10
بهترین شهرهای کانادا برای یافتن شغل

کشور کانادا هر ساله هدف بسیاری از متقاضیان برای کار، تحصیل و اقامت قرار می گیرد. این کشور از نظر امکانات تحصیلی و زندگی به عنوان بهترین کشورها به شمار می آید. کارشناسان موسسه آوام پیمنت در این مقاله سعی کرده است تا اطلاعاتی در رابطه با بهترین شهرهای کانادا برای یافتن شغل و اخذ اقامت کانادا را در اختیار شما قرار دهد.

یافتن شغل در شهر ادمونتون کانادا

شما دارای منابع بسیاری برای جستجوی کار در ادمونتون هستید؛ که شامل:

-مهاجرت، سازمان های خدماتی که ارائه دهنده موارد زیر هستند:

 • کارگاه های آموزشی نوشتن رزومه
 • جلسات آموزش جستجوی کار
 • دیگر خدمات کمکی به شما، برای پیدا کردن کار

-بانک شغلی، که ارائه دهنده شغل های آزاد و اطلاعات شغلی درباره شرایط کار کردن در کانادا است، مانند:

 • مشاغل
 • حقوق ها
 • وظایف اصلی
 • روند های اشتغال
 • شرایط تحصیلی مورد نیاز

-خدمات کانادا، که دارای اطلاعات مهم درباره جستجو و درخواست مشاغل است

-وب سایت منطقه یا استان شما برای افراد تازه وارد

– درخواست مشاغل

-جستجوی مشاغل؛ راه های بسیاری برای جستجوی مشاغل وجود دارد؛ مانند:

 • درباره شرکت هایی که قصد کار در آن را دارید، تحقیق کنید.
 • وب سایت آنها را برای مشاغلی که اعلام می کنند، بررسی کنید.
 • با کارفرمایان به صورت مستقیم برای اطلاع از استخدامی آنها تماس بگیرید.
 • به نمایشگاه های کاری در شهر خود سر بزنید، جایی که می توانید با کارفرمایان ملاقات داشته باشید و درباره مشاغل صحبت کنید.
 • وب سایت های جستجوی کار و بخش های طبقه بندی شده روزنامه ها را برای بررسی و استخدامی ها را چک کنید.
 • بانک مشاغل هر روزه تا 2.000 شغل جدید را اعلام می کند.
 • jobs.gc.ca- اعلان های شغلی را برای خدمات عمومی فدرال انجام می دهد.

-از یک آژانس کاریابی برای پیدا کردن کار استفاده کنید.

-به یک مرکز خدمات در نزدیکی تان مراجعه کنید یا تماس بگیرید تا لیست های خدمات استخدامی دولتی و کمک آموزشی را دریافت کنید و از خانواده و دوستان درباره مشاغل جدید پرس و جو کنید. توجه داشته باشید باشید که بسیاری از کارها تبلیغ نمی شوند و درباره بعضی از مشاغل تنها از طریق صحبت کردن با مردم آگاه می شوید.

منابع مورد نیاز برای بدست آوردن شغل مورد نظر:

 • نامه توضیحی (cover letter)، که توصیفی کوتاه درباره موقعیت مناسب شما برای آن شغل است.
 • رزومه، که به عنوان C.V یا “خلاصه تجربیات” نیز شناخته می شود.
 • لیستی از صلاحیت ها و تجربه کاری.
مشاغل در مونترال کانادا
مشاغل در مونترال کانادا

شرایط بازار کار مونترال

مونترال قطب اقتصادی برای کبک است و منطقه مترو آن بخش قابل توجهی از تولید ناخالص داخلی (GDP) را به خود اختصاص می دهد. صنایع مهم مونترال شامل بخش های تولید مواد غذایی، فیلم، بانکداری و امور مالی، بخش فناوری نانو، فناوری های محیط زیست، فناوری اطلاعات، هوافضا و از همه مهمتر بخش خدمات است.

