10
ثبت شرکت در لهستان

لهستان کشوری است که توانسته است در زمانی که بیشتر کشور های اروپایی در حال رکود اقتصادی بودند، وضعیت اقتصادی خود را ثابت نگه دارد؛ علاوه بر آن چشم انداز روشنی برای سرمایه گذاری در لهستان وجود دارد. کشور لهستان کشوری اروپایی است که عضویت در پیمان شینگن را نیز دارد. این مقاله توسط کارشناسان مجرب و خبره آوام پیمنت گردآوری شده است، تا شما را در رابطه با ثبت شرکت در لهستان یاری نمایند.

قوانین ثبت شرکت در لهستان

کشور لهستان که در سال 2004 به اتحادیه اروپا پیوست، دارای یکی از بزرگ ترین بازار کار های اروپا و در واقع بزرگ ترین بازار کار نسبت به 9 کشوری که همزمان با لهستان وارد اتحادیه اروپا شدند، می باشد. به علاوه، موقعیت مرکزی و هزینه پایین زندگی در این کشور موجب شده تا به مقصدی پر طرفدار جهت تاسیس شرکت تبدیل گردد.

افزایش بسیار زیاد میزان سرمایه گذاری در این کشور و همچنین رشد 5 درصدی در سرانه این کشور دیده شده است. در سال 2009، کشور لهستان تنها اقتصاد در حال رشد اروپا بود.

انواع شرکت ها در لهستان

4 نوع شرکت در لهستان برای سرمایه گذاران خارجی وجود دارد که به قرار زیر می باشند:

 • شرکت مسئولیت محدود
 • شرکت های سهام مشترک
 • شراکتی
 • مالک اختصاصی

شرکت های مسئولیت محدود

موارد مورد بحث در رابطه با شرکت های مسئولیت محدود لهستان عبارتست از:

 • این نوع شرکت معروف ترین نوع برای شرکت های کوچک یا متوسط می باشد.
 • حداقل سرمایه مورد نیاز 1200 یورو می باشد که می بایست کامل پرداخت گردد.
 • حداقل تعداد سرمایه گذار یک نفر می باشد.
 • هیچ گونه محدودیتی برای سرمایه گذاران خارجی وجود ندارد.
 • حساب های سالانه می بایست آماده و در شرکت نگه داری شوند.
شرکت های سهام مشترک
شرکت های سهام مشترک

شرکت های سهام مشترک

موارد مورد توجه در شرکت های سهام مشترک:

 • نوع پرطرفداری است برای کسانی که مایل به تاسیس شرکت های بزرگ برای افزایش سرمایه عمومی می باشند.
 • حداقل سرمایه مورد نیاز 24000 یورو می باشد که می بایست 25 درصد آن در ابتدا پرداخت گردد.
 • برد مدیریتی حداقل دو نفره
 • حداقل 8 درصد سود سالانه برای صندوق ذخیره (بیش از 1/3 ام سرمایه اشتراکی)
 • حساب های سالانه و حسابرسی غیر مستقل مورد نیاز است.

اداره های شراکتی

4 نوع شراکت تحت قانون لهستان وجود دارد، که عبارتند از:

 • شراکت ثبت شده (تمامی شرکا دارای توانایی ها و اختیارات مساوی هستند)
 • شراکت محدود (بعضی از شرکا اختیارات محدودی دارند)
 • شراکت حرفه ای (با توجه به توانایی شرکا، امتیازات تعلق می گیرد)
 • شراکت سهام مشترک محدود (شامل شرکا و سرمایه گذاران می باشد)

مالک اختصاصی

موارد قابل توجه در رابطه با مالک اختصاصی:

 • این نوع ساده ترین نوع راه اندازی شرکت است و بسیار برای کار های کوچک پر طرفدار است.
 • این افراد دارای توانایی ها و اختیارات نا محدود هستند.
 • سود ها شامل مالیات درآمد لهستان و نرخ های فردی می شوند.

شرایط دریافت شماره VAT لهستان

سایت های بسیاری هستند تا شما را در دریافت این شماره هدایت کنند. این سایت ها با برترین مشاوران در رابطه با قوانین لهستان در شهرهایی چون ورشو یا کراکو فعالیت می کند. دریافت شماره VAT بخش مهمی از تاسیس شرکت در لهستان می باشد.

سیستم بانکی لهستان

گشودن حساب بانکی از جمله مهم ترین قدم های تاسیس شرکت در لهستان است و سایت ها می توانند شما را راهنمایی کنند. جهت گشایش حساب بانکی برای تاسیس شرکت، ملاقات حضوری با بانک لازم است که وکیل تان نیز می تواند آن را انجام دهد. ما با برترین و معتبر ترین بانک های لهستان در ارتباط می باشیم.

