10

صدور مسترکارت تراول

وبسایت آوام پیمنت پیشرو در خدمات ارزی، فروش گیفت کارت، ثبت نام در آزمون ها و صدور انواع کارت، نسبت به صدور مسترکارت تراول (مسافرتی) جهت هم میهنان در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام میکند.

صدور مسترکارت مسافرتی

مسترکارت تراول یا مسافرتی چیست

تراول کارت یکی از انواع کارت های پیش پرداخت (Prepaid) مسافرتی است. کارت های Prepaid در واقع کارت هایی هستند که قابل شارژ و استفاده، اما نسبت به کارت های دیگر از محدودیت زیادی برخوردار است. اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید و برای عدم حمل مقدار زیاد پول نقد، به دنبال خرید و دریافت یک کارت بانکی هستید travel card بهترین انتخاب برای شماست.

همانطور که میدانید ایران به دلیل تحریم های بانکی قادر به استفاده ازادانه از شبکه جهانی بانک نیست. در نتیجه کارت های بانکی خارج از کشور در ایران، و کارت های بانکی ایران در خارج از کشور قابل استفاده نیستند. در نتیجه اگر یک ایرانی قصد سفر به خارج از کشور را داشته باشد، باید میان گزینه ی دریافت یک کارت بانکی خارجی وحمل پول نقد یکی را انتخاب کند. همانطور که واضح است حمل پول نقد مشکلات و خطرات خود را داشته و به همین دلیل دریافت تراول کارت در سال های اخیر مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است.

تفاوت کارت های بانکی ایرانی و خارجی در این است که دبیت کارت های مورد استفاده ایرانیان به همان اندازه که در حساب شخصیشان موجودی داشته باشند از طریق مختلف میتوانند به وسیله ی کارت بانکی خود از ان استفاده کنند. اما کارت های بانکی خارجی محدود به حساب بانکی و به نام شخص نیست.تراول کارت در واقع از همین نوع کارت ها می باشد.این کارت ها به راحتی قابل تهیه و شارژ هستند. اغلب این کارت ها قابلیت برداشت نهایتا 200 الی 500 دلار را به دارنده در طول روز میدهد. در طول یک هفته نیز نهایتا قابلیت برداشت تا 2000 دلاررا دارد.ضمنا سقف موجودی این کارت ها معمولا حداکثر 5000 دلار است. در تراول کارت ها تاریخ انقضا معمولا بسیار محدود تر از کارت های دبیت و کردیت است و پس از گذشت تاریخ انقضا تمدید کارت تنها از طرف صادر کننده کارت مقدور خواهد بود. 

 

صدور فوری مسترکارت تراول

مستر کارت یکی از معتبرترین شرکت های جهان می باشد که به واسطه خدمات گسترده که در زمینه های مالی در سطح دنیا ارائه کرده است در رتبه اول مبادلات مالی دنیا قرار دارد.این شرکت همواره با دادن تخفیفات و پیشنهادات عالی به صاحبان کارت های خود و همچنین با همکاری با سایر کمپانی های بزرگ دنیا ،مانند گوگل و اوراکل همواره در فکر سهم بیشتری از بازار مالی دنیا می باشد.یکی از محبوب ترین کارت های موجود کارت های پیش پرداخت است.

بوسیله کارت های پیش پرداخت به راحتی و با کارمزد صفر می توان از درگاه های متصل به ویزا کارت و مسترکارت خریدهای اینترنتی را انجام داد. یکی دیگر از ویژگی های این کارت ها استفاده از آنها در پایانه های فروشگاهی pose در سراسر دنیا می باشد. این نوع کارت ها به حساب بانکی متصل نیستند و فقط به میزان موجودی تعریف شده می توان، خرید و پرداخت را انجام داد.همچنین این کارت ها یکی از پر استفاده ترین انواع کارت های ارزی در ایران تحت برند ویزا کارت یا مستر کارت هستند و اغلب به صورت کارت های مجازی یا فیزیکی قابل تهیه می باشند. از این نوع کارت ارزی می توان کارت های هدیه و کارت های مسافرتی یا همان تراول کارت را نام برد که امکان تهیه آن از طریق برخی شرکت ها یا بانک ها وجود دارد.

