10
رشته طراحی مد و لباس در کانادا

رشته طراحی مد و لباس در کانادا

رشته طراحی مد و لباس در کانادا

یک نقطه آغاز مناسب برای پژوهش در مورد ارائه کنندگان آموزش در حوزه طراحی مد و لباس، لیست کالج هایی است که عضو شورای مد بریتانیا هستند. شورای مد بریتانیا، این موسسات را به عنوان ارائه دهندگان آموزش با کیفیت عالی در حوزه رشته طراحی مد و لباس در کانادا به رسمیت می شناسد. در این مقاله از شرکت آوام پیمنت با این مبحث بیشتر آشنا خواهیم شد.

تحصیل رشته طراحی مد و لباس در کانادا

دنیای طراحی مد و بازارپردازی آن، یک دنیای بسیار پرمنفعت و چالش برانگیز است؛ زیرا خلاقیت مد را با تیزهوشی تجارت خرده فروشی و بازارپردازی ترکیب می کند. طراحی و بازارپردازی مد، باعث می شود که طراحان کنترل بیشتری بر کار خود داشته باشند و بتوانند آزادانه از خلاقیت خود استفاده کنند. همچنین آنان مسئول امور مالی، بازاریابی و تجارت خود هستند.

داشتن شغلی در حیطه طراحی و بازارپردازی مد، به دانش هر دو حوزه نیاز دارد. دانشجویان برای رسیدن به موفقیت، باید از ترندهای به روز تجارت و مد آگاه بوده و همچنین در خلاقیت و مهارت های بازاریابی خود، پشتکار و تلاش بسیاری داشته باشند. با وجود آنکه طراحی و بازارپردازی مد یک حوزه چالش برانگیز است، اما مزایای بسیار زیادی در پیگیری حرفه ای در این حیطه وجود دارد. این حرفه نه تنها یک گزینه شغلی پرسود است، بلکه علاوه بر آن رضایت شغلی زیادی نیز همراه خود دارد.

رشته هایی که طراحی مد و بازارپردازی را تدریس می کنند، تنوع گسترده ای از موضوعات را پوشش می دهند. دانشجویان در ابتدا درمورد اصول مد شامل طراحی و تصویرسازی یاد می گیرند. سپس آنان مقدمات بازاریابی مد را همراه با تاریخ مد و بررسی و زمینه یابی آن می آموزند. پس از آن، دانشجویان مفهوم و توسعه خطی و همچنین توسه تولید را یاد می گیرند. آنان همچنین در مورد پارچه ها و سبک بافت آنها، چگونگی انتخاب پارچه مناسب و راه های خرید آنها اطلاعاتی به دست می آورند.

مشاوره تحصیلی رایگان

دانشجویان پس از آن، درمورد ترندها، طراحی و همچنین چگونگی ساخت الگو می آموزند. از دیگر مواردی که این دانشجویان می آموزند می توان به استفاده از کامپیوتر در ساخت الگو، ریخت و ظاهر پارچه و تبلیغات مد اشاره کرد. دانشجویان همچنین مهارت های کارآفرینی خود را توسعه داده و در مورد ارزشیابی و تولید پوشاک خواهند آموخت.

آنان همچنین در مورد چگونگی ساخت نمونه کار و توسعه مهارت های خود در روابط عمومی یاد خواهند گرفت. موضوعاتی مانند مقررات کپی رایت، خرید و فروش و آیین نامه های صنعت مد نیز در این رشته پوشش داده می شوند. استان هایی از کانادا که دارای کالج های شغلی هستند، دیپلم ها، رشته ها یا دوره های آموزشی در حیطه طراحی مد و بازارپردازی ارائه می کنند.

مدارک پذیرش در رشته طراحی مد و لباس در کانادا

برای تبدیل شدن به یک طراح مد، باید سلیقه خوبی در رنگ و شکل داشته باشید. شما به مهارت هایی مانند برش الگو و خیاطی نیاز خواهید داشت. همچنین باید قادر به کشف سریع ترندها باشید. شما معمولا به یک مدرک آموزش عالی مربوطه مانند مدرک پایه، HND یا مدرک طراحی مد نیاز خواهید داشت. دوره آموزشی که طراحی و مهارت های فنی را آموزش می دهد، دانش عملی که برای کار در این صنعت نیاز دارید را در اختیارتان قرار می دهد.

