10
رشته طراحی جواهرات در ایتالیا

رشته طراحی جواهرات در ایتالیا

رشته طراحی جواهرات در ایتالیا

رشته طراحی جواهرات اولین برنامه مطالعاتی است که در سطح دانشگاه ارائه می شود که محتوای فرهنگی را به بخش های تئوری متصل می کند که در نهایت باعث ایجاد یک شخص متخصص می شود که بسیار حرفه ای است و قادر به انجام فعالیت هایی در سطح بین المللی است. رشته طراحی جواهرات در ایتالیا را افرادی انتخاب می کنند که مقصد اصلی شان رسیدن به مدارج بالا و معتبر علمی در سطح بین المللی است. ما در این مطلب از شرکت آوام پیمنت شما را با چارچوب کلی پذیرش تحصیل طراحی جواهرات در ایتالیا آشنا خواهیم کرد.

شرایط تحصیل رشته طراحی جواهرات در ایتالیا

این دوره ترکیبی از کارگاه های هنرهای معمولی و مهارت های اصلی طلاسازی با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی های مدل سازی است. این دوره دانشجویان را به طراحان حرفه ای تبدیل می کند تا به اطلاعاتی به روز در مورد قدیمی ترین تکنیک های طلاسازی دست پیدا کنند و قادر باشند تمام مراحل طراحی از طرح اولیه تا تا استراتژی های بازاریابی برای محصول نهایی را مدیریت کنند. 

این دوره شامل تجربه کارهای هنری معمولی و مهارتهای اصلی طلاسازی به همراه بررسی دقیق تئوری ها و عناصر فرهنگی است. بعد از پایان این دوره سه ساله تحصیلی دانشجویان قادر به مدیریت پروسه خلاقانه با آگاهی از کارهای ساخته شده می شوند. 

در اولین دوره تحصیلی دانشجویان بر روی آماده سازی اصول مقدماتی با استفاده از موضوعات تئوری که پایه های یک طراحی اولیه هستند متمرکز می شوند، در دومین دوره دانشجویان با مواد، تکنیک و تکنولوژی های معمول رشته های مرتبط با طراحی جواهر و طلاسازی آشنا می شوند. در نتیجه به تمرین های عملی اهمیت بالایی داده می شود( ساخت، مدل سازی، میکرو مدلینگ، منبت و حکاکی، تنظیم، ذوب و ریخته گری)

مشاوره تحصیلی رایگان

بدین ترتیب دانشجویان قادر هستند تا هنر قدیمی را با دیدگاه های جدید با استفاده از تکنیک های قدیمی و ابزارهای به روز مثل طراحی کامپیوتر ادغام کنند. در طول دوره تحصیل دانشگاه دانشجویان را تشویق می کند تا در نمایشگاه ها و و فعالیت های جانبی با هدف گسترش استعداد های جدید شرکت کنند. 

 • طول دوره: 3 سال( 6 ترم تحصیلی)

دوره کارشناسی ارشد بعد از تکمیل دوره کارشناسی است برای کسب مدرک کارشناسی ارشد دانشجویان معمولا باید دوره های 12 تا 18 ماه کالج را تکمیل کنند که شامل تکمیل آزمون های جامع و پایان نامه می شود. در دوره طراحی جواهرات شما یاد می گیرید که چگونه یک جواهر را با سلیقه شخصی خود طراحی کنید. این تمام چیزها از کار با وسایل کوچک تا تکنیک های گره فلزی و کوره را پوشش می دهد.

دانشگاه های ارائه دهنده رشته طراحی جواهرات در ایتالیا
دانشگاه های ارائه دهنده رشته طراحی جواهرات در ایتالیا

دانشگاه های ارائه دهنده رشته طراحی جواهرات در ایتالیا

 1. مدرسه جواهرات فلز نجیب
 2. LAO – مدرسه جواهرات در فلورانس
 3. آلچمیا – مدرسه جواهرات معاصر در فیرن
 4. آکادمی هنرو طراحی مد ایتالیا در فلورانس 
 5. آکادمی ریاچی
 6. آکادمی ایتالیانا
 7. جواهری کورتونای دل برنا – دل برنا
 8. موسسه طراحی اروپا
 9. آکادمی لباس و مد
 10. مدرسه جواهرات معاصر آلچمیا