در حال حاضر به علت برخی تحریم هایی که درایران وجود دارد شرکت های خصوصی برای تهیه وصدور این کارت ها ازبانک هایی در کشورهای نزدیک ایران مانند عمان، امارات و… که ارائه دهنده ی مستر کارت می باشند، استفاده می کنند.

 

شرایط استفاده از مسترکارت تراول

کارت های پیش پرداخت مسافرتی برای امور مختلفی مثل خرید بلیط هواپیما، خرید با کارت خوان، پرداخت هزینه ی هتل، برداشت پول نقد از درگاه خودپرداز و خرید اینترنتی مورد استفاده قرار میگیرند. مزیت ویژه کارت های پیش پرداخت مثل مستر کارت مسافرتی امکان خرید حتی با ارزهای غیر از ارز موجود در کارت است. البته شما باید هزینه تبدیل ارز مستر کارت را که معادل ۲/۵ درصد ارزش خرید است، پرداخت کنید.

مسترکارت تراول قابلیت شارژ مجدد دارد و می‌توانید در چندین مسافرت از آن استفاده کنید. مسافرت با همراه داشتن مستر کارت مسافرتی بسیارلذت‌بخش خواهد بود چون از بابت امنیت پول نقد نگرانی نخواهید داشت و هر زمان هم به پول نقد نیاز داشته باشید به راحتی از خودپردازهای بانکی پول نقد برداشت میکنید. برای داشتن این مستر کارت که با ارز دلار در دسترس شما قرار می‌گیرد، موجودی حساب آن باید حداقل ۱۰۰ دلار باشد. بنابراین کم‌ترین مبلغ قابل سفارش برای آن ۱۰۰ دلار خواهد بود. همچنین برای هر سال مبلغی معادل ۱۲ دلار هزینه نگهداری این کارت است.

 مستر کارت تراول تقریبا در هر فروشگاه آنلاین یا فیزیکی که از درگاه مستر کارت پشتیبانی می‌کنند قابل استفاده است. همچنین شما می‌توانید از ATMهایی که سیستم MasterCard را پشتیبانی می‌کنند در هر نقطه از دنیا پول دریافت کنید. در برخی موارد ممکن است برای خریدهای آنلاین، وب‌سایت مورد نظر شما از این نوع کارت پشتیبانی نکند. بنابراین بهتر است پیش از اقدام به خرید مستر کارت برای این منظور، با وب‌سایت مورد نظر این مطلب را در میان بگذارید و از پذیرفته شدن آن اطمینان حاصل کنید. با خرید یک مستر کارت تراول ، شما در واقع یک مستر کارت Prepaid خواهید داشت که می‌توانید به وسیله آن از وب‌سایت‌های خارجی خرید کنید، در سفرهای خارجی پول خریدها را از POS فروشگاه‌ها بپردازید و از دستگاه‌های ATM در کشورهای دیگر پول دریافت کنید. این مستر کارت با قابلیت شارژ مجدد و امکان شارژ تا مبلغ ۵۰۰۰ دلار امکانات منحصر به فردی در اختیار صاحب کارت قرار می‌دهد.

 

مزایا و معایب مسترکارت تراول

با خرید یک مستر کارت تراول شما در واقع یک مستر کارت prepaid خواهید داشت که میتوانید به وسیله ان از وب سایت های خارجی خرید کنید. در سفرهای خارجی پول خرید ها را از pos فروشگاه ها بپردازید و از دستگاه های atm در کشورهای دیگر پول دریافت کنید. مستر کارت با قابلیت شارز مجدد و امکان شارز روزانه تا مبلغ 500 دلار امکانات منحصر به فردی در اختیار صاحب کارت قرار می دهد.مسترکارت تراول تقریبا در هر فروشگاه آنلاین یا فیزیکی که از درگاه مستر کارت پشتیبانی می‌کنند قابل استفاده است.همچنین شما میتوانید از atmهایی که سیستم mastercard را پشتیبانی میکنند در هر نقطه از دنیا پول دریافت کنید. 