ابزار تعامل بازار کار کانادایی CIC به شما امکان می دهد تا روند بازار کار را برای هر استان و قلمرو کانادا بررسی کند.

وضعیت مهاجران در بازار کار

تنوع صنایع مونترال شرایط زیادی را برای ورود مهاجران به بازار کار فراهم می کند، اما به دلیل وجود نیروی کار محلی قوی، رقابت شدید است. این شهر همچنین دارای بسیاری از مؤسسات آموزشی عالی است، که به اعضای جدید امکان می دهد تا هر روز به نیروی کار بپیوندند. همچنین شرایط سختگیرانه ای وجود دارد که افراد خارجی برای به دست آوردن مجوز کار باید واجد شرایط باشند.

مهارت های تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی برای یافتن شغل در کانادا ضروری است. بدانید که شرایط زبان برای کار در حرفه انتخابی شما در کانادا ممکن است متفاوت از شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا باشد. تابعیت و مهاجرت کانادا، ابزاری برای ارزیابی آنلاین به صورت رایگان ارائه می دهد.

قبل از اینکه یک شرکت کانادایی بتواند یک کارگر خارجی را استخدام کند، باید تایید بازار کار را از منابع انسانی و توسعه اجتماعی کانادا بدست آورد، که تأثیر کارگر خارجی را در بازار کار کانادا یا اینکه چگونه ارائه یک پیشنهاد کاری به کارگر خارجی بر بازار کار کانادا تاثیر می گذارد را بررسی می کنند.

هنگامی که شغل در کانادا برای شما فراهم شد و کارفرمای شما نظر بازار کار کانادا را بدست آورد که به آنها امکان استخدام شما را می دهد، باید برای شهروندی و مهاجرت کانادا درخواست اجازه کار کنید (با بخش گذرنامه، ویزا و مجوزها مشورت کنید).

با وجود این موانع، این شرایط برای همه حرفه ها و افراد صدق نمی کنند. اگر در زمینه ای که کمبود نیروی کار داشته باشند (مانند بخش بهداشت) دارای تخصص خاصی باشید، یا مایل هستید و می توانید کوشا و با پشتکار باشید، می توانید شغل مناسبی را در مونترال پیدا کنید.

مدارک لازم برای یافتن کار در بهترین شهرهای کانادا

واجد شرایط بودن برای مهاجرت به کانادا به این معنا نیست که تحصیلات، تجربه کاری و اعتبار حرفه ای شما به طور خودکار در کانادا شناخته می شود. قبل از کار در یک شغل مشخص در کانادا، صلاحیت های شما باید دارای اعتبار شوند.

حدود 20 درصد مشاغل در کانادا برای اعتبار سنجی تنظیم شده اند، از جمله این مشاغل در بخش های مراقبت های بهداشتی، خدمات مالی و بخش های حقوقی می باشد. مشاغلی مانند لوله کش ها، نجاران و آرایشگران نیز مشمول مقررات استانی و ارضی، شرایط تحصیلی و تجربه کار هستند. این مشاغل به منظور محافظت از سلامت و ایمنی عمومی تنظیم می شوند تا اطمینان حاصل شود که متخصصان از معیارهای لازم در زمینه کار و مهارت برخوردار اند.

دفتر ارجاع اعتبارنامه های خارجی دولت کانادا مسئول ارائه اطلاعات و خدمات ارجاعی در مورد اعتبارنامه های خارجی، برای کمک به کارگران آموزش دیده بین المللی برای استفاده از مهارت های آنها در بازار کار کانادا است. اعتبار نامه ارزیابی مقایسه ای برای تحصیلات انجام شده در خارج از کبک، سندی است که مکاتبات بین سیستم آموزشی کبک، دیپلم های اصلی آن و تحصیلات خارج از کبک را انجام می دهد. مرکز اطلاعات کانادا برای اعتبارنامه های بین المللی، ارزیابی و شناسایی به منظور اشتغال، تایید آخرین مدارک تحصیلی، اصول راهنمایی عمومی برای عملکرد خوب در ارزیابی اعتبارنامه های خارجی را ارائه می دهد.