هزینه تحصیل رشته طراحی جواهرات در ایتالیا

کالج هنر و طراحی SACI فلورانس

 • هزینه تحصیل ( 15 هفته، حداکثر 15 امتیاز): 12.000 دلار در ترم
 • دوره لیسانس پیشرفته
 • ترم پاییز: 12.250 دلار

برنامه دو ساله MFA

 • ترم پاییز: 14.500 دلار

برنامه یک ساله MA

 • ترم پاییز: 13.000 دلار
 • هزینه فعالیت ها: 1.200 دلار
 • هزینه سرویس های دانشجویی: 900 دلار

دوره کارشناسی ارشد

 • دانشجویان غیر اتحادیه اروپا: 16.600.00 دلار

دوره یک ساله

 • دانشجویان غیر اتحادیه اروپا: 15.500.00 دلار

آکادمی ایتالیا

ترم بهار

 • هزینه برنامه: 8.400 دلار ( 4-5 کلاس،12-16 امتیاز)

ترم تابستان

 • هزینه برنامه: 3.500 دلار( 2 کلاس، 6 امتیاز)

ترم پاییز

 • هزینه برنامه: 8.400 دلار( 4-5 کلاس، 12-16 امتیاز)

مشاوره تحصیلی رایگان

کارگاه های رشته طراحی جواهرات در ایتالیا

طراح مد جواهرات برای صنعت لوکس، برای دنیای طلایی و سیستم مد، ایجاد و طراحی لوازم منحصر به فرد کار می کند. طراح ایده خلاق را به واقعیت تولید تبدیل می کند، از طریق یک دانش عمیق از تمام مراحل قانونی و کمک از صلاحیت هایی که از سنت به نوآوری گسترش می یابد. هدف این کارگاه ها آموزش و پرورش طراحان حرفه ای جواهرات است که دانش خود را در زمینه توسعه سبک و روش شناسی در زمینه های مختلف طراحی جواهر ارائه می دهند.

این دوره بر روی طراحی لباس و جواهرات صنعتی، لوازم جانبی و ساعت مچی طراحی شده با روش های زیر تمرکز خواهد شد: مسیرهای نوآورانه در برنامه ریزی و نسبت های طراحی I درک از زبان های توصیفی I شناسایی اهداف I آموزش کارآفرینی I استفاده از مواد و تکنیک های ناهمگن و جایگزین (دانشجویان با ترکیب تدریس نظری و عملی که در آزمایشگاه های داخلی و خارجی انجام می شود، مواد و تکنیک های سنتی را بازنویسی می کنند).

طراحی جواهر با ایجاد یک همکاری با مد، خطوط پراکنده و گرایش های فرهنگی در صحنه معاصر جواهرات، دوباره تعبیر می شود. این نیز به لطف مشارکت با حرفه ای ترین متخصصان در قلمرو و از طریق جذب فرهنگ طراحی، حاصل خواهد شد. مقدمه ای از عناصر تکنیکی سنگ شناسی تخصصی نیز مهم خواهد بود.

کارگاه های رشته طراحی جواهرات در ایتالیا
کارگاه های رشته طراحی جواهرات در ایتالیا

طراحی جواهرات سه بعدی در ایتالیا

چاپ سه بعدی تغییرات اساسی در طراحی جواهرات ایجاد کرده است. دقت و توجه به جزئیات جنبه های کلیدی کیفیت جواهرات هستند ( دقیقا جایی که چاپ سه بعدی انجام می شود) قبل از اینکه وارد این بحث شویم مهم است بدانید که طراحی سه بعدی جواهر به این معنا نیست که در تولید مستقیم اجزاء جواهر از این تکنیک استفاده شود به عبارت دیگر جواهرسازان حلقه های طلای سه بعدی درست نمی کنند در عوض آنها از چاپ سه بعدی در مدل های مومی استفاده می کنند که بعدها برای ساختن قالب استفاده می شود. برای درک کامل اینکه بفهمید چگونه جواهرات سه بعدی طراحی می شود تصور کنید جواهر سازی هستید که باید یک حلقه طلای سفارشی و بسیار دقیق آماده کنید. اولین چیزی که باید انجام دهید این است که حلقه مورد نظر را در CAD مدل کنید و بعدا مدل را با چاپگر سه بعدی خود هماهنگ کنید.