موارد استفاده از تراول مستر کارت

 1. استفاده برای تبلیغات در گوگل ادوردز.
 2. پشتیبانی از پرداخت های subscription که بصورت دوره ای هستند.
 3. ثبت نام در آزمون‌های تافل ، آیلتس و gre خرید نرم افزارها و بازی‌های موبایل از فروشگاه‌های اپل، سامسونگ و …
 4. خرید کالا از وب‌سایت‌هایی مثلamazon ebay alibaba و…
 5. خرید سرور از دیتاسنترهایی مانند hetzner و redstation که فقط از کارت اعتباری پشتیبانی میکنند.
 6. رزرو آنلاین هتل و خرید بلیت پروازهای خارجی.
 7. تایید کردن اکثر حساب‌های اینترنتی مثل moneybookers ،payza ،paypal.
 8. دریافت پول از اکثر atm ها در کشورهای خارجی که از mastercard پشتیبانی میکنند.
 9. خرید از اکثر pos های فروشگاهی در کشور های مختلف.

 

معایب 

به این دلیل که مشخصات دارنده تراول کارت بر روی کارت حک نشده و این کارت ها به حساب بانکی خاصی متصل نیستند مشکلات خود را دارند.یکی از مشکلات اصلی این کارت ها محدودیت موجودی انها و محدودیت برداشت از انهاست. اغلب این کارت ها قابلیت برداشت نهایتا 200 الی 500 دلار را به دارنده در طول روز میدهد و در طول یک هفته نهایتا قابلیت برداشت تا 2000 دلار. این میزان بسیار محدو د است و اگر تراول کارت تنها کارت همراه شما باشد و به هر دلیل مشکلی در سفر برای شما پیش اید متاسفانه دچار مشکل خواهید شد.

 

محدودیت های استفاده از مسترکارت تراول

کارت های prepaid در واقع کارت هایی هستند که مانند یک Debit card قابل شارژ و استفاده است.اما در مقابل کارت های دبیت یا کردیت کارت ها، محدودیت های بسیاری دارند. اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید و برای عدم حمل مقدار زیاد پول نقد، به دنبال خرید و دریافت یک کارت بانکی هستید بهتر است پیش از انتخاب Travel Card ها به خوبی با محدودیت های آن ها آشنا باشید.

اگر یک ایرانی قصد سفر به خارج از کشور را داشته باشد باید میان گزینه ی دریافت یک کارت بانکی خارجی و یا حمل پول نقد یکی را انتخاب کند. دبیت کارت ها متصل به حساب بانکی ثبت شده و مشخص شما هستند و هر اندازه در حساب شخصی خود موجودی داشته باشید، از طرق مختلف میتوانید به وسیله کارت بانکی خود از آن استفاده نمایید. اما کارت های بانکی خارجی محدود به دبیت کارت ها نیستند.

کارت های پیش پرداخت مسافرتی متصل به حساب بانکی و به نام شخص نیست تراول کارت در واقع از همین نوع کارت ها میباشد. این کارت ها به راحتی قابل تهیه و شارژ هستند اما به این دلیل که مشخصات دارنده بر روی کارت حک نشده و این کارت ها به حساب بانکی خاصی متصل نیستند، مشکلات خود را دارند. یکی از مشکلات اصلی این کارت ها محدودیت موجودی آن ها و محدودیت برداشت از آن هاست. اغلب این کارت ها قابلیت برداشت نهایتا ۲۰۰ الی ۵۰۰ دلار را به دارنده در طول روز میدهد و در طول یک هفته نهایتا قابلیت برداشت تا ۲۰۰۰ دلار. این میزان بسیار محدود است و اگر تراول کارت تنها کارت همراه شما باشد و به هر دلیل مشکلی در سفر برای شما پیش آید، متاسفانه دچار مشکل خواهید شد. ضمنا سقف موجودی این کارت ها معمولا حداکثر ۵۰۰۰ دلار است.

محدودیت دیگر کارت های تراول، قابلیت شارژ تنها از سوی صادر کننده کارت است. به هر دلیل اگر قادر به تماس با صادر کننده کارت نباشید، برای شارژ آن دچار مشکل خواهید شد. بسیاری از کمپانی های ارائه دهنده ی خدمات، به کارت های تراول اعتماد کافی نداشته و ممکن است آن را نپذریند. تراول کارت ها به این دلیل که متصل به حساب بانکی نیستند، ممکن است برای پول شویی استفاده شوند و به دلیل مشکلات احتمالی آن بسیاری از وبسایت های اینترنتی و فروشگاه ها آن را قبول نمیکنند. در سفر های خارجی، بسیاری از افراد متقاضی کرایه اتومبیل و یا دیگر موارد هستند.