یافتن شغل در تورنتو کانادا

تورنتو مرکز مالی کانادا است، اما حتی مرکز شهر نیز به محله های پر جنب و جوش تقسیم شده است که هر کدام احساس منحصر به فرد خود را دارند. درست خارج از جنب و جوش و هیاهو، ساکنان شهر تورنتو کانادا از سواحل، پارک ها و بسیاری از مسیرهای پیاده روی و همچنین دریاچه انتاریو لذت می برند.

این شهر برای ساکنانش بسیار عالی است که اخیراً سایت اکونومیست آن را به عنوان یکی از قابل زندگی ترین شهرها در جهان معرفی کرده است، به همین علت جای تعجب نیست که بسیاری از مردم بخواهند در آنجا کار کنند.

دستورالعمل زیر مراحل به دست آوردن شغل در تورنتو را به شما نشان می دهد:

 1. اطمینان حاصل کنید که واجد شرایط کار در کانادا هستید

تورنتو از نظر تاریخی با مهاجران دوستانه برخورد می کند و اخذ ویزا در کانادا در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی نسبتاً آسان تر است. همچنین برای کار در کانادا فراتر از پیدا کردن شغل، موانع کمی وجود دارد.

برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت، اکسپرس اینتری یک گزینه است. اگر می خواهید صلاحیت ورود به اکسپرس اینتری را بررسی کنید، می توانید صلاحیت خود را در وب سایت خدمات مهاجرت کانادا ارزیابی کنید. دانستن شرایط واجد شرایط بودن از قبل می تواند در صورت عدم کسب صلاحیت، در زمان شما برای جستجوی شغل مورد نظر صرفه جویی کند.

 1. نوع مشاغل موجود را در نظر بگیرید.

تورنتو مرکز مالی کانادا است و به همین ترتیب این شهر دارای شغل های زیادی در بخش مالی است. همچنین دارای سایر مشاغل بزرگ در سطح شهر مانند رسانه، فناوری و جهانگردی می باشد و این شهر همچنین دارای استارت آپ رو به رشد است.

در خارج از صنایع اصلی، صنایع بسیار گسترده ای وجود دارند که در حال شکوفایی هستند. شناخت بزرگترین صنایع می تواند به شما در تصمیم گیری کمک کنددکه آیا تورنتو، یک شهر مناسب برای شما است. مهم است که در هنگام شیوه جستجوی شغل خود به تحقیق درباره عمومیت صنعت خود بپردازید.

 1. به صورت آنلاین جستجو کنید.

با توجه به موقعیت جغرافیایی این شهر، بسیاری از سایت های جستجوی کار در تورنتو مشابه با ایالات متحده هستند. در هنگام جستجوی شغل، اینترنت طیف گسترده ای از فرصت ها را در بسیاری از بخش ها به شما ارائه می دهد و به طور معمول بهترین گزینه برای جست و جوی کار است. برخی از محبوب ترین سایت ها برای جستجوی شغل در تورنتو عبارتند از:

 • شغل های تورنتو (Toronto Jobs)، به طور اختصاصی به این شهر اختصاص داده شده است.
 • Workopolis، دارای طیف گسترده ای از مشاغل در سراسر کانادا است.
 • Canada’s top 100، که می توانید لیست 100 کارفرمای برتر کانادا را مشاهده کنید.
 • Career Builder، انواع مختلفی از شغل های تازه تاسیس را ارائه می دهد.
 • Eluta، که همچنین در بین 100 کارفرمای برتر کانادا جستجو می کند.
 • Hot Jobs In Canada، طیف خوبی از فرصت ها در منطقه شما را ارائه می کند.

همچنین ایده خوبی است که بزرگترین سایت های کاری مانند LinkedIn ،Monster ،SimplyHired و SimplyHired را نیز بررسی کنید.