بعضی از مزیت های داشتن حساب بانکی به قرار زیر است:

 • انجام امور بانکی به صورت اینترنتی یا دسترسی از راه دور
 • کارت اعتباری
 • هزینه نقل و انتقال پایین
 • حساب های چند نقدینگی
انواع ثبت شرکت در لهستان
انواع ثبت شرکت در لهستان

 انواع ثبت شرکت در لهستان

در لهستان به صورت های مختلفی شما می توانید ثبت شرکت انجام دهید. در این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی مهاجرتی آوام پیمنت تمامی انواع شرکت ها را برای شما آورده اند.

شرکت های فعالیت محدود لهستان

این نوع شرکت ها معمول ترین نوع شرکت های تبلیغاتی در لهستان می باشند. پس از تکمیل و ارائه مدارک، شرکت در دادگاه ملی ثبت می گردد. این شرکت ها می توانند بیش از 1 سرمایه گذار داشته باشند و حداقل میزان سرمایه گذاری 5000 زلوتی لهستان با ارزش ملی بیش از 50 زلوتی می باشد. این شرکت ها می توانند برد مدیریتی بیش از 1 نفر داشته باشند. شرکت ها موظف هستند تا مالیات درآمد و شماره VAT خود را پرداخت نمایند.

شرکت های سهام مشترک

این شرکت ها جهت راه اندازی کسب و کار های بزرگ مناسب بوده و می توانند به صورت خصوصی یا دولتی اداره شوند. حداقل میزان سرمایه گذاری 100000 زلوتی بوده و نباید کمتر از 0.01 زلوتی ارزش داشته باشند. این شرکت ها دارای برد مدیریتی، مسئولیتی بوده و مالیات درآمد و شماره VAT را می بایست پرداخت نمایند. همچنین این شرکت ها می بایست به ثبت دادگاه ملی رسیده باشند.

شراکت محدود

این شرکت ها مناسب هر شغل با هر مقیاسی هستند. این شرکت ها، شراکتی با فرد قانونی نداشته اما توانایی های بسیاری دارند. هیچ حداقل میزان سرمایه گذاری برای این شرکت ها تعریف نشده است، اما می بایست دارای حداقل دو موسس قانونی یا نسبی باشد. این شراکت در دو نوع است: نوع عمومی که دارای توانایی های نامحدود بوده و نوع محدود که حوزه فعالیت ها را مشخص می سازد. این شرکت ها نیز می بایست در دادگاه ملی ثبت شوند.

شراکت مدنی

این نوع شراکت مناسب کار هایی با مقیاس کوچک با شراکت دو موسس قانونی یا نسبی می باشد. این شرکت ها وجود جداگانه ندارند و می بایست در دادگاه ملی ثبت شوند. حداقل میزان سرمایه گذاری برای این نوع شرکت تعریف نشده و به نظر شرکا بستگی دارد. شریکان ملزم به پرداخت مالیات نیستند و تنها می بایست مالیات درآمد پرداخت نمایند. این شراکت نیز می بایست هزینه VAT را پرداخت نماید.

شراکت ثبت شده

شراکت ثبت شده یا همان شراکت عمومی نیز برای مشاغل با مقیاس کوچک با شراکت حداقل دو موسس قانونی یا نسبی طراحی شده است. این شرکت هویت قانونی ندارد، اما دارای توانایی های قانونی بوده و می بایست در دادگاه ملی ثبت شود. هیچ الزام حداقل سرمایه گذاری برای این نوع شراکت تعریف نشده است. این نوع شراکت پرداخت مالیات و هزینه VAT برای برای هر فرد را می طلبد (هر فرد می بایست مالیات درآمد خود را بسته به موقعیتی که دارد پرداخت نماید).

شراکت سهام مشترک محدود

این نوع شراکت شامل شراکت یک فرد فعال و یک سرمایه گذار به عنوان فرد منفعل می باشد. این شرکت ها هویت قانونی ندارند، اما توانایی های قانونی دارند و می بایست در دادگاه ملی به ثبت برسند. حداقل میزان سرمایه گذاری تعریف شده 50000 زلوتی با ارزش بیش از 0.01 زلوتی می باشد. این شراکت پرداخت هزینه VAT را می طلبد. شریک فعال مسئول تمام امور بوده و این در حالی است که شریک منفعل مسولیتی در قبال امور ندارد.

