10
دانشگاه های رشته پزشکی ایتالیا

دانشگاه های رشته پزشکی ایتالیا

دانشگاه های رشته پزشکی ایتالیا

تحقیقات کارشناسان شرکت آوام پیمنت نشان می دهد برای بدست آوردن پذیرش از دانشگاه های رشته پزشکی ایتالیا بایستی حتما مدارک لازم پیش از پذیرش را داشته باشید تا واجد شرایط واقع شوید. این ملزومات را از جمله میتوان مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی مرتبط و معتبر نام برد. ادامه این مقاله را از شرکت آوام پیمنت مطالعه بفرمائید تا با طبف دانشگاه های پزشکی ایتالیا آشنا شوید.

رشته پزشکی در دانشگاه میلان ایتالیا

  • دانشگاه بین المللی پزشکی
  • ارشد تک دوره ای
  • تعداد کل واحد ها: 360
  • پذیرش: ثبت نام محدود از طریق آزمون پذیرش
  • طول دوره: 6 سال
  • محل دوره تحصیلی: میلان
  • زبان دوره: انگلیسی

مقطع تخصصی دوره های ارشد این دانشگاه با اطلاعاتی علمی از مراحل بیماری ها و تشخیص، ساختار های اخلاقی قوی، مسئولیت پذیری، آگاهی از محدودیت های فردی، فهم تفاوت های فرهنگی، توانایی حل مسائل اورژانسی، احترام به هر فرد بدون در نظر گرفتن مذهب، ارزش ها، نژاد، جنسیت یا هر مشخصه دیگری، همراه می باشد. انتظار می رود فارغ التحصیلان نحوه داشتن رویکردی کاملا یک یکپارچه نسبت به بیمار و ارزیابی انتقادی بالینی، به اندازه جنبه های ارتباطی مهارت کسب کرده باشند. 

در طول دوره آن ها جنبه های تحصیلی، اجتماعی و اخلاقی مربوط به پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری ها و همچنین توانبخشی و بهبودی در بالاترین سطح ممکن از سلامت روانی را کسب میکنند. فارغ التحصیلان این دانشگاه در معرض محتوا و شیوه های پژوهش علمی در محیطی انگلیسی زبان با هدف هدایت آنان در یادگیری تمام عمرشان و درتخصص زیست پزشکی خود، قرار می گیرند.

رشته پزشکی در دانشگاه بولونیا ایتالیا
رشته پزشکی در دانشگاه بولونیا ایتالیا

رشته پزشکی در دانشگاه بولونیا ایتالیا

دوره تک مرحله ای پزشکی و جراحی دانشجویان را برای تبدیل شدن به پزشکانی لایق در همه حوزه های اساسی علوم پزشکی آماده می کند، پزشکانی که با استفاده از دانش کسب شده در این دوره ها قادر به ادامه مطالعات تخصصی در همه حوزه های پزشکی و جراحی خواهند بود و خواهند توانست هر نقش محول شده از سوی مقررات سیستم بهداشت را بر عهده گیرند و برای اعمال روش های آموزش مادام العمر بهترین شرایط ممکن را دارند.

خروجی های آموزشی خاص این دوره با مقررات کلی فرایند بولونیا و مقررات خاص دستور العمل EC به شماره 2005/36/EC و همچنین ویژکی های مد نظر تحصیلات پزشکی اروپا که توسط شبکه موضوعی تحصیلات پزشکی در اروپا (MEDINE)، که تحت نظارت مشترک فدراسیون جهانی آموزش پزشکی (WFME) و انجمن دانشگاه های پزشکی اروپا (AMSE) و حمایت مالی کمیسیون اروپا ایجاد شده است، تطابق دارند. این موارد در چارچوب ارزیابی اروپایی (Dublin descriptors) مطرح شده اند.

مشاوره تحصیلی رایگان

رشته پزشکی در دانشگاه تورین ایتالیا

دوره MD پزشکی و جراحی دانشگاه تورین به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود و در بخش آموزشی دانشگاه بیمارستان سن لویجی گُنزاگا تشکیل می گردد. برگزاری کلاس ها در این بخش امکان ادغام آسان دانشجویان با ناحیه کلینیکی از طریق محیطی دانشگاهی را فراهم می نماید. این دوره تحصیلی شامل ترکیبی از برنامه تحصیلی علوم پایه و کلینیکی به همراه شیوه تحصیلی تعاملی می باشد. 

برنامه تحصیلی شامل اهداف تحصیلی خاص برای دانشجویانی مخصوصا عده ای که به پژوهش علمی و همکاری علاقمند هستند، می باشد. نزدیکی امکانات آموزشی، تحقیقاتی و بیمارستانی ارتباط بین دانشجویان و دانشکده، یکپارچگی دوره ها و آموزش موقعیتی را توسعه می دهد. 