قدم بعدی، مدل سه بعدی از حلقه است. بعد از آن شما باید چند حلقه را به هم بچسبانید و در یک پایه پلاستیکی یا مومی قرار دهید و در یک مخزن بگذارید. زمانی که مدل سخت شد آن را در یک کوره قرار دهید تا حلقه ها و مخازن را ذوب کند. این فضای خالی یک ماده مشخص مثلا طلا است که داخل آن ریخته می شود. ممکن است یک فرایند پیچیده به نظر برسد اما در حقیقت خیلی سریع تر از روش متداول است. 

دوره طراحی جواهرات در مدرسه جواهرات Alchimia ایتالیا

دوره های ارشد هنر های زیبای (MFA ) دانشگاه Alchimia دوره هایی دوساله با هدف ژرف سازی و گسترش دانش دانشجویان و مهارت های مطالعاتی طراحی جواهرات آن ها، می باشد. مقصود این دوره ایجاد تفکر انتقادی بیشتر در هنرجویان در رابطه با رشته طراحی جواهرات، تقویت رویکرد ها و جایگاه های هنری افراد وبررسی امکانات جدید برای بازاریابی و گسترش، می باشد.

هدف این دوره این است که دانشجویانی مستقل و با صلاحیتی در تمام جنبه های کاریشان نه تنها در زمینه پژوهش، خلاقیت و تولید، بلکه در زمینه های نت ورکینگ، برگزاری نمایشگاه و شناساندن خود به گالری ها و کلکسیون دار ها، تربیت کند. بنابراین در سال دوم دوره، دانشجویان نیاز نیست که در فلورانس زندگی کنند در عوض می توانند هر شهری در اروپا را به عنوان پایه خود انتخاب نمایند. یک ناظر شخصی که توسط مدرسه تعیین شده است، پیشرفت دانشجویان را در حین برگزاری کارگاه های فشرده، سمینار ها و دوره های آموزشی در فلورانس، دنبال می کند.

توجه ویژه ای به توانایی جایگذاری آثار یک فرد در زمینه ای معاصر و بررسی و مباحثه انتقادی پیرامون پیشرفت فردی، می شود. این دوره همچنین شامل فعالیت های اجتماعی، همچون درک وقایع، انجام فرایند تولیدی به طور کامل شامل جذب سرمایه، سرپرستی و نوشتن متون مناسب، می باشد. دانشجویانی که در سال دوم دوره MFA شرکت می کنند و می خواند در فلورانس بمانند، به فضایی کارگاهی که به طور اختصاصی برای آن ها طراحی شده است، دسترسی خواهند داشت.

 • زبان تدریس دوره: انگلیسی
 • شهریه: برای دانشجویان خارجی، مجموع شهریه 32696 یورو می باشد. این قیمت شامل مالیات می شوند. 

دوره طراحی جواهرات در آکادمی کاسوم و مودا ایتالیا

طراحی جواهرات فشن برای صنایع لوکس، جامعه طلاسازی، سیستم فشن و طراحی اکسسوری های انحصاری کاربرد دارد. طراح از طریق دانش ژرف خود پیرامون تمام مراحل مرتبط و به کمک تانمدی های سنت تا نوآورانه، ایده های خلاقانه را به تولیدات واقعی تبدیل می کند. هدف این رشته آموزش و پرورش طراحان حرفه ای جواهرات و دادن اطلاعات مربوط به توسعه سبک و شیوه شناسی در زمینه های مختلف طراحی جواهرات به هنرجویان می باشد. این دوره متمرکز بر Haute Couture و جواهر صنعتی، طراحی اکسسوری ها و ساعت مچی از طریق روش های زیر می باشد:

 1. مسیری خلاقانه در برنامه ریزی و طراحی تناسبات
 2. فهم زبان توصیفی
 3. تشخیص اهداف
 4. آموزش کارآفرینی
 5. استفاده از مواد و تکنیک های ناهمگون و جایگزین ( دانشجویان با ترکیب آماده سازه های تئوری و عملی به دست آمده از کارگاه های داخلی و خارجی، تکنیک ها و مواد سنتی را مجددا تفسیر می کنند )

طراحی جواهرات با ایجاد همکاری بین مد، دریافت گرایشات، تمایلات فرهنگی در جواهرات عصر معاصر، مجددا توصیف می شود. همچنین این هدف به کمک مشارکت با اغلب افراد حرفه ای برتر منطقه و ادغام طراحی فرهنگی محق می شود. همچنین معرفی عناصر تکنیکی تخصصی گوهر شناسی نیز حائز اهمیت است. سطح اول از این دوره ارشد جواهرسازی شامل 60 واحد ECTS می باشد و از آنجایی که از سوی وزارت تحصیل، دانشگاه ها و پژوهش کشور ایتالیا شناخته شده می باشد در سطح بین المللی نیز معتبر است.