شرکت خصوصی

این نوع شرکت ها ساده ترین نوع شرکت در لهستان بوده و مناسب کسب و کار های در مقیاس کوچک با یک موسس می باشند. موسس این شرکت به صورت قانونی توانایی هایی داشته و می تواند فعالیت های قانونی انجام دهد. هیچ حداقل میزان سرمایه گذاری برای این نوع شرکت ها تعریف نشده و فرد موسس ملزم به پرداخت مالیات درآمد می باشد. موسس این نوع شرکت دارای تمام توانایی ها و دارایی های شرکت می باشد.

شرکت های خارجی فعال کشور لهستان

جدا از تمام شرکت هایی که در بالا گفته شد، شرکت های خارجی قادرند تا در لهستان شعبات و نمایندگی هایی راه اندازی نمایند. این دسته از شرکت ها نیز امکانات محدودی دارند. در صورت تاسیس شعبه، فعالیت شرکت مانند شرکت مادر خواهد بود؛ اما نمایندگی تنها قادر است تا تحقیقات و بازاریابی آن شرکت را در لهستان انجام دهد. مزیت اصلی این نوع از شرکت ها آن است که توانایی اصلی در شرکت مادر باقی خواهد ماند. تمامی شعبات آن شرکت ملزم به پرداخت هزینه VAT می باشند.

ثبت شرکت در لهستان به عنوان یک شرکت سهامی
ثبت شرکت در لهستان به عنوان یک شرکت سهامی

ثبت شرکت در لهستان به صورت سهامی

پیش از هر کاری، لازم است تا در رابطه با الزامات تاسیس شرکت در این کشور تحقیق کرده و مدارک لازم را فراهم آورید. سپس می بایست تصمیم بگیرید که:

 • می خواهید مستقیما سرمایه گذاری کرده و به عنوان تنها سرمایه گذار شرکت در فعالیت باشید یا به صورت غیر مستقیم این کار را انجام دهید.
 • در مرحله آخر می بایست تصمیم بگیرید که خودتان به شخصه امور تکمیلی شرکت را انجام دهید یا کار به به وکیل خود در لهستان بسپارید.
 • خارجیان شرکت خصوصی را معمولا به شراکت ترجیح می دهند. این مسئله بدان دلیل است که در نوع اول محدودیت هایی اعمال می شود، اما در نوع شراکت عملکرد شرکا دارای محدودیت نیست.

مدارک مورد نیاز جهت تاسیس شرکت در لهستان

دسته بندی مدارک مورد نیاز جهت ارائه به نوع شرکت و کسب و کار متفاوت است. جهت تاسیس شرکت در لهستان در صورتی که به شخصه اقدام می نمایید باید کارت شناسایی یا گذرنامه خود را ارائه دهید. علاوه بر آن اگر نمایندگی یک شرکت را بر عهده دارید باید گزیده ای از ثبت شرکت به همراه آپوستایل و کارت شناسایی یا گذرنامه را فراهم نمایید.

چنانچه مایل هستید تا وکلای این کشور امور مربوط به تاسیس شرکت را بر عهده گیرند، می بایست این قدرت را داشته باشند تا از سوی شما اجازه انجام امور را دریافت نمایند.

ثبت شرکت در لهستان از نوع مشارکت مدنی

مشارکت عمومی در لهستان (sj) نوعی تجارت است که از چندین سهامدار (شریک) و طبق قانون تجارت لهستان تشکیل شده است. مشارکت عمومی به عنوان مشارکت تعریف شده است، که تحت نام خود تاسیس می شود و نمایندگی دیگری از تجارت نیست. علاوه بر این، هر شریک بدون محدودیت دارایی های شخصی مسئولیت تعهدات مشارکت را به عهده دارد.

ایجاد مشارکت عمومی در لهستان به هر منظور غیر از انجام خدمات حرفه ای و همچنین انجام برخی فعالیت های اقتصادی مانند تولید و تجارت علاوه بر اینکه حرفه ای انجام می دهید، غیر قابل قبول است.

ASJ شخصیت حقوقی ندارد. یک شخص حقوقی بر اساس یک رابطه قانون مدنی ناقص تلقی می شود و به عنوان یک واحد سازمانی وبدون شخصیت حقوقی شناخته می شود. شرایط زندگی در لهستان بسیار مناسب برای افرادی می باشد که قصد ثبت شرکت در این کشور را دارند.

