراوان است: نمایشگاه های اصلی و هنرهای نمایشی، گالری های هنر و موزه ها، بازار صنایع دستی یا فستیوال های چند فرهنگی، کنسرت های رقص راک تا موسیقی ملی و کلاسیک. زندگی در استان ساسکاچوان کانادا را می توانید با راهنمایی مشاورین ما به راحتی کسب کنید.

مهاجرت به استان ساسکاچوان کانادا

سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان روشی محبوب برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم ساسکاچوان است. این اکسپرس اینتری گزینه ای فوق العاده برای متقاضیانی است که در برنامه های دولتی فدرال شرکت نکرده اند. بنابراین اگر کارگر ماهر هستید و در جستجوی راهی برای اخذ اقامت دائم کانادا با متعادل ترین شرایط هستید، ممکن است توسط استان ساسکاچوان و ازطریق سیستم اکسپرس اینتری ساسکاچوان 2019 انتخاب شوید.

مشاوره مهاجرتی رایگان

درخواست برای برنامه کاندید مهاجر ساسکاچوان (Saskatchewan Immigrant Nominee Program ) یا (SINP):

برنامه SINP می تواند راهی برای مهاجرت به کانادا باشد. از طریق SINP، ساسکاچوان که از افراد غیر کانادایی که قصد مهاجرت به ساسکاچوان را دارند، دعوت به عمل می آورد، و متقاضیان پذیرفته شده را در دولت فدرال برای شغل مربوطه کاندید می کند، در نتیجه می توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. باید گفت که پروسه زمانی درخواست SINP رقابتی است و کارشناسان مهاجرتی استانی شرایط و نحوه درخواست برنامه را به متقاضیان توضیح می دهند. دولت ساسکاچوان تصمیم گیرنده نهایی برای انتخاب کاندیداهای SINP می باشد. زمانی که کاندیداهای پذیرفته شده برای اقامت دائم درخواست می دهند، به عنوان کاندیداهای SINP شناخته می شوند.

سطح استاندارد زندگی در استان ساسکاچوان کانادا

ساسکاچوان دارای سطح بالایی از استاندارد زندگی است که باعث جذب مهاجران برای اقامت در این استان است. متوسط درآمد خانواده حدود 80،000 دلار است، بالاتر از میانگین کانادا و حداقل دستمزد 10.20 دلار است. هزینه زندگی در ساسکاچوان با استانداردهای کانادا کاملا به صرفه است. هزینه های مسکن یکی از کمترین ها در کانادا است، که منابع طبیعی آن به کاهش هزینه های انرژی کمک می کند.

ساسکاچوان دارای پیشینه ای قوی از برنامه های اجتماعی با بودجه عمومی است، که سهم مهمی در حفظ سطح بالای زندگی برای همه ساکنین استان دارد. استاندار سابق ساسکاچوان، تامی داگلاس که پدر مدیکر (Medicare) در کانادا محسوب می شود، پیشگام مراقبت های بهداشتی رایگان جهانی است که از آن زمان در سراسر کانادا اجرا شده است.

سطح استاندارد زندگی در استان ساسکاچوان کانادا
سطح استاندارد زندگی در استان ساسکاچوان کانادا

اقتصاد

استان در حال حاضر یک سوم کربنات پتاسیم در جهان و یک پنجم از اورانیوم جهان را فراهم می کند. ساسکاچوان بیش از یک سوم کل گندم ماکارونی از صادرات جهان را تامین می کند و صادر کننده بزرگ عدس و نخود خشک است. علاوه بر رهبری جهانی در زمینه کشاورزی، ساسکاچوان پنجمین تولید کننده نفت در آمریکای شمالی است. تولید کنندگان ساسکاچوان طیف گسترده ای از کالاها را تولید می کنند که به بازارهای کانادا و سراسر جهان صادر می شوند.

کیفیت عالی زندگی

ساسکاچوان دارای یک صحنه هنری و فرهنگ پر جنب و جوش، پارک های تماشایی و بسیاری از امکانات ورزشی و تفریحی است. شناخته شده به عنوان زادگاه مدیکر، ساکنان آن از خدمات مراقبت پزشکی رایگان و خدمات بهداشتی عالی برخوردار هستند. سیستم آموزشی ساسکاچوان در تمام سطوح، فرصت های مقرون به صرفه را ارائه می دهد. تمام فارغ التحصیلان از یک برنامه تحصیلی معتبر در یک موسسه واجد شرایط در سال 2006 یا بعد، که در ساسکاچوان زندگی می کنند واجد شرایط برای درخواست Graduate Retention Program استان می باشند.

