10
مزایا و معایب تحصیل در دانمارک

مزایا و معایب تحصیل در دانمارک

مزایا و معایب تحصیل در دانمارک

بررسی مزایا و معایب تحصیل در دانمارک نشان داد که دانشگاه کپنهاگ این کشور برای افرادی که از چین، مصر، ایران، ژاپن و روسیه سفر می کنند بورسیه دولتی ارائه می کند. همچنین بورس تحصیلی دیگری بر اساس تحصیلات و اصالت را ارائه می دهد که دانشجویان به دنبال کمک هزینه تحصیلی را از لحاظ مالی و  رفاهی تامین میکند. در این مقاله، کارشناس شرکت آوام پیمنت به این موضوع پرداخته و ضمن بررسی های لازم برای تحصیل در دانمارک، شما را از سایر موارد موجود و حائز اهمیت با خبر می سازد.

مزایای تحصیل در دانمارک

 • برای مدارک فنی:

دانشگاه فنی دانمارک Denmarks Tekniske Universitet به عنوان یکی از دانشگاه های پیشرو در شرق اروپا امتیاز بندی شده است. 

 • برای مدارک بازرگانی:

مدرسه بازرگانی کپنهاگن ( CBS ) یکی از مدارس بازرگانی بر تر می باشد که رتبه دهم را جهان دارد. 

 • برای مدرک های علوم اجتماعی وعلوم عمومی:

دانشگاه Kobenhavns یکی از بزرگترین موسسات تحقیقاتی و تحصیلی در بین کشورهای شمال اروپا می باشد و اغلب به عنوان برترین دانشگاه در منطقه اسکاندیناوی شناخته می شود. ارزش تحصیل در دانمارک تنها به دلیل شهرتی که دارد، نمی باشد بلکه به دلیل روش تدریسش نیز می باشد. در نتیجه در این دانشگاه برای هر سلیقه ای انتخابی وجود دارد. 

حقوق دانشجویی

کشور دانمارک به دانشجویان مستمری دولتی برای حمایت از تحصیل ارائه می دهد. این پرداختی برای دانشجویان به عنوان کمک مالی قابل توجهی جهت تحصیلات تکمیلی و زندگی دانشجویی راحت تری محسوب می شود. این پرداختی حتی در میان کشور های اروپای شمالی بسیار منحصر به فرد است. بنابراین در صورتی که شهروند اتحادیه اروپا هستید و بتوانید کاری در اروپا پیدا کنید ( 10-12 ساعت در هفته کافی است )، امکان دریافت مستمری اختصاص یافته به تحصیل برایتان وجود دارد.

کاغذ بازی غیر قابل اجتناب

هر زمانی که به مکان جدید نقل مکان میکنید باید یک سری کار های اداری و کاغذ بازی ها را انجام دهید. کارهای اداری مربوط به SU می تواند خسته کننده باشد اما برای آنکه واجد شرایط دریافت کمک هزینه تحصیلی شوید، لازم است که بدانید باید چه کارهایی انجام دهید. صفحات پیج دولتی به زبان انگلیسی ترجمه شده اند، محتوای این صفحات واضح و کاملا قابل فهم می باشند. 

نقاط مشهور

دانمارک معدنی بسیار خوب برای دانشجویانی که به تحصیل تاریخ، مردم شناسی، جغرافی، علوم اجتماعی و خیلی از دیگر رشته ها علاقه دارند، می باشد. این کشور دارای سایت ها و موزه های تاریخی بسیاری است که نشان دهنده هزاران سال فرهنگ و سنت مردم اروپای شمالی می باشد. قصر روسنبورگ در کوپنهاگن توسط پادشاه اسکاندیناویایی مشهوری به نام کریستین چهارم در نیمه اول قرن هفدهم ساخته شد.. در این قصر جواهرات سلطنتی شاه و ملکه دانمارک و همچنین نقاشی چهره کارولین متیلد واسترونس ( Struensee ) نگهداری می شود.