روش ادغام برای مشارکت عمومی در لهستان

برای ایجاد مشارکت عمومی در لهستان، سازندگان ملزم به ورود به شرکت به ثبت ملی دادگاه KRS هستند. هر شریک حق و وظیفه دارد تا گزارش شرکت را به ثبت برساند. مشارکت ثبت شده به عنوان کار آفرین در ثبت ملی دادگاه ثبت می شود.

اعلان مشارکت در NRC باید شامل موارد زیر باشد:

 •  نام شرکت
 •  دفتر ثبت شده و آدرس فعالیت شرکت
 • اطلاعات شناسایی درباره موسسین مانند نام، آدرس، اطلاعات شناسایی شخصی، اطلاعات مربوط به اشخاص مجاز و نمایندگی شرکت و نحوه نمایندگی
 • مراجعه به دادگاه یا امضاهای معتبر افراد مجاز به نمایندگی شرکت. در همان زمان، باید اثبات پرداخت هزینه دادگاه و هزینه ورود به دادگاه و مانیتور اقتصادی به مبلغ 500 زلوتی درج شود.
 • همراه با فرم درخواست، مستندات ذکر شده در بالا و اثبات مالیات های پرداخت شده، همچنین باید توافق نامه مشارکت (اساسنامه) ارائه شود. مشارکت عمومی در لهستان نوعی شرکت لهستانی است که در لحظه ورود به آن شکل می گیرد.
 • ثبت نام کارآفرینان ثبت ملی دادگاه: درخواست ثبت در دادگاه ملی تحت شرایطی که توضیح داده شده است، برای شرکای دیگری که تصمیم گرفته اند مشارکت را به یک شرکت دولتی تبدیل کنند نیز موجود است. تحول نیاز به ابلاغیه توسط همه شرکا به ثبت دادگاه دارد. قبل از آن سهامداران باید توافقنامه مشارکت مدنی را تنظیم کنند که باید شامل مقررات در حال اجرا باشد.

معایب شرکت های آماده در لهستان

در کنار مزیت شرکت های اماده در لهستان که حضور پیشین آن است، معایبی وجود دارد که یکی از آن معایب این است که از گذشته شرکت مورد نظر اطلاعی نداریم.

زمانی که امتیاز این شرکت به فرد دیگری داده می شود، تنها مساله که تغییر می کند سرمایه گذار آن شرکت است. موجودیت قانونی جداگانه شرکت در قانون بدین معناست که تغییر صاحب شرکت تاثیری در وجود کسب و کار یا تاریخچه آن ندارد.

صاحب جدید شرکت می بایست پس از دریافت امتیاز آن به دقت بررسی نماید که آن شرکت به چه کاری مشغول بوده، چه چیز هایی خریداری کرده و چه فعالیت هایی در گذشته انجام داده است.

با دریافت امتیاز یک شرکت توسط سرمایه گذار جدید، تمامی حق و حقوق های قانونی و مادی مانند دسته چک، وام ها، پول نقد، امتیاز VAT و غیره در اختیار فرد جدید قرار خواهد گرفت.

بدهی ها با واگذاری شرکت پرداخت می شوند. صاحبین جدید شرکت ها، مسولیت تمامی بدهی های گذشته و آینده شرکت را بر عهده خواهند گرفت. این بدهی ها شامل بدهی های پیش از واگذاری شرکت و بدهی هایی که در آینده می بایست پرداخت شوند، می باشد.

بازرسی VAT و PAYE به صورت مستمر و در 5 سال صورت می گیرند. مالکین جدید شرکت می بایست در این 5 سال تمامی تغییرات لازم را در شرکت ایجاد کرده باشند.

چنانچه بازرسین متوجه تغییرات غیر قابل قبول و نامطلوب در شرکت شوند، تنها کسی که مسئول است سرمایه گذار جدید می باشد. سرمایه گذار پیشین در قبال تمامی هزینه ها، وام ها و قبوض در زمان مالکیت سرمایه گذاران جدید مسئولتی ندارند حتی اگر آن بدهی متعلق به دوره ریاست آنان باشد.

مزایای خرید شرکت آماده در لهستان

شرکت های آماده در لهستان یک انتخاب عالی برای کارآفرینانی است که می خواهند شرکت بخرند و بلافاصله پس از خرید فعالیت خود را آغاز کنند.

خرید یک شرکت در لهستان چندین مزیت دارد، به عنوان مثال این یک راه حل مقرون به صرفه است که به شما این امکان را می دهد در وقت خود صرفه جویی کنید و بلافاصله پس از اینکه صاحب آن شوید کار خود را شروع کنید.