همه ساکنان ساسکاچوان و کانادا مسئول آشنایی و اطاعت از قوانین استان و کشور هستند. دو نوع قانون – قانون کیفری و قانون مدنی وجود دارد. تحت این قوانین، هر فرد متهم به جرم، بی گناه است، تا زمانی که در دادگاه اثبات شود. در طول زمان صلح، کانادا حکم توقیف را در پیش می گیرد، که مانع از آن می شود که افراد به صورت غیرقانونی در زندان قرار بگیرند و برای مدت نامحدود نگه داشته شوند.

مشاوره مهاجرتی رایگان

بهداشت و درمان در استان ساسکاچوان کانادا

در بخش بهداشت و درمان، استان ساسکاچوان به طور سنتی عملکرد سیستم را نسبت به اهداف مشخص شده یا معیارها اندازه گیری می کند. در وب سایت YOURHEALTHSYSTEM.CA، متعلق به موسسه اطلاعات بهداشت و درمان( CIHI)، طیف وسیعی از شاخص های مربوط به دسترسی به بهداشت و درمان، کیفیت درمان، هزینه های سیستم بهداشت، توسعه بهداشت و پیشگیری از بیماری و پیآمد های بهداشت گزارش شده است.از این اطلاعات مشخص است که ساسکاچوان کوتاه ترین زمان انتظار را برای برخی از جراحی ها( مثل عمل جراحی مفصل زانو) را دارد اما در میان بالاترین میزان بازپذیرش ( بازپذیرش 30 روزه) قرار دارد.

HQC با شرکای خود – وزارت بهداشت و بهداشت و درمان ساسکاچوان کار می کند. مرکز بهداشت ساسکاچوان و اورژانس سرطان ساسکاچوان به زودی راه اندازی می شود. یک روش جدید برای ارزیابی عملکرد سیستم بهداشت و درمان ساسکاچوان ارائه شده است که به عنوان بخشی از قوانین استانی در ارزیابی سیستم بهداشت و ارائه گزارش استفاده می شود همچنین در حال کمک برای توسعه چارچوبی است که فاکتورهای مراقب با کیفیت بالا را افزایش دهد. به منظور تبدیل شدن به یک سیستم بهداشت آموزشی نیاز به درک بهتر فاکتورهایی است که دسترسی به اهداف را مقرر می کند یا دلایل قصور را مشخص می کند.

ارزیابی پیآمد های بهداشت و درمان و پروسه های ارائه شده برای تصمیم گیری از اولویت های استراتژیک HQC است. در ژانویه 2017، هیات مشورتی ساسکاچوان برای ساختار سیستم بهداشتی پیشنهاد خود را منتشر کرد. در این پیشنهاد، دستور نظارت بر تجربه و پیآمد های مراقبت از بیمار داده شد. در اوایل سال 2018، مقرر شد که مسئول ارشد سیستم بهداشت و درمان ساسکاچوان چارچوب جدیدی برای اداره بخش بهداشت و درمان ساسکاچوان استفاده کند تا اولویت های سیستم برای رسیدن به پیشرفت و در جهت رسیدن به اهداف تنظیم شود.

فرهنگ در استان ساسکاچوان کانادا

جامعه پایدار

طبق شاخص توسعه انسانی سازمان ملل، کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی است (با توجه به امنیت بالای جامعه و حمایت از آموزش برای تمامی افراد ). طبق معیارهای کیفیت زندگی ساسکاچوان بهترین مکان برای اقامت در کانادا است. جامعه کانادایی بر اساس سیستم باز و سیستم دموکراتیک دولت و سیستم عدالتی که برای حمایت از افراد و جلوگیری از خشونت و آزار و اذیت ارائه شده است، بنا شده است.

صرفنظر از نژاد، دین یا کشور مبدا قانون اساسی کانادا این اطمینان را می دهد که از حقوق انسانی و آزادی های فردی حمایت کند. ساسکاچوان از مهاجران سراسر جهان که این استان را برای آزادی، امنیت و فرصت هایی که استان ارائه می دهد را انتخاب کردند استقبال می کند. ساسکاچوان بهترین مکان برای بزرگ کردن بچه ها است جایی که می توان ارزش های خانوادگی را بسیار محترم شمرد، جایی که جامعه، مدارس و همسایگی امن و دوستانه ای را ارائه می کند.

