10
مهاجرت به کره جنوبی

اقامت کره جنوبی

مهاجرت به کره جنوبی

اگر با شهروند کره جنوبی ازدواج کنید، می توانید حداقل پس از دو سال، تابعیت این کشور  و سپس مجوز دائم مهاجرت به کره جنوبی را کسب کنید. کره جنوبی پناهگاه مالیاتی شرکت ها نیست. حداقل مالیات شرکت ها 10 % است و یک سیستم تصاعدی ( مالیاتی) که در دهه 20 به اوج خود رسید، وجود دارد. بررسی های متخصصین شرکت آوام پیمنت نشان می دهد که قوانین مهاجرتی این کشور به چه شکل است.

شرایط عمومی مهاجرت به کره جنوبی

در صورتی که در کره جنوبی اقامت داشته باشید، ممکن است بتوانید شهروندی این کشور را کسب کنید. سه راه برای کسب شهروندی از طریق قبول تابعیت وجود دارد و رایج ترین روش برای خارجیان قبول تابعیت عمومی “General naturalization” است. طبق این روش، باید 5 سال متوالی در کره جنوبی اقامت داشته و به طور کلی درباره فرهنگ این کشور اطلاعات کافی داشته باشید. علاوه بر این باید حداقل در سطح ابتدایی قادر به صحبت به زبان کره ای باشید.

مشاوره مهاجرتی رایگان

مهاجرت به کره جنوبی از راه کار و تخصص

بر اساس قانون،کارکنان خارجی در کشور کره جنوبی باید اجازه کار و ویزای مناسب داشته باشند. صدوراین اجازه کار باید توسط نهادی دارای پروانه کار و مشارکتی برای کارمندان تضمین شود و کارمندان خارجی باید تحت حمایت مالی آن شرکت قرار بگیرند که این قانون برای شرکت هایی که به تازگی وارد بازار کره جنوبی شده اند مشکل ساز است. در صورتی که هنوز روند عضویتتان تکمیل نشده است، می توانید از شرکت مدیریتی خارجی یا GEO Employer of Record برای حمایت از این کارمندان جهت صدور اجازه های لازم، استفاده کنید.

روند این ویزا پیچیده است و به چندین سند و مدرک مختلف احتیاج دارد. برای آنکه واجد دریافت این اجازه کار باشید باید مدرک ارشد در رشته مرتبط، مدرک لیسانس به همراه حداقل یک سال سابقه کار در زمینه کاری مرتبط یا حداقل 5 سال سابقه کاری تخصصی در زمینه استخدامی انتخابی، داشته باشید. شرکت هایی که این دسته از کارمندان را پشتیبانی می کنند معمولا باید شرایط خاصی داشته باشند:

شرکت هایی با کمتر از 5 کارمند کره ای نمی توانند حامی کارمندی خارجی باشند و تعداد خارجی هایی که در در این شرکت استخدام شده اند نمی تواند از بیش از 20 درصد از ملیت های کره استخدام شده در آن شرکت باشد. 

مهاجرت به کره جنوبی از راه تحصیل
مهاجرت به کره جنوبی از راه تحصیل

مهاجرت به کره جنوبی از راه تحصیل

 • نوع ویزا: دانشجویی D2

شرایط دریافت ویزا

اشخاصی که در یک برنامه دانشگاهی معتبر در دوره های کارشناسی(BA)،کارشناسی ارشد علوم(MS)،کارشناسی ارشد هنر( MA ) و دکترا(P.HD) تحصیل می کنند. دارندگان ویزا همچنین اجازه دارند تحقیقات خاصی را در کالج، دانشگاه، دانشکده تحصیلات تکمیلی یا دیگر موسسات علمی که تحت قوانین آموزش عالی تاسیس شده اند انجام دهند.

امکان کار کردن با ویزای تحصیل در کره جنوبی وجود دارد اما فقط تحت شرایط خیلی خاص و تنها بعد از تکمیل ترم اول. این شرایط، پیدا کردن کار در خارج از دانشگاه یا مراکز سازمانی را سخت می کند بنابراین بهتر است فکر کنید که این یک ویزای کاری نیست مگر اینکه از قبل زمینه قرارداد کاری ایجاد شده باشد. دارندگان ویزای D-4 می توانند به صورت قانونی در کره کار کنند اما انجام این کار می تواند سخت باشد.