مشاوره تحصیلی رایگان

بورسیه های تحصیلی از مزایای تحصیل در دانمارک

بسیاری از دانشگاه ها بورس تحصیلی، کمک هزینه های تحصیلی، و یا کمک های مالی برای کمک به تامین بودجه تحصیلی شما ارائه خواهند داد، هر چند که تمام بورس های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در دسترس نمی باشند. با این حال، راه های دیگری برای دریافت بورسیه وجود دارد که برای شما و اهداف تان منحصر به فرد است. 

مطمئن شوید و کالج یا دانشگاه خود در خانه را چک کنید، زیرا ممکن است بورس تحصیلی، کمک های مالی، یا مقالاتی را ارائه کند که به شما امکان تحصیل خارج از کشور را می دهد. این ها در وب سایت مدرسه شما ( your school’s website ) فهرست می شوند، یا می توانید از مشاور در مورد گزینه های خود پرس و جو کنید. 

مزایا و معایب تحصیل در دانمارک
مزایا و معایب تحصیل در دانمارک

5 بورس تحصیلی برتر در دانمارک برای دانشجویان بین المللی

 • بورس دولت دانمارک تحت توافقنامه های فرهنگی:

بورس دولت دانمارک تحت توافقنامه های فرهنگی با هدف قرار دادن دانشجویان بسیار واجد شرایط و محققان جوانی است که که مایل هستند خود را در مطالعات زبان دانمارکی و فرهنگ یا سایر حوزه های مطالعاتی مرتبط با دانمارک، مانند طراحی، معماری، مطالعات محیطی، قرار دهند، هدف گذاری شده است. 

 • بورس تحصیلی Erasmus Mundus در دانمارک:

از طریق طرح Erasmus Mundus، هم دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA و هم دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EAA می توانند درخواست بورسیه در دوره های کارشناسی ارشد که مشترکا توسط یک موسسه دانمارکی و یک دانشگاه یا کالج اروپایی دیگر به کار گرفته می شوند را داشته باشند.

 • بورس دولت دانمارک برای دانشجویان واجد شرایط از غیر اتحادیه اروپا / EEA:

موسسات آموزش عالی دانمارک در هر سال تعداد محدودی از بورسیه های دولتی را دریافت می کنند تا به دانشجویان واجد شرایط از کشورهای غیر اتحادیه اروپا / EEA و سوییس کمک کنند. این بورسیه ها توسط موسسات آموزش عالی دانمارک اداره می شوند که هر کدام از آن ها تصمیم می گیرند که کدام یک از دانشجویان بورس تحصیلی دریافت کنند. 

 • هزینه تحصیلی دانشگاه دولتی دانمارک و بورس تحصیلی در دانشگاه Roskilde:

تعداد محدودی از هزینه های تحصیلی دولت دانمارک به دانشجویان با استعداد در سطح کارشناسی ارشد، که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا / EEA می آیند و نیاز به مجوز سکونت برای تحصیل در دانشگاه Roskilde دارند، ارائه می شود. کمک هزینه تحصیلی به شکل پرداخت هزینه تحصیل و حدود 7800 کرون دانمارک ( 1.044.92 یورو ) در ماه برای پوشش هزینه های زندگی در دانمارک می باشد. 

 • بورس تحصیلی دانشگاه فناوری اطلاعات کپنهاگ:

دانشگاه فناوری اطلاعات کپنهاگ بورس تحصیلی به سه یا چهار متقاضی با استعداد کارشناسی ارشد خارج از اتحادیه اروپا و EEA در هر سال ارائه می دهد. این بورسیه ها شامل شهریه رایگان و نیمی از هزینه های زندگی هستند. 