 آب‌وهوا در استان ساسکاچوان کانادا

پاییز از اواسط سپتامبر با روزهای گرم و آفتابی شروع می شود و بعد به سمت خنک شدن می رود و شبها سرد می شود. در پاییز شهر و اطراف شهر به منطقه باشکوهی از رنگ ها تبدیل می شوند. دمای هوا در شبها به 9- درجه سانتی گراد و در روز دما به 19 درجه سانتی گراد می رسد( به طور میانگین) 

زمانی که زمستان از اواسط نوامبر شروع می شود روزها آفتابی یا برفی و گرد مانند است. سردترین روزها زیباترین روزها هستند وقتی خورشید در آسمان می درخشد و سطح یخبندان در همه جا درخشان می شود. در شب های زمستان دست افشانی نورهای شمالی ظاهر می شود. دمای هوا در روز 0 درجه سانتی گراد و در شبها کمتر از 24- درجه سانتی گراد است( به طور میانگین).

بهار با رویش جدید از اواسط مارس ظاهر می شود روزها و شبها گرمتر می شوند، حیاط ها سبز می شوند، باغ ها پر از گل می شوند، گل ها شکوفه می دهند و مزرعه ها در رنگ ها غوطه ور می شوند. دمای هوا در شب 12- سانتی گراد و در روز 15 درجه سانتی گراد است( به طور میانگین)

تابستان با روزها و شبهای گرم داغ است، پارک ها، سواحل و حیاط خلوت ها شلوع هستند. خانواده ها به خیلی از نمایشگاه ها و فستیوال های تابستانی می روند یا با ماشین به اطراف شهر می روند جایی که اقیانوس گل های سبز و زرد و بنفش را می توان دید. ژوئیه و اوت گرمترین ماه های سال هستند که دما به 15 درجه سانتی گراد در شب و 25 درجه سانتی گراد در روز می رسد.

بازار کار در استان ساسکاچوان کانادا

بازار کار یک نمای کلی از نرخ اشتغال در ساسکاچوان است. این آمارها، پیش بینی ها و گزارش ها می تواند به بازار کار ساسکاچوان برای مطابقت نیروی کار با نیازهای اشتغال کمک کند که در نتیجه آن کاهش نرخ بیکاری، نیروی کار با عملکرد بالا و اقتصاد موفق تر است.

  • بعد از افزایش در دو ماه متوالی، تعداد افراد شاغل در ساسکاچوان در فوریه کاهش داشت( 2.900-)
  • استخدام در مشاغل نیمه وقت( 30+) تحت الشعاع کاهش قابل توجه مشاغل تمام وقت (3.200-) در این ماه قرار گرفت.
  • یک روند مشابه در سال دیده می شود زیرا از ماه فوریه 2017 تا فوریه 2018 نرخ اشتغال به 8.200 نفر کاهش یافته است. در ضمن در طول این دوره افراد کمتری در مشاعل نیمه وقت و تمام وقت استخدام شدند.

نتایج متفاوت در سه بخش اشتغال دیده می شود. بر اساس گزارش ها، تعداد افرادی که در بخش دولتی کار می کنند به 1800 نفر در ماه فوریه افزایش یافته اند در حالی که تعداد افرادی که در بخش خصوصی کار میکنند یا شغل آزاد دارند در یک دوره زمانی مشابه به 400 و 4300 نفر کاهش پیدا کرده اند.

بازار کار در استان ساسکاچوان کانادا
بازار کار در استان ساسکاچوان کانادا

انتخاب خانه در استان ساسکاچوان کانادا

طبق گزارش اخیر COLLIERS INTERNATIONAL در سال گذشته میانگین هزینه اجاره آپارتمان دو خوابه در ساسکاچوان با تقریبا 150 دلار کاهش به 965 دلار رسید. دلیل این کاهش این بود که میزان آپارتمان های خالی ساسکاچوان بسیار بالاتر از سطح معمولی است. DUNCAN MAYER مدیرتحقیقاتی شرکت املاک و مستغلات ساسکاچوان گفت که این خبر خوبی برای کرایه نشین ها است. افراد می توانند ملک را بر اساس مساحتی که نیاز دارند انتخاب کنند و نه تنها به خاطر اینکه ساختمان ها در دسترس است آنها را انتخاب کنند.