 • حداکثر مدت اقامت: 2 سال

مهاجرت به کره جنوبی از راه ازدواج

اتباع خارجی ملزم هستند که به صورت حضوری در سفارت ( یا دفتر کنسولگری در خارج از سئول) با دو کپی از تاییدیه شرایط ازدواج ( می تواند از سفارت یا در بعضی موارد به صورت آنلاین دریافت شود) حاضر شوند. آنها همچنین باید مدارک شناسایی ( به طور مثال پاسپورت و یا گواهی تولد) ارائه دهند. زوجین باید مدارک زیر را به اداره محلی خود (GU CHEONG) ارائه کنند تا ازدواج آنها ثبت و گزارش شود.

 • دو کپی گواهی رسمی و محضری قسم نامه ازدواج
 • پاسپورت 
 • اثبات پایان تمام ازدواج های قبلی مثل گواهی رسمی طلاق، گواهی فوت یا ابطال همسر قبلی ( در صورت لزوم) 
 • تکمیل فرم درخواست برای ازدواج ( از اداره GU می توانید دریافت کنید) و امضا شده توسط دو شاهد
 • هزینه ثبت: تقریبا 50.00 وون ( فقط پول تقد) زمانی که دو طرف خارجی باشند درخواست می شود

همسران کره ای باید مدارک زیر را ارائه دهند

 • کپی ثبت خانواده همسر کره ای ( می توانید از اداره DONG دریافت کنید) 
 • گواهی پیشینه شخصی( همسر کره ای)
 • گواهی خویشاوندی( همسر کره ای) 
 • مهر و موم کره ای( تمبر کره ای 인감 )
 • امضای دو شاهد ممکن است برای ثبت لازم باشد

اداره محلی باید مدارک زیر را صادر کند:

 1. ثبت گزارش در روز ازدواج
 2. گواهی تایید که همان گواهی ازدواج کره ای است ( بین 3 تا 5 روز نیاز است که گواهی صادر شود. اگر هر دو طرف خارجی باشند در همان روز صادر می شود ) یا گواهی ازدواج( ثبت خانوادگی) زمانی که ازدواج بین یک شهروند کره و یک شهروند خارجی انجام می شود این گواهی صادر می شود( 7 روز نیاز است) 

نکته: اگر هر دو طرف ملیت غیر کره ای داشته باشند آنها باید قوانین سفارتخانه های خود را برای ازدواج در کره چک کنند. ازدواج یک پروسه حقوقی در کره است و انجام یک مراسم مذهبی به تنهایی یک ازدواج قانونی نیست. هر کسی را می توان به مراسم عروسی دعوت کرد زیرا پروسه ثبت است که پیوند را قانونی می کند.

ویزای F-6

ازدواج با شهروندان کره ای: اشخاصی که می خواهند با شهروندان کره ای ازدواج کنند. این نوع ویزا قبلا تنها در صورتی قابل دریافت بود که ازدواج در کره و هم در کشور همسر خارجی ثبت می شد. قانون در سال 2014 تغییر کرد و تنها ثبت ازدواج در کره برای دریافت ویزا لازم است. دارندگان ویزای F-6 می توانند به صورت قانونی در کره برای 3 سال کار کنند.

مشاوره مهاجرتی رایگان

مهاجرت به کره جنوبی از راه کارآفرینی و سرمایه گذاری

اقامت کره جنوبی از طریق ویزای سرمایه گذاری D – 8

پیش از این اخذ ویزای سرمایه گذاری در کشور کره جنوبی کار راحتی بود. چند سال پیش، می توانست با داشتن 25000 دلار به این کشور سفر کنید و ادعا کنید که قصد شروع و راه اندازی کسب و کاری را دارید، پول را پرداخت کنید و بدون محدودیت در کشور کره جنوبی زندگی کنید. اما در نهایت، مسئولین کشوری شرایط را تغییر دادند و حداقل مبلغ سرمایه گذاری را به 50،000 دلار و سپس به 100،000 دلار افزایش دادند. در سال گذشته زمزمه هایی در این خصوص وجود داشت که به علت نارضایتی دولت با نحوه اخذ ویزای کره جنوبی توسط مردم و در راستای منافع اقتصادی کشور نبودن ممکن است این مبلغ تا حد زیادی افزایش پیدا کند.

