10

تحصیل دکترا در دانمارک

برای شروع دوره دکترای کشور دانمارک، شما به طور کلی نیاز به مدرک معتبر کارشناسی ارشد یا معادل آن دارید. در برخی مناطق، یک دوره چهار ساله دکترا برای دانشجویانی که دوره کارشناسی و یک سال تحصیل در سطح تحصیلات تکمیلی را کامل کرده اند، ارائه می شود. برای شرکت در دوره های تحصیل دکترا در دانمارک ، تاریخ نهایی درخواست متغیر است و بدین منظور بهتر است حتما مقاله زیر از شرکت آوام پیمنت را مطالعه فرمائید.

شرایط پذیرش در مقطع دکترا در دانمارک

 برای ورود به این دوره لازم است که از دوره 2 ساله ارشد در رشته مرتبط یا مشابه آن فارغ التحصیل شده باشید و یا دیگر مدرک های قابل مقایسه را کسب کرده باشید. همچنین در این کشور گزینه ای مبنی بر شروع دوره یکپارچه ارشد و دکترا وجود دارد. این دوره انعطاف پذیر 12 ماه از دوره ارشد ( طرح 4+4) را در بر می گیرد یا مستقیما پس از فارغ التحصیلی از لیسانس (طرح 3+5 ) شروع می شود.

مشاوره تحصیلی رایگان

شرایط و مدارک مورد نیاز

لازم است که در طول روند تحصیل در دروس مرتبط یا واحد های تحصیلی مشابه معادل 6 ماه تحصیلی شرکت کنید که این امر مبتنی بر مشارکت فعالانه در محیطی پژوهشی و دور از موسسه ای که در آن ثبت نام کرده اید چه توسط تور های تحصیلی دیگر موسسات خارجی یا دیگر روش ها، می باشد. در نهایت دانشجویان باید تجربه تدریس یا دیگر انواع آموزش دانش را کسب کنند.

شرایط خاص

تحصیل دکترا معمولا به صورت تمام وقت می باشد اما در شرایط خاص تحصیل پاره وقت در صورت ارائه دلیل موجه ممکن است امکان پذیر باشد. در موارد خاص پذیرش پایان نامه ممکن است با توجه به تحصیلات دکترای پیشین شما، به اختصار یا به طور کامل امکان پذیر باشد اما این در حالی است که مدرک تجاری حرفه ای قابل مقایسه با مدرک دکترا کسب کرده باشید. 

تکمیل

مدرک PhD در صورتی که تشخیص داده شود فرد گیرنده، تحصیلات PhD را تکمیل کرده است وبا موفقیت از تز دکتری خود دفاع کرده باشد، توانمندی خود در پیشبرد مستقل یک پروژه علمی با استفاده از روش های علمی مناسب آن موضوع را نشان دهد و بیشتر کمک کرده است تا تحقیقات را تا سطح معینی از استاندارد بین المللی دکترا در رشته مورد نظر ارتقا دهد.

دانشگاه های ارائه دهنده مقطع دکترا در دانمارک

 1. دانشگاه کپنهاگ، دفتر اصلی در کپنهاگ (University of Copenhagen، headquartered in Copenhagen)
 2. دانشکده فنی دانمارک، کانگس لینگبی (Technical University of Denmark، Kongens Lyngby)
 3. مدرسه بازرگانی کپنهاگ، فردریکسبرگ (Copenhagen Business School، Frederiksberg)
 4. دانشگاه آرهوس، دفتر اصلی (Aarhus University، headquartered)
 5. دانشگاه روسکیلده (Roskilde University)
 6. دانشگاه آلبورک، دفتر اصلی (Aalborg University، headquartered)
 7. دانشگاه جنوبی دانمارک، دفتر اصلی (University of Southern Denmark، headquartered)
 8. دانشگاه IT کپنهاگ، کپنهاگ (IT University of Copenhagen، Copenhagen)
 9. آکادمی سلطنتی هنرهای زیبا دانمارکی (Royal Danish Academy of Fine Arts)
 10. آکادمی سلطنتی موسیقی دانمارکی (Royal Danish Academy of Music)
 11. دانشکده معماری آرهوس (Aarhus School of Architecture)
 12. دانشکده ملی فیلم دانمارک (The National Film School of Denmark)
 13. مدرسه طراحی کولدینگ (Design School Kolding)
 14. کنسرواتور موسیقی ریتمیک (Rhythmic Music Conservatory)
 15. آکادمی ملی موسیقی دانمارکی (Danish National Academy of Music)
 16. دانشکده هنرهای نمایشی دانمارکی (The Danish National School of Performing Arts)
 17. آکادمی تجارت بین المللی IBA ،( IBA International Business Academy)
 18. آکادمی تجارت آرهوس (Business Academy Aarhus)
 19. آکادمی تجارت آموزش عالی مید وست (Business Academy of higher education MidWest)
 20. آکادمی تجارت کپنهاگ (Copenhagen Business Academy)
 21. آکادمی دانمارکی کسب و کار و فناوری (Danish Academy of Business and Technology) 
 22. آکادمی بازرگانی EA ،( EA Business Academy)
 23. آکادمی لیلبالت (Lillebaelt Academy)
 24. موسسه فن آوری و بازرگانی زیلند (Zealand Institute of Business and Technology)
تحصیل دکترا در دانمارک
تحصیل دکترا در دانمارک