 • بورس تحصیلی دولتی دانمارک در کالج دانشگاهی دانمارک:

هر ساله، کالج دانشگاه دانمارک شمالی چند بورس تحصیلی برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا دارد که در برنامه تحصیلی در UCN ثبت نام کرده اند. برنامه بورس تحصیلی UCN، 50 – 30 درصد هزینه های شهریه را پوشش می دهد که به این معنی است که بقیه باید توسط دانشجو پرداخت شود. افرادی که بورس تحصیلی را از UCN دریافت می کنند ممکن است در شرایط خاصی هر ماه مبلغ کمی اضافی دریافت کنند تا بخشی از هزینه های زندگی خود را پوشش دهند. 

 • بورس استراتژیک دولت دانمارک برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA در دانشگاه آرهوس:

دانشگاه آرهوس دارای تعداد محدودی کمک هزینه تحصیلی است که از سوی دولت دانمارک برای افراد واجد شرایط خارج از اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس می باشد که خواستار شرکت در دوره 2 ساله کارشناسی ارشد می باشند. این بورسیه ها بطور کلی عبارت است از معافیت کامل شهریه و به طور کلی، اما نه همیشه، از جمله یک بورسیه ماهانه برای حداکثر 23 ماه برای مدت برنامه تحصیلی. 

مشاوره تحصیلی رایگان

معایب تحصیل در دانمارک

تحصیل دور از خانه حتی اگر در سراسر کشور یا استانی دیگر باشد، می تواند سخت باشد. بنابراین، به این موضوع فکر کنید که تحصیل در کشوری که مایل ها از کشور شما دور است و در کشوری که بسیار متفاوت از عادات شما است، چقدر سخت تر می باشد. دور بودن باعث می شود که رفتن به کشور خود در تعطیلات یا آخر هفته ها بسیار دشوار باشد. اما درباره دلتنگی برای وطن نگران نباشید، امری گذرا است.

 • خوانواده تان دلتنگ شما می شوند

تنها شما نیستید که دلتنگ خانه می شوید، بلکه والدین و دیگر اعضای خانواده نیز برای پذیرفتن دور بودن شما از خانه دچار مشکل می شوند. اما دور بودن از لحاظ جغرافیایی به این معنی نیست که نمی توانید در تماس منظم با آنها باشید. اپلیکیشن های برتر تحصیل در خارج را دانلود کنید، که شامل راه هایی برای تماس و به اشتراک گذاری تجربه های شما در خارج از کشور می باشد.

 • موانع فرهنگی و زبانی

تحصیل در دانمارک موقعیتی عالی برای یادگیری یک زبان جدید فراهم می کند. مخصوصا هنگام مرتب کردن امور مانند باز کردن حساب بانکی یا مسکن بیشتر مورد نیاز است. شما همچنین می توانید با موانع فرهنگی در زمینه مذهب، نقش های جنسیتی یا تفاوت های ارتباطی مقابله کنید. 

معایب تحصیل در دانمارک
معایب تحصیل در دانمارک
 • مسافرت طولانی مدت

تحصیل در دانمارک به ناچار مستلزم مسافرت های طولانی مدت، احتمالا با پروازهای به هم متصل و / یا همراه با توقف می باشد. یک سفر بسیار خسته کننده و وقت گیر می تواند منجر به چیزی شود که شما از آن هراس دارید. شما می توانید با ارسال چمدان ها به مقصد نهایی با Send My Bag، سفر خود را قابل تحمل تر کنید. فقط چیزهایی که در طول سفر دارید را با خود حمل کنید و همه چیز را به محل اقامت خود ارسال کنید. این بدان معنی است که شما نیاز به تحمل بررسی چمدان ها یا گردونه های چمدان ندارید؛ این مورد هنگامی که شما نیاز به تعویض هواپیما ها دارید، بسیار مطلوب است. Send My Bag چمدان ها را به سراسر دنیا می فرستد، به و از مقاصدی مانند ویتنام، عربستان سعودی، اسپانیا و بسیاری کشورهای دیگر.  برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره های تماس موجود در همین وبسایت با ما در شرکت آوام پبمنت در ارتباط باشید و اطلاعات مهاجرت به دانمارک را بپرسید.

دانمارک
مطالب مرتبط

Related Posts

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

TOP