امروزه در صورتی که تمایل داشته باشید سرمایه های هنگفتی را با خود به این کشور ببرید، می توانید ویزای سرمایه گذاری اخذ کنید. اما لازم است که سودی برای این کشور داشته باشید یا به فعالیت اقتصادی بپردازید. چگونگی اخذ ویزا: کشور کره جنوبی به افرادی که تمایل داشته باشند تقریبا 282000 دلار آمریکا در کسب و کار کوچک خود در کره جنوبی سرمایه گذاری کنند، ویزای D – 8 صادر می کند.هنگام تمدید این ویزا لازم است مدرکی مبنی بر کارآمد بودن کسب و کار خود ارائه دهید در غیر این صورت با درخواست شما مخالفت خواهد شد.

با این وجود، در صورتی که علاقه مند به راه اندازی یک رستوران یا کسب و کاری مشابه باشید، کشور کره جنوبی می تواند جای مناسبی برای شما باشد به خصوص اگر از سبک زندگی این کشور لذت می برید. از آنجایی که کشور کره جنوبی مبلغ مشخصی را برای صدور ویزای کارآفرینی تعیین کرده است ( و محدودیت های کمتری در این مورد وجود دارد) نیازی به داشتن ایده بسیار خلاقانه ای نخواهید داشت.

مهاجرت به کره جنوبی از راه کارآفرینی و سرمایه گذاری
مهاجرت به کره جنوبی از راه کارآفرینی و سرمایه گذاری

مهاجرت به کره جنوبی از راه پیوستن به خویشاوندان

نوع دوم تابعیت، قبول تابعیت اکتسابی است. این نوع تابعیت به طور کلی توسط خارجی هایی که دارای نسبت و نژاد کره جنوبی هستند استفاده می شود. به منظور واجد شرایط بودن برای تابعیت اکتسابی شما باید الزامات کلی این تابعیت را داشته باشید ( شامل الزامات رفتار اخلاقی مناسب، دانش فرهنگی و توانایی حمایت از زندگی خود). به هر حال شما نیاز دارید که برای سه سال متوالی در کره جنوبی زندگی کنید.

بزرگترین الزام برای تابعیت اکتسابی این است که والدین شما قبلا تابعیت کره جنوبی داشته باشند، در کره توسط والدینی که آنها نیز متولد کره جنوبی بوده اند متولد شده باشند، فرزند خوانده یک شهروند کره ای باشند( اگر در زمان به فرزندی پذیرفته شدن سن قانونی نداشته اند) یا همسر خارجی یک شهروند کره ای باشند. اگر با یک شهروند کره ای ازدواج کرده اید و به دنبال دریافت تابعیت همسر خود هستید باید وضعیت ازدواج خود را در دو یا چند سال گذشته حفظ کرده باشید.

مهاجرت به کره جنوبی از راه تولد فرزند

پیامدهای تولد نوزاد زنان مهاجر که با مردان کره ای ازدواج کرده اند. ریاست های جمهوری کره( کره) باعث افزایش پیامدهای تولد نوزاد در زنان مهاجر در طول بیست سال گذشته شده است. هر چند که در مورد پیامدهای تولد نوزاد زنان مهاجر در کره جنوبی اطلاعات کمی در دسترس است در این مقاله، اطلاعات مربوط به پیامدهای زایمان زنان مهاجر و زنان کره ای که با مردان کره ای ازدواج کرده اند مقایسه شده است و فاکتورهایی که در پیامدهای زایمان تاثیر گذار است بررسی شده است. 

به طور کلی 7.258 پرونده از زنان مهاجر و 1700.976 پرونده از زنان کره ای که در پایگاه اطلاعاتی ثبت تولد بوده است( از سال 2010 تا 2013) مورد بررسی قرار گرفته است. زنان بومی کره ای مستقل و زنان مهاجری که با مردان کره ای ازدواج کرده اند. نتایج ثبت زایمان زودرس، نوزاد نارس، وزن کم نوزاد در زمان تولد و زایمان مکرر.