مدارک لازم جهت تحصیل دکترا در دانمارک

تمام برنامه های آموزش عالی در دانمارک نیاز به استاندارد بالایی از زبان انگلیسی دارند. متقاضیان برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد انگلیسی باید حداقل باید مهارت انگلیسی را که قابل قیاس با “انگلیسی B” در دبیرستان دانمارک است، داشته باشند. برخی از برنامه های تحصیلی نیاز به “انگلیسی A” که یک مرحله بالاتر از “انگلیسی B” است، دارند.

برای اثبات سطح رضایتمندی در زبان انگلیسی، تست های انگلیسی TOEFL، IELTS و آزمون های ESOL کمبریج (CAE) اغلب مورد استفاده قرار می گیرند. معادل های نمره توسط موسسه تعیین می شوند، بنابراین نیازهای زبان آنها را بررسی کنید. بر اساس میانگین تقریبی شرایط مورد نیاز قبلی، در اینجا یک برآورد از محدوده هایی که می توانید انتظار داشته باشید، ارایه شده است:

 • آیلتس: انگلیسی B – حداقل نمره آزمون = 6.5 امتیاز
 •  تافل: دانگلیسی B – نمرات آزمون در محدوده 550 – 583 (مبتنی بر کاغذ)، یا 213-237 (آزمون مبتنی بر کامپیوتر)، یا 79-93 (آزمون مبتنی بر اینترنت)
 • انگلیسی پیشرفته کمبریج

شرایط مورد نیاز تحصیلات تکمیلی

 1. مدرک لیسانس با اعتبار بین المللی با استاندارد بالا یا معادل آن
 2. اثبات مهارت در زبان انگلیسی
 3. اگر برنامه تحصیلی به زبان دانمارکی است، مدرک مهارت در زبان دانمارکی مورد نیاز است.

مشاوره تحصیلی رایگان

بورسیه های تحصیلی جهت تحصیل دکترا در دانمارک

دولت دانمارک تعدادی از بورسیه های و گرنت های تحصیلی را در دسترس دانشجویان قرار داده است، ارائه کننده 80% حداکثر میزان مزایای بیکاری به دانشجویان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا است، کسانی که در نیروی کار دانمارک فعال هستند. گزینه هایی برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا نیز وجود دارد.

تعداد کمی از برنامه های تحصیلی ملی و اروپایی بورسیه های تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی از طریق توافقات دوجانبه با موسسات در دیگر کشورها ارائه می کنند، مانند موارد زیر:

 • نوردپلاس (Nordplus)

اگر شما در یک دانشگاه اسکاندیناوی یا کشور بالتیک ثبت نام کرده اید، نوردپلاس این فرصت را به شما می دهد که بخشی از برنامه تحصیلی خود را در کشور دیگر اسکاندیناوی یا بالتیک بگذرانید.

 • اراسموس / اراسموس ماندوس (Erasmus/Erasmus Mundus)

برنامه اراسموس به دانشجویان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا تا به عنوان بخشی از تحصیل در کشور خود برای 2 تا 12 ماه در خارج از کشور به تحصیل بپردازند. اراسموس ماندوس (مدرک کارشناسی ارشد مشترک) برای دانشجویان بین المللی و همچنین دانشجویان اروپایی باز است – این طرح به دانشجویان کارشناسی ارشد این فرصت را می دهد تا در یک مدرک مشترک تحصیل کنند، که بین یک دانشگاه دانمارکی و دانشگاه همکار اروپایی تقسیم می شود. دانشجویان باید با دوره های اراسموس ماندوس به صورت شخصی تماس بگیرند تا برای واجد شرایط بودن اطلاعات کسب کنند.

 • بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی

چندین بورسیه تحصیلی برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا در دسترس است، که توسط دولت دانمارک تحت توافقات فرهنگی فراهم شده است. هدف این بورسیه ها، دانشجویان بین المللی بسیار واجد شرایط است که علاقه مند به تحصیل در رشته ای مرتبط با دانمارک هستند، که عمدتا برای کسانی است که دوره های دکترا را می گذرانند.

بورسیه های تحصیلی جهت تحصیل دکترا در دانمارک
بورسیه های تحصیلی جهت تحصیل دکترا در دانمارک

ویزای تحصیل دکترا در دانمارک

مدارک مورد نیاز برای تحصیل و مهاجرت به دانمارک بستگی به کشور مبدا و مدت اقامت شما دارد. شهروندان شمال اروپا و اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا هیچ چیز بیش از یک گذرنامه معتبر برای ورود به دانمارک (هر چند ممکن است برخی از اقدامات هنگام ورود مورد نیاز باشد) نیاز ندارند، در حالی که دانشجویان بین المللی به یک ویزا / اجازه اقامت نیاز دارند. جزییات بیشتر در زیر قرار گرفته است:

 • دانشجویان بین المللی

 اگر از خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا هستید، نوع مجوزی که برای تحصیل در دانمارک نیاز دارید، بستگی به مدت اقامت شما خواهد داشت. برای اقامت کوتاه مدت کمتر از سه ماه، دانشجویان نیاز به ویزا دارند و برای اقامت طولانی بیش از سه ماه اجازه اقامت لازم است. جزئیات به شرح زیر است:

 • ویزا (اقامت کوتاه مدت)

کسانی که دوره تحصیلی آنها در دانمارک کمتر از سه ماه است، باید برای یک ویزای توریستی درخواست کنند (برای برخی کشورهای غیر اتحادیه اروپا لازم نیست). شما می توانید برای ویزا در هر هیئت مجاز دانمارکی در کشور خود، از جمله تمام سفارتخانه ها و کنسولگری های دانمارک در خارج از کشور درخواست کنید، به وب سایت وزارت امور خارجه دانمارک مراجعه کنید تا مکان مورد نظر برای درخواست ویزا را پید کنید. گرفتن ویزا به معنی واجد شرایط بودن دانشجو برای کار در دانمارک نیست.

 • مجوز اقامت (اقامت طولانی مدت)

کسانی که برای بیش از سه ماه در دانمارک تحصیل می کنند، باید برای اجازه اقامت درخواست کنند که می توانید در سفارت دانمارک در کشور خود انجام دهید. این مجوز به شهروندان غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا اجازه می دهد که به طور نیمه وقت در دانمارک برای حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنند. پس از اعطای آن، مجوز اقامت برای مدت زمان برنامه تحصیلی شما معتبر خواهد بود، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد تجدید آن ندارید.

فرم درخواست نامه را می توانید در هیئت دانمارکی در کشور خودتان فراهم کنید، که باید آن را پر کنید و با مدارک حمایتی بازگردانید – توصیه می شود که روند درخواست نامه را حدود سه ماه قبل از تاریخ ورود خود شروع کنید. لطفا توجه داشته باشید که اگر برای یک ویزا و یک مجوز اقامت در یک زمان درخواست می کنید، درخواست نامه شما رد می شود.

شما باید از کنسولگری دانمارکی سوال کنید که کدام مدارک مورد نیاز است، اما معمولا مدارک زیر از شما خواسته می شود:

 1. نامه پذیرش از دانشگاه تان
 2. اثبات مهارت زبان (به زبان انگلیسی یا دانمارکی، بسته به زبانی که شما در حال تحصیل در آن هستید) 
 3. اثبات این که شما منابع مالی برای زندگی دارید (حدود 1000 یورو در هر ماه و به صورت پرداخت هزینه تحصیل برای ترم اول، یا بیانیه بانکی با تاریخ کمتر از 30 روز)
 4. ثبات اینکه بیمه مسافرت را خریداری کرده اید
 5. مدارک تنظیم اقامت در طول تحصیلات تان
 6. گذرنامه معتبر و عکس گذرنامه ای
 7. شما باید هزینه ویزا را پرداخت کنید.

مزایای تحصیل مقطع دکترا در دانمارک

زندگی اجتماعی و سنت های خاص

دانشجویان در دانمارک با تعاملات اجتماعی بیشتری حول تحصیلات خود مواجه هستند. در آغاز سال، دانشجویان در گروه های تحصیلی قرار می گیرند که هر هفته برای بحث درباره مطالب و کارهای کلاسی برگزار می شوند. همچنین وقایع سنتی نیز برگزار می شوند، مانند “Kapsejlads” در دانشگاه آرهوس و به معنای مسابقه قایقرانی در بهار است. در طول این مراسم، دانشجویان اطراف دریاچه ها در میانه کمپ مشغول به استراحت، تفریح، مسابقات قایق سواری می شوند، تا بلیط فستیوال روسکیدل را برنده شوند.