برنامه اراسموس پلاس و دیگر انواع مشارکت خارجی این آموزشات را تکمیل می کنند. این دوره میزان کسب مهارت های جدید کاربردی در بازار کار جهانی را به طور فزاینده گسترش می دهد. در بین این همکاری های بین المللی و محیط آموزشی گسترده، دوره MD-PhD آموزشات قوی علمی به دانشجویان ارائه می دهد.

همکاری با سازمان های غیر سودآور مشارکت کننده در کارهای بشردوستانه در ایتالیا و خارج از آن به دانشجویان با انگیزه این فرصت را می دهد که در یادگیری های اولیه خود که در عرصه بهداشت جهانی کار کنند و آن را درک نمایند. این دوره مدرک محور 6 ساله می باشد و شامل 12 ترم است که با آزمون از یکدیگر جدا می شوند. هدف سازمان بندی کلی ای دوره ترغیب و تشویق لایق ترین دانشجویان و حمایت از دانشجویان در سختی ها به واسطه آموزش و هدایت آن ها می باشد.

این خدمات ارائه شده به دانشجویان با توجه به نیاز های دانشجویان خارجی، پیوند آن ها را با دوره آموزشی قوی تر می کند و به آن ها در اجرای رویه های اداری کمک می نماید. دولت که حق تحصیل را صادر می کند به همراه دانشگاه، دانشجویان را طریق ارائه بورسیه یا دیگر اشکال کمک های مالی حمایت می کند.

رشته پزشکی در دانشگاه پادوا ایتالیا

ماموریت بخش پزشکی، آموزش دانشجویان پزشکی، دانشجویان ارشد و پست دکترا جهت کسب بالاترین استانداردهای تخصصی، شیوه های پاتولوژِی شناختی و پیشگیری و درمان بیماری ها می باشد. این بخش از اعضایی که در هردو امر علوم پایه و انجام مراقبت های بهداشتی شرکت می کنند، حمایت می کند. تقسیم بندی ها شامل پاتولوژی، پزشکی آزمایشگاهی، داروسازی، بیهوشی، پزشکی داخلی، جراحی، رادیولوژی، پزشکی هسته ای، پوست، پزشکی ورزش، نفرولوژی، هپاتولوژی، غدد و سوخت و ساز، خون شناسی، روماتولوژی و تغذیه می شوند. 

نواحی کانونی اصلی تحصیلات پزشکی، پژوهشات پایه و رسیدگی بالینی می باشند. این بخش جایگاه 130 عضو دانشکده تمام وقت، 60 دانشجوی MD، 445 دانشجوی PhD می باشد. در سال 2011 اعضای این بخش حدود 4 میلیون یورو کمک هزینه از موسسه های دولتی و خصوصی بین المللی و ملی دریافت کردند. بخش پزشکی دارای 15 واحد است که می توانند دوره های گسترده MD و PhD در زمینه علوم آکادمیک و علوم پایه ارائه دهند.

رشته پزشکی در دانشگاه ساپینزا رم ایتالیا

این دانشگاه با عنوان “دکترای پزشکی” معرفی نمی شود. دانشگاه ساپینزا در میان 30 دانشگاه برتر اروپا قرار دارد و در سال 2012 در جایگاه هفتادمین دانشگاه برتر در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت و امروز یکی از بهترین مدارس پزشکی در ایتالیا می باشد. این دانشگاه متشکل از 11 دانشکده می باشد که در سراسر شهر گسترده شده اند. 3 دانشکده در زمینه پزشکی و روانشناسی وجود دارد: دانشکده پزشکی و دندانپزشکی، دانشکده پزشکی و روانشناسی و دانشکده پزشکی و داروسازی. دانشکده پزشکی عمومی با بیش از 200 سال سابقه آکادمیک، پیشینه ای غنی در پیشرفت پزشکی در میان مدارس پزشکی ایتالیا و جهان دارد.

دوره های بین المللی ارائه شده:

  • پزشکی عمومی: دوره ای 6 ساله با مدرک (MUD) – دکتر پزشکی عمومی 
رشته پزشکی در دانشگاه ساپینزا رم ایتالیا
رشته پزشکی در دانشگاه ساپینزا رم ایتالیا

رشته پزشکی در دانشگاه فدریکو ناپل ایتالیا

دوره پزشکی و جراحی با هدف فراهم آوردن مهارت های علمی، تئوری و عملی همراه با استقلال حرفه ای و تصمیم گیری مورد نیاز برای حرفه پزشکی در نظر گرفته می شود. یکی از بهترین ویژگی های برنامه درسی، ادغام کامل محتوای هر دو علوم پایه و بالینی می باشد. این مساله از طریق یک رویکرد چند رشته ای و مشارکت زودهنگام دانشجویان در مدیریت بیمار از جمله جنبه های اخلاقی و همچنین مسئولیت های قانونی که پایه حرفه پزشکی را تشکیل می دهند، حاصل می شود. 