در بررسی های انجام شده OR پیامدهای تولد مغایر محاسبه شد و آنالیز زیرگروه مطابق با زوجین و مادران سه کشور آسیایی( چین، ویتنام، فیلیپین) انجام شد. آنالیز زایمان رگرسیون لجستیک چند متغیری نیز برای ارزیابی اجتماع این فاکتورها با پیامدهای زایمان در میان زنان مهاجر انجام شد. زنان مهاجر زایمان زودرس و وزن کم هنگام تولد بیشتری داشته اند. مادران فیلیپینی تولد زود هنگام بالاتری داشته اند و مادران چینی زایمان مکرر بالاتری داشتند. زایمان زودرس و وزن کم هنگام تولد در اولین زایمان زنان مهاجر به طور قابل توجهی بالاتر بوده است.

نتیجه گیری: مطالعات انجام شده نشان می دهد که پیامدهای ناگوار زایمان زنان مهاجر که با مردان کره ای ازدواج کرده اند بالاتر است. سیاست هایی برای کاهش شکاف پیامدهای زایمان بین زنان کره ای و زنان مهاجر مورد نیاز است. این مقاله دارای دسترسی آزاد است که با مجوز کربیتیو کامنز(CC BY -NC 4.0) منتشر شده است که اجازه توزیع، تطبیق و ساخت مقالات غیر تجاری و مجوز برای کارهای محدوده های مختلف را صادر می کند مشروط بر اینکه کار اصلی دارای سند باشد و برای استفاده غیر تجاری باشد.

مشاوره مهاجرتی رایگان

مزایا و معایب مهاجرت به کره جنوبی 

 • مزایا: اقامت دائم از قبل برنامه ریزی شده است. برای افرادی که در حال سفر به کره جنوبی با دارای قرارداد شغلی می باشد. اغلب یک آپارتمان برای آنها تهیه و پرداخت می شود. مهاجران فقط باید نگران قبض های پرداختی خود باشند. 
 •  معایب: دارای محدودیت، خسته کننده و گران قیمت می باشد.

اگر در سئول زندگی می کنید، انتظار می رود آپارتمان ها با استانداردهای غربی و کوچک باشد. هر چه دورتر از شهر حرکت کنیم، حرکت مهاجرت بیشتر می شود و مسکن ها بزرگ تر می شوند. علاوه بر این، آپارتمان ها تقریبا به طور انحصاری به صورت انبوه و بدون هیچ گونه تغییر در معماری ساخته می شوند. علی رغم این، اجاره، به خصوص در سئول، برای فضایی بسیار کوچک تر برای مهاجران هزینه خواهد داشت. علاوه بر این، ذخایر معمولا به مراتب بیشتر از سایر کشورها است.

بسیاری از آپارتمان ها و خانه ها با قفل و کلید های سنتی کنار گذاشته شده اند و به سمت قفل الکترونیکی حرکت می کند که به یک کلید درب مغناطیسی و / یا یک صفحه کلید نیاز دارد. در سراسر کره جنوبی میزان جرم و جنایت بسیار کم می باشد. در حالی که مهاجران هنوز نیاز به استفاده از حس مشترک دارند، جرم ممکن است یک نگرانی جدی برای آن ها باشد.

در حالی که کره شمالی و کره جنوبی از زمان آتش بس جنگ کره با یکدیگر در جنگ نمی باشند، اما هنوز از لحاظ فنی با یکدیگر درگیر هستند. توصیه می شود که از اخبار مربوط به دو همسایه مطلع باشید و بدانید که نزدیک ترین سفارت خانه در صورت وقوع اتفاق کجاست.

غذاهای کره جنوبی

حتی در کوچکترین شهر، همیشه یک یا چند رستوران کره ای وجود خواهند داشت که اشتهای مهاجران را برای غذاهای اصیل ارضا کنند. رقابت شدید نیز به معنی کاهش قیمت هاست و کیفیت غذای کره ای همیشه مقرون به صرفه می باشد.  اگر یک مهاجر در یک منطقه شهری زندگی کند، پیدا کردن غذایی که کره ای یا آسیایی نیست دشوار می باشد. به طور معمول، گزینه های غذاهای خارجی بیرون از شهر، اغلب اوقات نا امید کننده و بسیار دشوار است.

شوک فرهنگی در کره جنوبی

به طور خاص در سئول بسیاری از ملاقات ها و احزاب مهاجرین با هدف گرد هم آوردن افراد خارجی در کنار هم وجود دارد. در شهرهای کوچک تر، ممکن است گروه ها به طور منظم ملاقات داشته باشند و به طور کلی از تازه واردها استقبال می کنند.