یافتن شغل در ونکوور کانادا

یافتن شغل در شهر ونکوور به عنوان بهترین شهر کانادا

به این نکته توجه داشته باشید که بازار کار کاملاً رقابتی می باشد. پیدا کردن کار در ونکوور بسیار آسان است، اما پیدا کردن شغل رویایی شما نیاز به جست و جوی بیشتری خواهد داشت.

-Cornerstone یک مأموریت شخصی برای کمک به دانشجویان در یافتن شغل عالی در ونکوور دارد. همچنین دانشجویان را در مکان های کاری قرار نمی دهد، اما در کمک به دانشجویان برای توسعه مهارت های مستقل برای دنیای واقعی بسیار موفق عمل می کند.

-نمایشگاه های حرفه ای در ونکوور

-گواهینامه های Co-op مکانی عالی برای شروع هستند.

دیپلم های حرفه ای توسط مربیانی که سالها تجربه در حوزه خود دارند، تدریس می شود. این بدان معناست که آنها با دنیای حرفه ای تجارت، هتلداری، بازاریابی دیجیتال، توسعه وب و برنامه های تلفن همراه ارتباط و بینشی بسیار خوب دارند.

در ونکوور مشاغل تعاونی و پردرآمد زیادی وجود دارد و مربیان می دانند چه چیزی باعث ایجاد یک کارمند عالی می شود. آنها می دانند که دانشجویان به چه مهارت هایی برای توسعه نیاز دارند، بنابراین آنها با هدف کمک به شما برای یافتن شغل در کانادا آموزش می دهند. این یک مزیت بزرگ است و مطمئناً در رزومه کاری شما متمایز خواهد بود.

-نیروی کار CICCC با شما همکاری می کنند تا رزومه کاری خود و مهارت های نوشتن نامه را ایجاد کنید، شما را برای مصاحبه آماده کرده و به شما در مورد بازار کار در ونکوور مشاوره می دهند.

آنها به موفقیت دانشجویی خود بسیار افتخار می کنند و شاهد رشد دانشجویان از دانشجویان بین المللی به متخصصان چند زبانه و زندگی مهیج در کانادا می باشند.

نحوه جستجوی مشاغل در ونکوور

بازار کار رقابتی، پر سرعت و همیشه رو به رشد است. بنابراین، شما باید در میان متقاضیان برجسته باشید.

 1. نگرش همه چیز است.

این امری بدیهی است، اما یک رویکرد مثبت و روشنفکر واقعاً کمک خواهد کرد. کارفرمایان به دنبال کسی هستند که بتواند به او اعتماد کنند، کسی که از کار سخت نمی ترسد و شخصی که برای یادگیری آماده است.

شرکت ها تفاوت بین کسی که “حرف می زند” و کسی که “عمل می کند” را می دانند. سازگاری شما با شرایط، شما را به یک ابر قدرت تبدیل حواهد کرد.

 1. رزومه ای و نامه توضیحی (Cover Letter) قوی برای دلایل کاری خود ارائه دهید.

ممکن است ارسال نامه توضیحی برای دلایل کاری در کشور شما معمول نباشد، اما در کانادا لازم است. یک بیانیه پشتیبان ایجاد کنید، که تمام مهارت ها و تجربه خود را با جزئیات شرح دهد. سپس آن را مختص شغل مورد نظر خود قرار دهید. برخی افراد دارای 4 یا 5 رزومه و نامه های توضیحی مختلف برای انواع مختلف مشاغل هستند.

برخی از وب سایت های مورد علاقه متقاضیان برای جست و جوی شغل در ونکوور عبارتند از:

یافتن شغل در کلگری کانادا
یافتن شغل در کلگری کانادا

 یافتن شغل در شهر کلگری کانادا

کلگری آزادی تعریف حرفه را برای شما فراهم می کند، که به معنای حرفه ای بودن با روحیه عمیق کارآفرینانه، فداکاری پرشور به نوآوری و روحیه” سخت کار کن، سخت بازی کن” است.