در هنگام انتخاب یک دوره آموزشی، آنچه که اهمیت دارد این است که با خواندن مطبوعات صنعت مد و لباس و صحبت با ارائه دهندگان دوره های آموزشی مختلف، تحقیقات کافی را به عمل آورید. شما باید به دقت بررسی کنید که در طول دوره آموزشی، چه حیطه هایی پوشش داده می شوند و چه نوع پیوندهایی بین دپارتمان مد با این صنعت وجود دارد.

طراح های مد باید ظرفیت زیادی برای خلاقیت داشته باشند که این امر شامل ابتکار و مهارت در رنگ ها، جزئیات پارچه ها و سبک ها می باشد. مهارت های نقاشی و آماده سازی طرح با کامپیوتر برای طراحی مد ضروری بوده و دانش خیاطی و دوزندگی، جهت توضیح روند طراحی برای تولیدکنندگان مورد نیاز است.

شما باید برای گذراندن دوره های آموزشی و شرکت در مصاحبه های شغلی، یک مجموعه از نمونه کارهای خودتان را ارائه دهید. نمونه کار شما باید شامل مد بردها (مجموعه ای از عکس ها، نوشته ها و اشیاء که به طراح ایده می دهند)، طراحی ها و نقاشی های فنی باشد. ممکن است کارفرما یا کالج، از شما بخواهد که پوشاک حقیقی که تولید کرده اید را ارائه دهید.

الزامات حداقلی زیر برای دانشجویان آینده، قابل اجرا می باشد:

 1. گواهی ارشد ملی (NSC)، مدرک FET سطح چهار، مدرک مقطع دوازدهم یا یک مدرک معادل رسمی که توسط Umalusi یا بورد آزمون معادل بین المللی تایید شده باشد.
 2. کسب حداقل رتبه سه در آزمون افراد انگلیسی زبان یا افرادی که انگلیسی دومین یا سومین زبان آنهاست.
 3. انگیزه نامه

دانشگاه های دولتی دارای رشته طراحی مد و لباس در کانادا

دانشکده جورج براون ( George Brown College ):

این موسسه مد در شهر تورنتو کانادا واقع شده است. در این موسسه برنامه های متعدد طراحی و مد مانند جواهرسازی، صنعت مد، مدیریت فشن و طراحی مد موجود می باشد. بیش از 800 دانشجوی طراحی و مد در این موسسه مشغول به تحصیل هستند و هم آموزش های تئوری و آموزش های عملی را یاد می گیرند. شهریه تحصیل بین 10800 _ 20100 دلار است.

مدرسه مد دانشگاه رایرسون ( Ryerson University School of Fashion ):

این مدرسه مد در تورنتو کانادا واقع شده است. برنامه های متعددی در روابط مد و طراحی مد در این مدرسه ارائه می شود. حدود 600 دانشجوی کارشناسی در زمینه مد در این مدرسه در حال تحصیل هستند. شهریه تحصیل با توجه به دوره ثبت نامی 19320 _ 22500 دلار است.

کالج بین المللی لاسل ( Lasalle College International ):

این مدرسه مد در مونتریال کانادا واقع شده است، همچنین ساختمان های ماهواره ای این کالج در سراسر دنیا وجود دارد. بیش از 900 دانشجو فقط در ساختمان مونتریال مشغول به تحصیل هستند. شهریه آن بسیار مقرون به صرفه و 6800 دلار است. البته شهریه با توجه به رشته انتخابی متغیر می باشد.

دانشگاه های دولتی دارای رشته طراحی مد و لباس در کانادا

دانشگاه رایرسون( Ryerson University ) :

دانشگاه رایرسون در تورنتو واقع شده است و در آن برنامه های متعددی مد مانند طراحی مد، ارتباطات مد و… در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود. شهریه سالیانه رشته های کارشناسی 6814 – 7561 دلار است. این دانشگاه یکی از بهترین گزینه ها برای ادامه تحصیل در رشته مد است.

دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن (Kwantlen Polytechnic University):

این دانشگاه در سوری کانادا واقع شده است و در آن برنامه های متعددی از جمله مد و فناوری، بازاریابی مد و طراحی لباس و… در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود. شهریه تحصیل دانشجویان کارشناسی برای هر جلسه 6300 دلار است.