 • زبان تدریس دوره: انگلیسی
 • افراد مناسب این دوره:

این دوره برای هرفردی که اطلاعاتی پایه در این زمینه دارد، فردی که مدرک لیسانس یا ارشد دارد یا هر فردی که متمایل به افزایش یا تکمیل توانمندی فرهنگی و حرفه ای خود در زمینه طراحی جواهر جهت خلق تولید نهایی می باشد، مناسب است. هریک دسته های یاد شده روند پذیرش متفاوتی دارند. قبولی در دوره وابسته به پذیرش در آزمون مقدماتی مبنی بر ارزیابی متقاضی از حیث مهارت های تکنیکی – هنری، می باشد. 

دوره طراحی جواهرات در آکادمی کاسوم و مودا ایتالیا
دوره طراحی جواهرات در آکادمی کاسوم و مودا ایتالیا

 دوره طراحی جواهرات در IED ایتالیا

این دوره به زبان انگلیسی تدریس می شود. هدف دوره ارشد جواهرسازی تربیت متخصصان جهت ورود و موفقیت در دنیای پیچیده طلاسازی، می باشد. رشته طلاسازی در دو دهه گذشته دائما در حال تغییر بوده است و نیازمند درکی کامل از تمام جنبه های آن می باشد. یک طراح جواهر باید بتواند در تمام زمینه های طلاسازی از جمله ساعت سازی، جواهرات ارزشمند، جواهرات قیمتی، اکسسوری های مد روز، فلز فعالیت کند و ذهنی آزاد برای هر دو جنبه خلاقیتی عملی، داشته باشد.

دانشجویان پایه های متدولوژی مربوط به روند خلاقانه و فعالیت حرفه ای از جمله توانایی ارائه و ترویج پروژه ها را از طریق تجربه مستقیم پروژه ها در آزمایشگاه، یادگیری تکنیک های سنتی، دانش مواد و تکنیک های جدید تولیدی، دریافت می کنند. در این دوره توجه ویژه ای به اطلاعات فرهنگی، ابزار تاریخی-انتقادی و اقتصادی مربوط به این بخش می شود. 

کارگاه های طراحی با تمرکز بر مطالعه سنگ های قیمتی از جمله ویژگی های آن ها، نکات دقیق وظریف آن ها، رنگ ها و ارزش آن ها در بازار، جهت خلق ساعت و طراحی جواهرات ارزشمند، به دانشجویان ارائه می گردند. این کارگاه ها به نشان دادن طراحی صنعتی جواهرات در طیف گسترده ای از طلا و جواهر، استفاده از مواد قیمتی و غیر قیمتی، غیرمتعارف و رفتار های سطحی پیچیده، اختصاص داده شده است.

دانشجویان تخصص بیشتری در طراحی سه بعدی کسب می کنند: از اطلاعات قوی در زمینه هندسه گرفته تا راه حل های پیشرفته ساخت جواهر و استفاده از نرم افزار های خاص. دانش مربوط به تئوری ها و تجربیات بازاریابی و تبلیغات به دانشجویان این امکان را می دهد که از طریق یادگیری متالوژی ارتباطات، رویکردی جدید اتخاذ کنند. این دوره ارشد با ترکیب پروژه نهایی با کلاس درس به اتمام می رسد. که وجود این پروژه درمیان نمونه کار های دانشجو در آینده جهت ورود به بازار کار، مفید می باشد.

 • هزینه شرکت در دوره 3000 یورو + هزینه دوره 15900 یورو

دوره طراحی جواهرات در مدرسه جواهرات LAO در ایتالیا 

شیوه تدریسی که ترکیبی از پژوهش هنری و مهارت های تکنیکی و طراحی امروزی می باشد. دانشگاه Lao همواره مسیر تحصیلی ای با ویژگی پژوهشات هنری و طراحی امروزی اتخاذ می کند اما از یادگیری مهارت های تکنیکی لازم برای کار هر طراح، طلاساز یا هنرمند شروع می نماید. دوره ها به نحوی طراحی و سازماندهی شده اند که آماده سازی کافی تمام دانشجویان برای مواجهه با نیاز هایشان تضمین شود. همچنین این دوره ها شامل ساعات تدریس بسیاری توسط اساتیدی واجد صلاحیت می باشند: بیش از 20 معلم ( صنعتگر،هنرمند، طراح، متخصص) با این مدرسه همکاری می کنند و دیگر متخصصان و خلاقان سالانه برای سمینار ها و مداخلات دعوت می شوند.