اگر شما تازه فراغ التحصیل شده باشید، و دنبال یک شغل حرفه ای یا تغییر شغل هستید، کلگری شهری با موقعیت های بی شمار برای شما می باشد. لیست شرکت های کلگری را جستجو کنید، که شامل دفاتر اصلی کلگری، کارمندان ارشد کلگری، و همچنین لیست شرکت ها بر اساس صنعت می شود. همچنین می توانید به صورت مستقیم به جستجوی شغل مورد نظر خود در کلگری بپردازید.

کلگری دارای دومین رتبه بالاترین تمرکز برای افراد خود اشتغال در میان شهر های بزرگ کانادا است. در سال 2016، 16.5 درصد از نیروی کار کلگری صاحب بیزینس شخصی بوده ند. به همین علت زندگی در کلگری کانادا می تواند برای شما مناسب باشد.

-بهترین سایت های موتور جستجوی مشاغل، بانک های کاری، وب سایت های شرکت، سایت ها، سایت های شغلی بی رقابت و سایت هایی که بر اساس نوع شغل فهرست شده اند را می باشند. همچنین کار کردن با یک استخدام کننده نیز برای بالا بردن فرصت های خود در نظر بگیرید.

-جستجوی شغلی خود را متمرکز کنید.

برای این کار از واژه های کلیدی که مطابق با علایق شما و مکانی که شما می خواهید در آن کار کنید باشد، در موتورهای جستجوی شغلی استفاده کنید.

محدود کردن معیار جستجو به شما کمک می کند تا بر جستجوی کار مورد نظرتان تمرکز داشته باشید و لیست مشاغل مربوطه بیشتری در اختیار شما قرار می دهد و دیگر نیاز ندارید لیست مشاغل غیر مربوطه را بررسی کنید.

برای جستجوی مکانی که مایل به کار در آن هستید و موقعیت های ویژه ای که به آن علاقه مند می باشید، از گزینه های جستجوی پیشرفته استفاده کنید.

-برند حرفه ای خود را بسازید.

پروفایل هایی بر روی لینکدین (LinkedIn) و دیگر سایت ها ایجاد کنید. یک برند قوی شخصی که شما را در یک موقعیت حرفه ای ترسیم می کند به استخدام کنندگان و کارفرمایان کمک می کند تا دیدی مثبت به شما داشته باشند و علاقه مند به استخدام شما باشند.

یافتن شغل در شهر اتاوا کانادا

برای کارکنان و کارفرمایان خارجی، قبل از شروع کار موقت در اتاوا، طی کردن مسیرهای مناسب بسیار تعیین کننده و مهم است.

هر چند که اقتصاد کانادا برای کسب و کار مناسب است، اما این کار چالش هایی را برای کارفرمایانی که به دنبال نیروی کار کافی برای برآورده کردن تقاضا هستند ایجاد می کند. با وجود نرخ پایین بیکاری، اتاوا بیشتر از هر زمان دیگری بر روی استعدادهای خارجی برای ادامه رشد نیروی کار ملی قوی متکی است.

هدف این مقاله، راهنمایی شما و ارائه به روز ترین اطلاعات در مورد کار در اتاوا برای شرایط خاص شما می باشد.

در اکثر موارد، کارکنان خارجی برای کار در کانادا به مجوز کار نیاز دارند، هر چند که شرایط خاصی وجود دارد که ممکن است کارکنان خارجی بتوانند بدون مجوز کار در کانادا مشغول فعالیت شوند.

بطور کلی، کارفرمایان کانادایی که می خواهند کارکنان خارجی استخدام کنند، باید در ابتدا مجوز کار از دپارتمان اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) دریافت کنند و برای صدور گزارش ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار کانادا (CMIA) اقدام کنند.