متاسفانه با استفاده از تراول کارت نمیتواند از خدمات کرایه استفاده نمود. از دیگر محدودیت های این کارت ها، تک کارتی بودن آن ها است. به این معنی که زمانی که شما یک دبیت کارت دارید، یعنی یک حساب بانکی دارید که میتوانید برای حساب خود کارت اضافه دریافت نمایید و برای مثال خانوادگی یا شرکتی از آن استفاده کنید. اما تراول کارت ها میتوانند تنها یک کارت داشته باشند.

 

شارژ حساب مسترکارت تراول

مستر کارت تراول قابلیت شارژ مجدد نامحدود دارد. همچنین شما می‌توانید به دفعات، آن را شارژ کنید. شارژ کارت های تراول از طریق وب سایت های رسمی معتبر به راحتی قابل انجام است. در صورت انتخاب مبلغ دلاری مورد نظرتان و پرداخت هزینه آن از طریق کارت های شتابی، مبلغ دلاری به صورت مستقیم بر روی کارت قرار می گیرد. برای این کار تنها لازم است که ایمیل و شماره توکن روی کارت خود را وارد نمایید . برای داشتن این مستر کارت که با ارز دلار در دسترس شما قرار می‌گیرد، موجودی حساب آن باید حداقل ۱۰۰ دلار باشد.

همچنین برای هر سال مبلغی معادل ۱۲ دلار بابت هزینه نگهداری این کارت است. شما می‌توانید روزانه کارت خود را بین 200 تا 500 دلار شارژ کنید. برای استفاده از موجودی مستر کارت تراول هیچ سقف تراکنشی مشخص نشده است. شما حتی می‌توانید تمام موجودی کارت را در یک روز خرج کنید. تنها برای میزان برداشت روزانه از ATM، سقف ۵۰۰ دلار ، هفتگی 2000 دلار و ماهیانه 5000 دلار محدودیت تعیین شده است. همچنین توجه داشته باشید که برداشت پول از ATM برای شما 3.95 دلار کارمزد به همراه دارد.
شارژ حساب مسترکارت تراول

پرداخت آنلاین از طریق مسترکارت تراول

در بسیاری از مواقع در هنگام خرید کالا و خدمات به مرحله ای میرسیم که نیاز است کالا و یا خدمات مورد نظر خود را از سایت های خارجی درخواست کنیم. با جستجوی ساده در گوگل با سایت های معتبری مواجه می شویم که می توانیم این خدمات را از آنها طلب کنیم، با نگاه اجمالی در این سایت ها متوجه می شویم، برای خرید از این وب سایت ها نیاز به داشتن یک کارت بین المللی نظیر مستر کارت و یا ویزا کارت و … است. اما مهترین مورد بعد از خرید، نحوه استفاده از این کارت ها در سایت های مقصد است. برای استفاده از پرداخت با ویزاکارت / مستر کارت به اطلاعات زیر احتیاج دارید.

پرداخت ارزی در ایران با کارت اعتباری:

 1. شماره 16 رقمی کارت: این مورد به صورت برجسته روی کارت حک شده است و هر شماره منحصرا برای یک شخص در سیستم بانکی ثبت خواهد شد.
  نام دارنده کارت: معمولا نام صاحب کارت به صورت برجسته روی کارت ها حک می شود البته در مواردی که کارت از نوع پیش پرداخت باشد ممکن است نام شخص روی کارت حک نشود و فقط در سیستم بانک و مستر کارت نام شخص ثبت شده باشد.
 2. تاریخ انقضای کارت: همه ی ویزا کارت و مستر کارت ها تاریخ انقضا دارند در برخی از کارت ها این زمان قابل تمدید ولی در برخی موارد با تمام شدن تاریخ انقضا کارت، دیگر موجودی داخل کارت قابل استفاده نیست ، تاریخ انقضای کارت به صورت برجسته روی کارت در زیر قسمت شماره 16 رقمی قرار دارد.
 3. کد سه رقمی پشت کارت: همه کارت های بانکی متصل به سیستم شبا در داخل ایران دارای یک کد 3 یا 4 رقمی به نام cvv2 هستند.دقیقا کارت های بین المللی هم دارای چنین کدی در قسمت پشت کارت هستند که معمولا 3 رقمی می باشند.هر شخص با داشتن موارد بالا به راحتی امکان خرید از میلیون ها سایت متصل به ویزا کارت و مستر کارت را در سراسر دنیا دارد .

مشاوره سرمایه گذاری و مهاجرت

TOP