کالج هامبر (Humber College):

این دانشگاه در تورنتو کانادا واقع شده است و برنامه های متعددی از جمله مدیریت مد، هنرهای مد و ترویج مد در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود. شهریه تحصیل دانشجویان برای هر جلسه 6838.80 دلار است.

UQAM:

این دانشگاه در مونتریال، کبک کانادا واقع شده است و برنامه های متعددی از جمله طراحی استایل مد، بازاریابی مد و مدیریت مد و… را ارائه می دهد. شهریه تحصیل در این دانشگاه بسیار پایین و مقرون به صرفه است و دانشجویان کارشناسی تنها باید 3107 دلار در سال هزینه کنند.

NSCAD:

این دانشگاه در نواسکوشیا (هالیفکس) واقع شده است و برنامه های متعددی از جمله مد و طراحی لباس در مقاطع مختلف ارائه می شود. شهریه تحصیل 3000 دلار است.

رشته طراحی مد و لباس در کالج هنر و طراحی ونکوور کانادا

رشته طراحی مد کالج هنر و طراحی ونکوور، به شما آموزش می دهد که استعداد خود در خلق پوشاک و اکسسوری های زیبا را پالایش و خالص کنید. رشته کالج هنر و طراحی ونکوور (VCAD)، با ارائه آموزش های عملی توسط متخصصین صنعت مد و لباس، به خلاقیت شما ساختار می بخشد. بدین ترتیب، شما فهم عمیق و دقیقی از ابزار و تجهیزات مورد استفاده در این صنعت به دست خواهید آورد. موضوعاتی که در این رشته پوشش داده می شوند، شامل پوشاک، اکسسوری و طراحی لباس، بازارپردازی مد، فشن شوها (نمایش های مد) و موارد بسیار دیگری می باشند.

در پایان تحصیل در این رشته، شما مجموعه ای از نمونه کارهای قوی را خلق کرده اید که با استفاده از آن، می توانید برای شغل های صنعت مد از جمله استایلیست (متخصص مد)، طراح تازه کار، سازنده الگو، نماینده بازاریابی، هماهنگ کننده نمایش بصری و خریدار درخواست دهید. به محض اتمام موفقیت آمیز این رشته، شما قادر به انجام موارد زیر خواهید بود:

 1. استفاده از اصول نظری طراحی جهت حل مشکلات طراحی مد
 2. خلق پوشاک اورجینال که از طراحی صنعتی و استانداردهای کیفی، پا فراتر بگذارد.
 3. فهم ارتباط بین تصویرسازی مد، طراحی پوشاک و توسعه محصول
 4. برقراری ارتباط موثر میان ایده های طراحی با تولید، بازاریابی و بازارپردازی متنوع
 5. توصیف نقش تاریخ مد در سبک های مد، طراحی و نمایش
 6. آنالیز ساخت پوشاک از منظر کیفیت، تاثیر طراحی و موضوع قیمت
 7. فهم توسعه و پیشرفت محصول، تولید پوشاک و عمر مفید پارچه ها
 8. فهم اهمیت پیش بینی مد در طراحی، بازاریابی و بازارپردازی پوشاک
 9. توسعه یک مجموعه نمونه کار شامل کار طراحی اورجینال همراه با مشخصات کامل، تصاویر، یک بسته تبلیغاتی و یک مجموعه نهایی شمل حداقل چهار پوشاک اورجینال

الزامات پذیرش:

 • کلاس دوازدهم یا اتمام دوره دانش آموزی (سن متقاضی باید 19 سال یا بیشتر باشد)
 • گذراندن آزمون ورودی کالج در صورتی که زبان اول متقاضی انگلیسی نبوده یا دوران دبیرستان را به زبان انگلیسی به اتمام نرسانده باشد.
 • این رشته از شش دوره دوازده هفته ای تشکیل شده است. اکثر دروس سه واحدی هستند. جهت اتمام این رشته، گذراندن 90 واحد درسی لازم است.

رشته طراحی مد و لباس در موسسه جان کازابلانکا کانادا

در برنامه Core Fashion Design در واقع با چیزی مثل یک طرح انتزاعی شروع می کنید و در نهایت آن را به یک کلکسیون تبدیل می کنید. در اینجا برنامه های بسیار پیشرفته و مرتبط با این رشته در اختیار متقاضی قرار میگیرد و در عین حال آموزش در مکانی است که خیلی شبیه به شرکت طراحی مد است، پس مطمئن باشید که یک طراح خواهید شد.