هر سرمایه گذار مایل به راه اندازی یک شرکت می باشد و هر کارآفرینی که ایده خوبی برای یک تجارت دارد باید هرچه سریعتر اجرای آن را آغاز کند. از آنجا که روش راه اندازی یک شرکت از ابتدا به زمان و تلاش بیشتری نیاز دارد، یک شرکت آماده ساخت در لهستان یک انتخاب سود آور است. مثلا، ثبت یک شرکت جدید می تواند تا چهار هفته از ورود به سایت ثبت نام تجاری تا ثبت نام های بیشتر برای مالیات بر ارزش افزوده و شماره مالیات طول بکشد.

در مقابل، بیشتر شرکت های آماده می توانند حداکثر مراحل را در دو روز به پایان برسانند که این نشان دهنده مزیت بزرگ خرید یک شرکت آماده در لهستان را نشان می دهد و یک شرکت لهستانی را به طور کامل ثبت کند.

برای این شرکت مالیات بر ارزش افزوده اتحادیه اروپا صادر شده است. همچنین معمولا کلیه اسناد و اظهارنامه های مالیاتی ارسال شده به دفتر را تا تاریخ خرید دریافت خواهید کرد و برای اکثر شرکت های آماده می توانید از خدمات ارائه دهندگان مالیات حسابداری و همچنین خدمات مربوط به منابع انسانی و حقوق و دستمزد استفاده کنید.

همچنین باید اطمینان حاصل کنید که شرکت هیچگاه مشاغلی را انجام نداده، دارایی، کارمند یا بدهی نداشته باشد، حقایقی که معمولا در قرار داد فروش سهام دارای گواهینامه اسناد رسمی تضمین می شود.

نحوه استفاده از یک شرکت آماده در لهستان

شرکت قبلا تاسیس شده در لهستان، می تواند برای هر نوع مشاغل مورد استفاده قرار گیرد؛ اما معمولا به عنوان spvs (وسایل نقلیه خاص) برای املاک و مستغلات یا برای به دست آوردن یک شرکت دیگر استفاده می شود. شرکت هایی با مسئولیت محدود برای ورود به بازار محلی و شروع به کار در مدت زمان کوتاه (به جای مدت زمانی طولانی تر که برای راه اندازی این نوع شرکت لازم بود)، شرکت هایی هستند که باید مجوزهای خاصی را به دست آورند. این شرایط یک مزیت مهم یک شرکت آماده در لهستان را ارائه می دهد.

شرکت های آماده در لهستان
شرکت های آماده در لهستان

اصول ثبت شرکت آماده در لهستان

دستیابی به کسب و کار آماده در لهستان قطعا یکی از محبوب ترین تصمیمات است. خطرات حداقل خواهد بود زیرا شما مجبور به بهبود مشاغل آغاز شده هستید و نیازی نیست که مسیر موفقیت را از ابتدا شروع کنید. شما در انتخاب بهترین گزینه در بین مشاغل درزمینه تجارت، تجارت در هتل، گردشگری، خدمات خودکار، سلامتی و زیبایی، صنعت، فست فود وغیره از متخصصین کمک خواهید کرد. ثبت یک شرکت مناسب در لهستان برای عملکرد آینده یک تجارت ضروری است. با توجه به تقریبا 30 سال تجربه در تشکیل و ثبت شرکت، ما شرکت های بزرگ لهستانی با کیفیت بالا و تحویل سریع را پیشنهاد می کنیم.

شرکت های لهستانی عمدتا در اختیار علاقه مندان خارجی برای خرید قرار داده می شوند. پیشنهاد ما برای افراد حقیقی و شرکت های بین المللی که مایل به شروع به فعالیت در لهستان هستند، این نوع شرکت ها متناسب است.

آدرس های مختلفی برای ثبت شرکت در لهستان وجود دارند. متقاضیانی که مایل به خرید بیش از یک شرکت هستند (در صورت درخواست فقط)، هر شرکتی را که در آدرس های مختلف قرار دارد را دریافت می کنند. شرکت در لهستان به طور کامل با مالیات بر ارزش افزوده ثبت شده است. تمام این شرکت های آماده دارای حساب بانکی در لهستان و دسترسی به اینترنت رابط کاربری انگلیسی می باشند.

در صورتیکه با خواندن مقاله بالا سوالاتی برای شما پیش آمده است، می توانید به صورت حضوری به دفاتر ما در تهران و شیراز مراجعه نمایید تا پاسخ تمامی سوالات خود را در زمینه مهاجرت به لهستان و تحصیل در دانشگاه پزشکی ورشو لهستان از کارشناسان مجرب ما دریافت نمایید.

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

TOP