کارفرمایان کانادایی باید ثابت کنند که استخدام کارگر خارجی تاثیر منفی بر روی بازار کار کانادا نخواهد داشت و در اکثر موارد، در حال حاضر هیچ شهروند یا ساکن دائمی کانادا برای پر کردن این موقعیت وجود ندارد. این کار باید با تبلیغ در چندین محل تعیین شده انجام شود. LMIA یک پروسه سخت و کامل است که توسط دولت مورد بررسی دقیق قرار می گیرد و باید بدون هیچ خطایی تکمیل شود.

هر چند که پروسه LMIA یک قانون است، اما مجوزهای کاری بدون نیاز به LMIA نیز وجود دارد که نتیجه توافق نامه های تجاری خارجی مثل توافق نامه تجارت آزاد با آمریکای شمالی (NAFTA) است؛ که این امکان را فراهم می کند که کارگران خارجی بدون داشتن کارفرمای کانادایی برای دریافت LMIA برای مجوز کار درخواست دهند.

علاوه بر مجوزهای کار که توسط کارفرما پشتیبانی می شود، تعدادی مجوز کار برای کارکنان خارجی که هنوز پیشنهاد کاری دریافت نکرده اند، ارائه می شود که عبارتند از: کارگران فصلی، مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی، مجوز کار از طریق همسر.

یافتن شغل در کبک کانادا
یافتن شغل در کبک کانادا

یافتن شغل در شهر کبک کانادا

کبک یکی از پر جنب و جوش ترین استان های کانادا است. تعداد مهاجران هر ساله در این استان افزایش پیدا می کند و سطح زبان انگلیسی و فرانسه، پشتکار، داشتن شبکه ارتباطی و مدرک تحصیلی به شما کمک می کند که در بازار کار این شهر موفق باشید.

شهر کبک و مونترال دارای بیشترین تعداد پیشنهادهای شغلی هستند، اما شما تنها می توانید در یکی از مناطق استان شغل پیدا کنید. برای مثال شهرهایی مثل تروا ریویر، شربروک، سن–اییسنت، دروموندویل، لوی، بلنویل، سنت–ترز، گدنبی، ساگونه و ریموسکی شهرهای پویا و متوسطی هستند که رقابت برای کار در آنها کمتر از مونترال و کبک است. در این مقاله در رابطه با شرایط مهاجرت به کبک اطلاعات بیشتری مطالعه می نمایید.

منابع یافتن شغل در کبک

زمانی که مجوز کار در کبک را دریافت کردید، می توانید جستجوی کار در کبک را شروع کنید. برخی از آژانس های دولتی و اجتماعی، کمک هایی برای جستجوی کار ارائه می دهند. در اینجا یک مرور کلی به این مراکز شده است :

مراکز کاریابی محلی (LEC)

حدود 150 مرکز LEC در سراسر کبک گسترده شده است. این مراکز که به وزارت کار کبک وابسته هستند، طیف وسیعی از خدمات را برای ساکنان استان کبک که به دنبال شغل هستند، ارائه می کنند.

در نزدیکترین مرکز LEC به محل سکونتان در کبک می توانید پیشنهاد ها و منابع شغلی در مشاغل مختلف را جستجو کنید و همچنین می توانید از کامپیوتر، تلفن، دستگاه فکس و پرینتری که در آنجا است استفاده کنید. اگر برای نوشتن رزومه یا استفاده از ابزارهای مختلف به کمک نیاز دارید، مشاوران به شما کمک خواهند کرد.

همچنین جلسات اطلاع رسانی و کارگاه های آموزشی با موضوعات مختلف در این مراکز نیز برگزار می شود. کارکنان LEC ها بسته به رزومه کاری، شما را به آژانس های کاریابی دیگر ارجاع می دهند.

مطلع باشید که برنامه های دولتی هستند که برای گروه های خاصی از کارکنان از جمله جوانان، اقلیت ها و ساکنان دائمی کمک هزینه کار ارائه می دهند.

متقاضیان عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ارزانترین شهر کانادا برای کار و زندگی می توانند به صورت حضوری به دفاتر ما در تهران و شیراز مراجعه نمایند تا با کارشناسان مجرب ما در ارتباط باشید.

 

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

TOP