طراحی مد شامل تئوری عمیق، دانش عملی، کار در کارگاه و کار عملی، پروژه های خلاقانه است. برای اینکه از به روز و پیشرفته بودن آموزش ها مطمئن شوید، با گروهی از طراحان مد از قبیل Alexander McQueen، Aritzia، Lululemon، Helly Hansen، Kit و Ace و OAK + FORT همکاری شده است تا آموزش های بسیار ذهن گرا ارائه دهند.

از رهبران این صنعت پرسیدیم که در فارغ التحصیلان جدید دنبال چه می گردند که نیازها و خواسته های آنها را در قالب برنامه طراحی حرفه ای ارائه می کنند. در پایان برنامه ها، دانشجو قادر خواهد بود مجموعه طراحی های خود را در برنامه نمایش زنده در JCI Graduating Fashion Show معرفی کنند.

هدف این برنامه خلاقانه و عملی این است که طراحان با افتخار و اعتماد بنفس دانش و مهارت ها خود را به نمایش بگذارند. دانشجویان می توانند انواع تجهیزات، ابزار، نرم افزار و مواد مورد نیاز برای تکمیل و تولید پوشاک را شناسایی، درک و از آنها استفاده کنند.

فارغ التحصیلان JCI می توانند به عنوان یک طراح با مهارت های عملی و فنی، کار خود را شروع کنند. پس از تنها 6 ماه تحصیل، دانشجویان می توانند کلکسیون لباس های طراحی شده خود را در برنامه مد نمایش دهند. انتظار میرود دانشجویانی که با صنعت مد آشنایی دارند وارد برنامه دیپلم طراحی مد Core شوند. دوره های پیش نیاز برای پذیرش در این برنامه لازم است.

 1. تصویرسازی مد مقدماتی (طرح بانوان)
 2. عناصر طراحی 1 (ایجاد طرح با دست، درک روند طراحی)
 3. عناصر طراحی 2 (توسعه مجموعه، تصویر ساز Adobe)
 4. منسوجات

شرط پذیرش:

دانشجویانی که برای پذیرش در موسسه جان کازابلانکا اقدام می کنند باید شرایط پذیرش زیر را داشته باشند. هیچ استثناء یا معافیتی جایز نیست.

 1. تمام متقاضیان باید مدرک سال دوازدهم را داشته باشند یا 19 ساله باشند. یک کپی از تصویر شناسنامه (گواهینامه رانندگی، گذرنامه یا BC ID) یا یک کپی از دیپلم و / یا ریز نمرات مورد نیاز است.
 2. تمام متقاضیان باید فرم درخواست پذیرش را تکمیل کرده و آن را با شعبه ثبت نام ارسال کنند.
 3. متقاضیان باید انگیزه نامه خود را ارسال کنند.
 4. تمام متقاضیان دانشجوی خارجی که زبان مادریشان انگلیسی نیست، باید درک زبان انگلیسی را در قالب سیاست های ارزیابی مهارت زبان نشان دهند

برای دانشجویانی که با یکی از مدارک IELTS، TOEFL یا TOEIC درخواست می کنند، امتیازات زیر اعمال می شود:

 • مد / طراحی اصلی + برنامه های همکاری: IELTS 5.5، TOEFL 70، TOEIC 650-700
 • دانشجویانی که نمره آزمون مهارت انگلیسی ندارند، مهارت انگلیسیشان از طریق آزمون جامع انگلیسی JCI ارزیابی خواهد شد.
 • برای پذیرش در FAD باید نمره آزمون 75% باشد.

رشت طراحی مد و لباس در آکادمی طراحی مد ساسکاتون کانادا

آکادمی طراحی مد در شهر زیبای ساسکاتون در کانادا واقع شده است. این آکادمی از سال 1997 کار خود را آغاز کرده و اساس آموزش خود را بر مبانی تولید پوشاک، الگو سازی، منسوجات، تصویر سازی، اصول طراحی، و مهارت های کسب و کار صنعت مد قرار داده اند. مفتخریم که یک مدرسه کوچکی داریم که در آن به هر یک از دانشجویان توجه ویژه می شود. این مؤسسه بعد از دبیرستان تنها مرکز طراحی مد در ساسکاچوان است و دانشجویان بین المللی را پذیرش می کند. این موسسه و همچنین تمام برنامه های آن توسط دولت ساسکاچوان تصویب و تنظیم می شود.