مأموریت این دانشگاه آن است که دانش و ابزارهایی که به ویژه در مورد دیدگاه زیست پزشکی، روان شناختی، اجتماعی و محیطی در حرفه پزشکی متمرکز شده است، را در دسترس دانشجویان قرار دهد. این کلاس ها توسط یک رویکرد چند رشته ای و جامع در پیشگیری از بیماری ها و ارتقای سلامت طبقه بندی می شوند. این آموزش در درجه اول شامل بستری در مراکز بهداشت و بیمارستان ها و ارائه یک تجربه بالینی متنوع و غنی برای دانشجویان می باشد. این برنامه بر اساس انسجام کاربردی و همگانی برنامه درسی در طول تمام سال ها، ایجاد موارد بالینی و چالش ها در سال های اولیه پایه ریزی شده است. کلاس ها به دنبال ادغام علوم بالینی و علوم پایه به منظور ایجاد مدل های جدید برای استدلال بالینی و درگیر شدن دانشجویان در یک تجربه علمی عمیق و بلند مدت می باشد. 

این اهداف از طریق درس های قانونی و رسمی، سمینارها، فعالیت های گروهی تحت نظارت در آزمایشگاه های تحقیقاتی و بخش های بالینی به دست می آید، که توسط سایر فعالیت های آموزشی انتخاب شده توسط دانشجویان به منظور ترویج مباحث خاص، به دست می آید.

رشته پزشکی در دانشگاه پاویا ایتالیا

دوره پزشکی بین المللی پاویا نخستین دوره در نوع خود در ایتالیا می باشد. به اصطلاح ” دوره هاروی ” نامیده می شود و براساس بیش از 500 سال تجربه تدریس در زمینه علوم و هنر پزشکی می باشد. دانشگاه پاویا یک شهر دانشگاهی معروف است که در 40 کیلومتری میلان قرار دارد. هر فرد ایتالیایی رتبه برتر دانشگاه را شنیده و می تواند آن را تایید کند. موارد مورد مطالعه بر اساس آخرین نسخه های کتاب های پزشکی بین المللی انگلیسی و به رسمیت شناخته شده است که توسط دانشجویان پزشکی در انگلستان و ایالات متحده مورد استفاده قرار می گیرد. کلاس ها، امتحانات و سایر فعالیت ها کلا به زبان انگلیسی برگزار می شوند.

مدرکی که دانشجویان به دست می آورند، درها را برای تخصصی سازی و تمرین در کل اتحادیه اروپا و فراتر از آن باز می کند. استادان آموزش دوره پزشکی انگلیسی، دانشمندان و متخصص بالینی هستند که به طور فعال در پیشرفت های اخیر در زمینه خود دست داشته اند و مطالب این دوره را به طور مداوم مرور می کنند تا بیشترین دانش را در این زمینه به دست آورند. عقاید افراطی، که گاهی چنان لبه برش دارند که هنوز راه خود را به کتاب های درسی باز نکرده اند. بیشتر استادان تجربه تدریس یا تحقیق در کشورهای انگلیسی زبان را داشتند، که درخشان ترین نمونه آن پروفسور گاراردی استاد ایمونولوژی / آسیب شناسی دانشگاه پاویا با بیشتر از 20 سال سابقه تدریس در دانشگاه کمبریج ( انگلستان ) می باشد. 

مشاوره تحصیلی رایگان

رشته پزشکی در دانشگاه فلورانس ایتالیا

فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد در پزشکی و جراحی باید از مبانی علمی و آمادگی نظری و عملی لازم برای تمرین حرفه پزشکی و روش شناسی و فرهنگ لازم برای تمرین یادگیری مادام العمر، و نیز سطح استقلال، برخوردار باشند. روش های حرفه ای، تصمیم گیری و عملیات از یک دوره آموزشی مشخص شده با رویکرد جامع به مشکلات بهداشتی، افراد سالم یا بیمار نیز در ارتباط با محیط شیمیایی – فیزیکی، زیست محیطی و اجتماعی که آنها را احاطه کرده است، مشخص می شود. پذیرش در این دوره از طریق یک ازمون چند گزینه ای انجام می گیرد. تاریخ و محتوای این آزمون ها توسط وزارت دانشگاه تعیین شده است. از سال تحصیلی 2014 – 2013، پارامتر فارغ التحصیلی دبیرستان نیز گنجانده خواهد شد. مدت این دوره 6 سال می باشد. تعداد کل واحد ها 360 تا می باشد، که 60 تای آن ها به فعالیت های آموزشی حرفه ای، 18 تای ان ها برای آزمون نهایی و 8 تای ان ها برای فعالیت های آموزشی انتخاب شده توسط دانشجو است. 