حداکثر 15 دانشجو در هر کلاس پذیرفته می شود: بنابراین معلمان این فرصت را دارند که بر تمام کلاس نظارت و ارزیابی کلی داشته باشند و همچنین هر یک از دانشجویان را به طور فردی با دقت دنبال کنند، او را ترقیب کنند و قدرتش را توسعه دهند. کلاس ها به زبان ایتالیایی برگزار می شوند و دانشجویان خارجی باید دانش زبانی مقدماتی را داشته باشند. دوره های تحصیلی به زبان های دیگر با توجه به میزان درخواست در گروه های کوچک ممکن است برگزار شوند.

ابزار تکمیل کننده

دروس تاریخ جواهرسازی که بخشی از دوره های طلاسازی و طراحی می باشند به کمک تصاویر و متون، و مهمترین دوره این هنر از مصریان باستان تا شرکت های اصلی تاریخی: کارتیر، بوچرون، ون کلیف و آرپلز، تیفانی و شرکا، بولگاری، ماریو بوسلاتی، ارائه می گردند. همچنین دانشجویان سال دوم دوره های طلاسازی و دوره های پیشرفته طراحی طلا و جواهر در کلاس های تاریخ جواهرسازی مدرن که بر پژوهشات هنری در زمینه هنر طلاسازی از دهه 70 تا کنون متمرکز است، شرکت می کنند. 

دروس هندسی بخشی از دوره های طلاسازی و روکش می باشند و هدف از این دروس معرفی جهان گسترده سنگ های قیمتی به دانشجویان و آشناسازی آن ها با عناصر لازم جهت شناخت سنگ های پر کاربرد در صنعت طلاسازی می باشد. دانشجویان در این دوره به مجموعه ای از سنگ های جهت مطالعه و یادگیری نحوه استفاده از ابزار اصلی برای تجزیه تحلیل هندسی دسترسی دارند: پلاریسکوپ، رفرکتومتر، میکروسکوپ، تعادل هیدرواستاتیک

 • هزینه دوره با توجه به طول دوره بین 8500 تا 30000 یورو متغیر می باشد.

مشاوره تحصیلی رایگان

دوره تخصصی طراحی جواهر سازی در IUAD ایتالیا

هدف این دوره دوساله آموزش متخصصانی توانمند در زمینه مدیریت طراحی و توسعه مجموعه اکسسوری ها ( کالاهای چرمی، پاپوش ) از منظر سبکی و فنی و تولیدی می باشد. این دوره از پژوهشات و تجزیه تحلیل گرایشات مد و تمام مراحل توسعه تولید پشتیبانی می کند: از تحقیق درباره ماده و تعریف مدلها تا طراحی سبک و نهایتا نمونه سازی از طریق تعریف مدل سازی. شما با توجه به فرایند تامین زنجیره و مواده یا اجزای محصول، مهارت بالایی خواهید داشت. شما خواهید آموخت که از تکنیک های خلاقانه اطلاعات دیجیتال استفاده کنید ( 2D و 3D CAD ) و برای تضمین استاندارد های با کیفیت، روش های شرکت را به کار بگیرید. 

دروس دوره تحصیلی شما

سال اول:

 • تدریس CFA
 • مدلسازی 1: 10
 • طراحی گرافیک: 8
 •  فرهنگ نساجی 1: 6
 •  طراحی اکسسوری 1: 12
 • جدید ترین گرایشات هنر های بصری 1: 4
 • تکنیک و فناوری طراحی 1: 12
 • تبلیغات: 8 

سال دوم:

 •  تدریس CFA
 • مدلسازی 2: 8
 • تکنیک های مدلسازی دیجیتال – رایانه 3D:10
 • فرهنگ نساجی 2: 6
 • طراحی اکسسوری ها 2: 8
 • جدیدترین گرایشات هنرهای بصری 2: 8
 • AF انتخابی: 6
 • آزمون نهایی: 10
 • تجربیات و کارهای مربوط به یادگیری

شیوه های این آکادمی شامل 30 درصد ارائه و 70 درصد کارکرد عملی می باشد. دانشجویان در آزمایشگاهی آزاد که می توانند در آن تجربه کنند و یاد بگیرند و در کلاسی که موقعیت های حقیقی همچون نمونه اولیه یک مشتری را شبیه سازی کرده است، کار می کنند.