اعضای هیات علمی این آکادمی افرادی حرفه ای با آموزش و تجربه گسترده هستند که نه تنها در زمینه تولید پوشاک، طراحی الگو و دوزندگی تبهر دارند، بلکه در زمینه آموزشی نیز حرفه ای هستند. همه این افراد در حال حاضر در صنعت مد فعال هستند و لذا قادرند آموزش مرتبط با این رشته را به دانشجویان ارائه دهند.

رشت طراحی مد و لباس در آکادمی طراحی مد ساسکاتون کانادا
رشت طراحی مد و لباس در آکادمی طراحی مد ساسکاتون کانادا

اعضای این هیئت علمی به کیفیت آموزش و آمادگی و راهنمایی دانشجویان در انتخاب حرفه می پردازند. در اینجا برای دانشجویان یک فضای مثبت و حمایتی ارائه شده است. دوره های جامع بر پایه اصول تئوری و عملی متمرکز است، و در کلاس های کاملا مجهز و به صورت اختصاصی به هر دانشجو آموزش داده می شود. این آکادمی بر پایه ” برتری آموزشی و اختصاص به دانشجو” (EXCELLENCE IN TRAINING AND DEDICATION TO STUDENTS) تاسیس شده است.

ماموریت این است که دانشجویان با مهارت و دانش این کار آشنا شوند تا بتوانند خلاقیت خود را به عرصه ظهور برسانند و با تولید انبوه، فرصتی برای نمایش مهارت و فروش ایجاد کنند. در نهایت، هدف این است که هر یک از دانشجویان بتوانند برای خودشان کسب و کار راه بیندازند و یا اینکه در این صنعت مشغول به کار شوند.

بر این باوریم که هر کسی که علاقه مند به یادگیری این حرفه باشد قطعا موفق خواهد شد و البته در این آکادمی تحقق این هدف دور از انتظار نیست. متقاضیان باید مدرک دیپلم دبیرستان (یا معادل آن) داشته باشند یا 22 سال یا بیشتر سن داشته باشند تا واجد شرایط پذیرش در این رشته شوند.

رشته طراحی مد و لباس در مدرسه طراحی مد هلن لوفو کانادا

مدرسه طراحی مد هلن لوفو که در سال 1981 تاسیس شده، در منطقه گاستونِ ونکوور قرار گرفته است. هر یک از کلاس های این مدرسه، آموزش های عملی را توسط متخصصین شایسته این حرفه به دانش آموزان ارائه می کند. اندازه کلاس ها نیز کوچک است و بنابراین، توجه شخصی از سوی معلمین به هر یک از دانش آموزان تضمین می شود. دسترسی به این مدرسه آسان بوده و از طریق اتومبیل، اتوبوس و مترو امکان پذیر است.

مشاوره تحصیلی رایگان

هدف این مدرسه در رشته طراحی مد، اجرای حرفه ای یک ایده در حوزه پوشاک از تصور اولیه تا تصویرسازی و الگو تا پوشاک نهایی می باشد. فلسفه این مدرسه، یادگیری عملی است. کلاس ها کوچک هستند و توجه شخصی تضمین می شود. هم اکنون، فارغ التحصیلان مدرسه هلن لوفو در حال کار در سراسر کانادا و ایالات متحده آمریکا و همچنین کره جنوبی، تایوان، ایتالیا و فرانسه می باشند.

الزامات پذیرش:

پیش نیازهای اخذ پذیرش در این مدرسه، شامل مهارت های ابتدایی خیاطی، دیپلم دبیرستان و مهارت خوب در زبان انگلیسی می باشد. طبق گفته کارشناس مهاجرت تحصیلی شرکت آوام پیمنت، متقاضیان باید در مصاحبه ای با پرسنل مدرسه حضور یافته و یک معرفی نامه شخصی از یک کارفرما، آموزگار، دوست یا عضوی از خانواده خود ارائه دهند.

کانادا
مطالب مرتبط

Related Posts

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

TOP