جاهای دیدنی مشهور

دانمارک مانند معدنی از طلا برای دانشجویانی است که به دنبال تحصیل تاریخ، انسان شناسی، جغرافی، علوم اجتماعی و بسیاری رشته های دیگر هستند. این کشور دارای تعداد بسیاری از سایت های تاریخی و موزه ها است، که ویترینی هزار ساله از فرهنگ و سنت و مردم شمال اروپا است. قلعه روزنبورگ در کپنهاگ توسط پادشاه معروف اسکاندیناوی، مسیحی چهارم، در اوایل قرن 17 ساخته شد. این قلعه دارای جواهرهای سلطنتی پادشاه دانمارکی و ملکه و همچنین تصویرهای کارولین ماتیلد و استروینسی است.

تحصیل در یک دانشگاه عالی به صورت رایگان

برای مدارک فنی: دانشگاه فنی دانمارک (DTU)، (Technical University of Denmark)، Denmarks Tekniske Universitet، به عنوان یکی از دانشگاه های پیشرو فنی در اروپای شمالی رتبه بندی شده است.

 • برای مدارک بازرگانی: CBS، مدرسه بازرگانی کپنهاگ، یکی از بزرگترین مدارس بازرگانی، در رتبه 10 جهانی است.
 • برای علوم اجتماعی و عمومی: KU، دانشگاه کوبنهاونس (Kobenhavns Universitet)، یکی از بزرگترین موسسات تحقیقاتی و آموزشی در کشورهای شما اروپا است، که اغلب به عنوان بهترین دانشگاه در اسکاندیناوی رتبه بندی می شود.

فهمیدن کارهای مورد نیاز برای انجام، آسان است. صفحه های اینترنتی دولتی به زبان انگلیسی ترجمه شده اند، و درک آنها بسیار واضح و راحت است.

هزینه تحصیل مقطع دکترا در دانمارک

دانمارک به دلیل هزینه پایین تحصیل، کیفیت بالای دوره های کارشناسی ارشد که به زبان انگلیسی تدریس می شود و متدهای خلاقانه تدریس یکی از بهترین مکان ها برای تحصیل در اروپا است استانداردهای بسیار خوب زندگی و رشته های مختلف تحصیلی دانمارک را در میان یکی از مدعیان آموزش عالی بین الملل قرار داده است.

اگر شما به این فکر می کنید که در دانمارک تحصیل کنید اطلاعات جزئی در مورد هزینه تحصیل و هزینه زندگی را پیدا کنید زیرا به شما در تصمیم گیری آگاهانه برای آینده کمک می کند. در زیر برآوردی از هزینه های تحصیل، هزینه های اقامت و هزینه های غذا، حمل و نقل و وسایل آموزشی اضافی برای دانشجویانی که تصمیم دارند در دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد در دانمارک تحصیل کنند ارائه شده است.

هزینه تحصیل مقطع دکترا در دانمارک
هزینه تحصیل مقطع دکترا در دانمارک

هزینه تحصیل در دانشگاه های برتر دانمارک

در اینجا لیستی از میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های برتر دانمارک برای دانشجویان بین الملل ارائه شده است ( دانشجویان غیر اتحادیه اروپا/ منطقا اقتصادی اروپا)

 • میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه آرهوس: 10.000 یورو در سال
 • میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه کپنهاگ: بین 9.000 یورو تا 15.000 یورو در سال
 • میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه فنی دانمارک: 13.500 یورو در سال
 • میانگین هزینه تحصیل در دانشکده کسب و کار کپنهاگن: 12.500 یورو در سال

مشاوره تحصیلی رایگان

هزینه تحصیل برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا در موسسات آموزشی دانمارک

 • دوره های با هزینه ارزان تر: هزینه تحصیل تقریبا از 6.000 یورو در سال شروع می شود.
 • میانگین سالانه هزینه تحصیل: حدود 12.000 یورو تا 15.000 یورو در سال
 • دوره های بسیار تخصصی: می تواند به بیش از 35.000 یورو در سال برسد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید از تجربیات مشاورین شرکت آوام پیمنت در حوزه مهاجرت و تحصیل دکترا در دانمارک استفاده کرده و اقدام مناسب را انجام دهید. ما در این وبسایت مزایا و معایب تحصیل در دانمارک را برای شما بررسی کرده ایم و می توانید مطالعه کنید.

دانمارک
مطالب مرتبط

Related Posts

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

TOP