بازار اجاره ساسکاچوان که شامل 14000 واحد است – در تلاش برای کاهش میزان خانه های خالی است که در سال 2015 به بیش از 10% افزایش یافته است. این میزان در حال حاضر 14 درصد است که نسبت به سال گذشته که 18% بوده کاهش پیدا کرده است. صاحبخانه ها معمولا نسبت به کاهش هزینه های اجاره بی میل هستند و به ارائه محرک ها شامل کارت هدیه و یا یک یا چند ماه اجاره رایگان واکنش نشان می دهند. هر چند که با توجه به میزان بالای خانه های خالی ثابت نگه داشتن اجاره ها سخت است.

این موضوع مخصوصا در مورد ساختمان های قدیمی صدق می کند زیرا آپارتمان های ساسکاچوان به طور میانگین 60 ساله هستند و تقریبا 1600 واحد کمتر از یک دهه است که ساخته شده اند و بسیار جذابتر هستند. زمانی که تعداد خانه های خالی 3 % بود شما واقعا موارد زیادی برای انتخاب نداشتید حال با توجه به موقعیتی که وجود دارد گزینه های بیشتری برای انتخاب وجود دارد صاحب خانه ها برای قیمت رقابت می کنند.

میانگین هزینه اجاره آپارتمان دو خوابه در شهر در سال 2010، 925 دلار بود و در سال 2015 به 1.100 دلار افزایش یافت و در سال 2016 به کمتر از 1.100 دلار کاهش یافت.

قیمت اجاره آپارتمان

  • آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: 954.70 دلار
  • آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر: 863.90 دلار
  • آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر: 1.606.33 دلار
  • آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر: 1.375.97 دلار

قیمت خرید آپارتمان

  • قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر: 2.542.97 دلار
  • قیمت هر متر مربع آپارتمان خارج از مرکز شهر: 2.287.33 دلار

مشاوره مهاجرتی رایگان

اخذ گواهینامه‌ی رانندگی در استان ساسکاچوان کانادا

زمانی که شما به استان ساسکاچوان نقل مکان می کنید نیاز به گواهینامه رانندگی در طول 90 روز در استان دارید. مهم نیست که کجای استان زندگی می کنید. برخی از رانندگان می توانند در برنامه مبادله مستقیم گواهینامه رانندگی به منظور دریافت گواهینامه جدید برای ساسکاچوان شرکت کنند. در مورد چگونگی دریافت گواهی رانندگی در ساسکاچوان بر اساس تجارب رانندگی و کشور مبدا اطلاعات کسب کنید.

معاوضه گواهینامه

ساسکاچوان برنامه مبادله گواهی نامه را برای رانندگان برخی از کشورها ارائه می کند. اگر شما از یکی از این کشورها آمده باشید می توانید مستقیما گواهینامه خود را به گواهینامه ساسکاچوان در همان سطح تغییر دهید.

دریافت گواهی ساسکاچوان

اگر شما واجد شرایط برنامه معاوضه گواهینامه نبودید شما باید به منظور دریافت گواهینامه رانندگی از طریق پروسه درخواست دیگری اقدام کنید. در کدام امتحان گواهینامه رانندگی باید شرکت کنید و کدام سطح از گواهینامه رانندگی را باید دریافت کنید به سالهای تجربه و توانایی شما بستگی دارد. علاوه بر گواهینامه رانندگی، بیمه ماشین در ساسکاچوان لازم است.

گواهینامه رانندگی همه ان چیزی نیست که شما در ساسکاچوان به آن نیاز دارید شما همچنین به بیمه ماشین نیاز دارید که توسط شرکت های دولتی ارائه می شود میزان بیمه ماشین بر اساس سطح تجربه و سابقه گذشته شما متفاوت است. بهتر است که نامه ای در مورد سابقه پاک رانندگی در زمان دریافت بیمه ارائه دهید. این کار به شما کمک می کند که نرخ های پایین تری دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه زندگی در استان ساسکاچوان کانادا می توانید بر اساس داده های این مقاله، سوال خود را از مشاورین ما در شرکت آوام پیمنت بپرسید.

کانادا
مطالب مرتبط

Related Posts

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

TOP