شرایط پذیرش:

پیش نیازهای لازم برای دانشجویانی که مایل به ثبت نام در یک دوره پزشکی می باشند عبارتند از: مهارت های خوب تماس با انسان، مهارت های خوب کار تیمی، توانایی تجزیه و تحلیل و حل مشکلات، توانایی مستقل شدن دانش و اطلاعات جدید برای ارزیابی آن ها به طور انتقادی ( Maastricht، 1999 ). بنابراین، علاوه بر دانش علمی مفید برای پیشرفت سال اول، باید نگرش های خوب و مولفه های انگیزشی معتبر نیز وجود داشته باشد که برای ایجاد ” پزشک خوب ” که می داند چگونه به درستی با مسئولیت های اجتماعی مورد نیاز موسسات ارتباط برقرار کند، مهم می باشد.

برای پذیرش در مدرک کارشناسی ارشد در پزشکی و جراحی لازم است یک دیپلم دبیرستان یا دیگر مدارک تحصیلی به دست آمده در خارج از کشور را داشته باشید. مالکیت یا کسب آمادگی اولیه کافی با توجه به مفاد مقررات مربوط به دسترسی به دوره ها با تعداد برنامه ریزی شده در سطح ملی، مورد نیاز است. دانشجو باید سطح آشنایی با زبان انگلیسی در گفتار و نوشتن را در سطح B2 داشته باشد. 

رشته پزشکی در دانشگاه فلورانس ایتالیا

رشته پزشکی در دانشگاه پیسا ایتالیا

انتظار می رود که گیرندگان دکترای پزشکی ( MD ) پیشینه علمی و دانشی خاص و مهارت های کاربردی ای که در اسناد ( 75/363/CEE ) جامعه اروپا گزارش شده است را داشته باشند. این شرایط برای تنظیم کار پزشکی که با توجه به آموزش مداوم پزشکی امکان پذیر است و مهارت های حرفه ای مستقل را ممکن می کند، تعیین شده اند. این مهارت ها نتیجه دوره های تحصیلی پزشکی بر اساس بررسی کلی بدن انسان و نه مجموعه ای از اعضای جدا از هم،می باشد. بدن انسان باید در پس زمینه محیطی شیمیایی، فیزیکی و اجتماعی در نظر گرفته شود. برای رسیدن به این مقصود، ساختار دوره پزشکی از 360 واحد ( CFU ) تشکیل شده است که در طول دوره ای 6 ساله گذرانده می شوند.

در هر سال 60 واحد در فعالیت هایی بر مبنای کسب مهارت تخصصی، سپری می شود. برای به دست آوردن چشم انداز گسترده ای در مورد بیماری های انسانی که از دانش پایه و تحلیلی زیست پزشکی پدید می آید که به شیوه ای بالینی عمل می کند و بیماران به طور کلی بررسی می شوند.این شامل توانایی تفسیر نشانه ها و علائم سلامت و بیماری در ادامه روکرد پاتوفیزیولوژیک می باشد. 

ارائه اطلاعات خاص از اعضای مختلف، اتفاقات اجتماعی و فرهنگی را در ذهن ثبت می کند که این ثبت اطلاعات در زندگی انسان مداخله می نماید. این آگاهی موجب استقلال فعالیت های پزشکی ( پیشگیری، تشخیص، پیشبینی، درمان و بهبودی بیماری های مختلف ) می شود.انتظار می رود که این مهارت های کاربردی در زمینه ای با دانش پزشکی وسیع تر، توسعه تاریخی مفهوم پزشکی را در زمینه ای معرفت شناسی، شکل دهد.

مجددا دانشکده پزشکی قصد دارد آموزشات اخلاقی خاصی که دانستن آن ها در مواجهه با بیمار و خانواده او الزامی می باشد و به کارگیری شفقت و درک در مقابل خصوصیات عاطفی ناتوان های جسمی،ارائه دهد. انتظار می رود که این مهارت های اجتماعی به همکلاسی ها و دیگر متخصصانی که در مراقبت از بیماران مشارکت می کنند، انتقال یابد. تحصیل پزشکی همچنین قصد دارد که دانشجویان را در معرض کمک هزینه مالی قرار دهد و اگر نیاز دارید تا این مبحث را حول بحث دانشگاه های رشته پزشکی ایتالیا برای شما روشن تر بیان کنیم، می توانید با ما در شرکت آوام پیمنت گفتگو کنید.

ایتالیا
مطالب مرتبط

Related Posts

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

TOP