مهاجران باید انتظار داشته باشند که در انظار عمومی به آن ها نگاه شود. به خصوص کره ای های قدیمی تر از تماشای خارجیان خجالت نمی کشند. این کار اغلب خارج از حس کنجکاوی واقعی است و هیچ اشکالی ندارد.

مردم کره جنوبی اغلب نمی توانند انگلیسی صحبت کنند و یا به خاطر ترس ایجاد شده از اشتباه بیش از حد خجالتی می باشند. در حالی که استثناهایی وجود دارد، برای افراد محلی معمول است که از پاسخ به یک سوال کاملا اجتناب کنند، چرا که فاقد مهارت های انگلیسی می باشند.

مزایا و معایب مهاجرت به کره جنوبی 
مزایا و معایب مهاجرت به کره جنوبی

فرهنگ کار کردن در کره جنوبی

کره ای ها روابط بین فردی خود را با همکاران ارزش گذاری می کنند و این کار را به یک اولویت تبدیل می کنند تا یکدیگر را بشناسند. فضای سازمانی استاندارد می تواند بسیار اجتماعی باشد و کارکنان اغلب بعد از کار به نوشیدن و غذا خوردن می پردازند.

کره ای ها اغلب تغییرات دقیقه آخر را انجام خواهند داد و مهاجران به میزان مشخصی از انعطاف پذیری نیاز خواهند داشت تا این کار را انجام دهند. انتظار می رود جلسات برنامه ریزی نشده، پروژه ها و لغو شدن و همچنین گردهمایی های اجتماعی اجباری پس از کار که تنها کمی قبل از پایان روز اعلام شوند.

هزینه زندگی در کره جنوبی

مواد غذایی، آب و برق، حمل و نقل عمومی و حتی الکل همه در مقایسه با اکثر کشورهای غربی قیمت مناسبی دارند. اکثر مهاجران دریافته اند که زندگی در کره جنوبی یک روش کارآمد برای صرفه جویی در پول می باشد. انتظار می رود در کره جنوبی به پیروی از جدیدترین روند، لباس خوب و داشتن ابزارهای به روز بپردازد. این موارد گران قیمت می باشند.

آموزش عالی

مدارس ابتدایی و متوسطه کره ای بطور کلی خوب هستند و بر روی علم و ریاضی و همچنین زبان انگلیسی و زبان کره ای تمرکز دارند. بسیاری از مدارس حتی در مناطق روستایی از یک معلم انگلیسی زبان استفاده می کنند. آموزش خصوصی بسیار محبوب و دقیق است، و اغلب شامل آکادمی های پس از مدرسه می شود که، hagwons نامیده می شود.

فضای پر استرس

کره جنوبی نرخ خودکشی قابل توجهی دارد که تا حدودی ناشی از فضای بسیار پر استرس در اطراف آموزش می باشد. دانش آموزان بسیاری، این خودکشی ها را در نظر میگیرند، چرا که آن ها به طور مداوم برای عملکرد بهتر و مطالعه بیشتر، به منظور وارد شدن به یک دانشگاه خوب تحت فشار قرار می گیرند.

بهداشت و درمان در کره جنوبی

اگر یک مهاجر به کار گرفته شود، تحت سیستم مراقبت های بهداشتی عمومی قرار خواهند گرفت، که کمی هزینه ها را بالا می برد و مراقبت های پزشکی عالی را ارائه می دهد. در مناطق شهری بسیاری از پزشکان به زبان انگلیسی صحبت می کنند، اگرچه استفاده از یک دوست برای ترجمه هنوز هم توصیه می شود.

اگر یک مهاجر در یک منطقه شهری زندگی نکند، ممکن است لازم باشد یک سفر طولانی را برای دیدن یک دکتر در یکی از بیمارستان های دانشگاهی رسمی انجام دهد. از آنجا که این بیمارستان ها نیز در مرکز قرار دارند، زمان انتظار برای درمان می تواند ناخوشایند باشد اما توهین آمیز نباشد. خلاصه مطالب مهاجرت به کره جنوبی را در این مقاله از آوام پیمنت مطالعه کردید، در صورتی که سوالات بیشتری ذهن شما را درگیر کرده است، می توانید با ما در تماس باشید.

کره جنوبی
مطالب مرتبط

Related Posts

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

TOP