آزمون و پروژه نهایی

در پایان دوره دوساله، اساتید مسیرتان را برای دادن اجازه شرکت در آزمون نهایی که بخشی از ارائه پروژه تکمیل شده شما می باشد، ارزیابی می کنند.

آینده پس از دانشگاه

پس از دوره تخصص دو ساله، قادر خواهید بود که در شرکت های چرم، کالای چرم و بخش های کوچک و برزگ کفش چرم، در بخش استایل، بخش تولید، مدلسازی، نمونه اولیه و بخش های مشاوره فنی مشغول به کار شوید. 

دوره تخصصی طراحی جواهر سازی در IUAD ایتالیا
دوره تخصصی طراحی جواهر سازی در IUAD ایتالیا

دوره طراحی جواهرات در مدرسه توسکانی ایتالیا 

اگر میخواهید به زبان ایتالیایی تحصیل کنید و هنر جواهرسازی را یاد بگیرید. مدرسه توسکان این فرصت را به شما میدهد تا از این رشته لذت ببرید ( یا اگر در حال متخصص کامل کردن تکنیک های خود هستید.) 2 ساعت دوره زبان ایتالیایی و 2 ساعت دوره جواهرسازی البته هر روز از دو هفته تا یکسال. نقاشی، حکاکی،مجسمه سازی،تونل فلورانسی، جواهر شناسی دوره های موجود برای مبتدیان و کارشناسان طراحی شده و ایجاد شده تا اطمینان حاصل شود که همه به اندازه کافی برای نیازهایشان آماده هستند.

با ضمانت مدرسه توسکانی که از سال 1989 برای دوره های زبان و فرهنگ ایتالیایی مشهور است، حداقل تعداد دانشجویان مورد نیاز که ثبت نام میکنند وجود ندارد. دوره ها هر هفته شروع می شوند و در یک آزمایشگاه حرفه ای در دای بنچی برگزار میشود.

دوره های جواهر سازی

 1. جواهر سازی: هدف دوره جواهر سازی تولید قطعات با کیفیت بالا است.
 2. موم زنی( نساجی): البته باید از موم نرم بیشترین اشکال را بدست آورد تا در فلزات با ارزش درک شود.
 3. رسید( وصول نمودن): این درس توسط معلمان با تجربه طولانی انجام می شود که به شما این امکان را میدهد که در مدت زمان نسبتا کوتاهی به کار خود ادامه دهید و با تمام سیستم های رایج در جواهر سازی آزمایش کنید.
 4. طراحی: اهمیت زیادی به پتانسیل خلاق و خلاقانه هر شرکت کننده داده میشود تا درک کند که حتی کوچکترین شهود در طراحی جواهرات چقدر مهم است.
 5. حکاکی: این دوره برای کشیدن از نقاشی های ارزشمند فلز گرانبها و ویژه، با راهنمایی هنرمندان حقیقی به مدت سالها در این زمینه، طراحی شد.
 6. فیورنتیونو ترافور: پالایش طلا و جواهر سازی که شهر فلورانس را به مدت چند قرن در سراسر جهان مشهور ساخته است، در نهایت موضوع یک دوره آموزشی است: سبک فلورانس تونل
 7. جمولوجیا: دوره های ویژه برای انواع مختلف سنگهای قیمتی

قیمت در سال 2019

 • 2 هفته( 40 ساعت )=900 دلار
 • 4 هفته( 80 ساعت)=1.700 دلار
 • 8 هفته(160 ساعت)=3.200 دلار

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت به روزترین چارچوب پذیرش تحصیل رشته طراحی جواهرات در ایتالیا می توانید پس از مطالعه منابع موجود در وبسایت، با مشاورین ما در شرکت آوام پیمنت نیز تماس برقرار فرمائید.

ایتالیا
مطالب مرتبط

Related Posts

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

TOP