10
موسسه مطالعات پیشرفته پاویا IUSS ایتالیا

موسسه مطالعات پیشرفته پاویا IUSS ایتالیا

موسسه مطالعات پیشرفته پاویا IUSS ایتالیا

موسسه مطالعات پیشرفته پاویا IUSS ایتالیا آخرین مرحله روند تحصیلات عالی بلند مدتی است که در سال 825 میلادی شروع شد. زمانی که لتاریوس اول، امپراطور رم و پادشاه ایتالیا پاویا (پایتخت باستانی پادشاهی لمبارد) را به عنوان سایت تحصیلات عالی انتخاب کرد. آموزش و توسعه تحقیقاتی در این دانشگاه به نحوی است که دانشجو را وادار به پیشرفت بدون بازگشت می کند و سطوح علمی را افزایش می دهد. برای کسب آگاهی کامل از روند اقدام جهت اخذ پذیرش و سپس مهاجرت تحصیلی به ایتالیا، می توانید پس از مطالعه مطلب زیر، با مشاورین شرکت آوام پیمنت نیز گفتگو کنید.

معرفی موسسه مطالعات پیشرفته پاویا IUSS ایتالیا

تحصیلات

در دوره های ارشد برای دانشجویان IUSS کلاس های فوق برنامه با کیفیت تحصیلی بالا و رویکرد بین رشته ای ارائه برگزار می شود. به این صورت دانشجویان هم مسابقات دانشگاه پاویا را دنبال می کنند و هم کلاس های IUSS که برای غنی سازی برنامه های ارائه شده در دوره های دانشگاه شکل گرفته اند.

پژوهش

پژوهش در IUSS می تواند بر مبنای شبکه گسترده ای از همکاری و اتحاد با دیگر دانشگاه های ایتالیایی و خارجی، مراکز پژوهشی دولتی و خصوصی و جهان صنعتی باشد. IUSS از ابتدای شروع کار خود بر زمینه های خاصی متمرکز بوده است که تمام فعالیت های مربوط به این زمینه ها توسعه یافته است:

 1. پیچیدگی و کاربرد های بین رشته ای آن
 2. مشارکت و توسعه
 3. مهندسی زلزله
 4. مدیریت زیست محیطی یکپارچه
 5. حقوق
 6. علوم مواد
 7. فناوری رسانه و علوم
 8. فناوری های هسته ای و یونیزه کردن تشعشعات
 9. ساختار و پایه بیولوژیکی انسان
 10. زبان

مشاوره تحصیلی رایگان

اخذ پذیرش از موسسه مطالعات پیشرفته پاویا IUSS ایتالیا

ورود به دوره های متداول از طریق رقابت عمومی ملی صورت می گیرد. فراخوان این آزمون سالانه در ماه جون از طریق روزنامه رسمی و وب سایت موسسه منتشر می گردد و در آن ظرفیت دانشجویان عادی، زیر مجموعه این ظرفیت در کلاس های آکادمیک و همچنین تعداد جایگاه های خالی را مشخص می کنند. 

در این دانشگاه دو نوع رقابت وجود دارد:

 1. قبولی در سال اول دوره تحصیلی تک سطحی
 2. قبولی در سال اول از سطح دوم مربوط به دوره تحصیلی دوساله

برای پذیرش در برنامه تک ساله یا سه ساله مربوط به دوره اول تحصیل، باید در دو آزمون کتبی رقابتی بر پایه دروس زیر شرکت کنید:

 • ایتالیایی، لاتین، یونانی، تاریخ، زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضیات. 

یکی از آزمون ها بر دروس مشخص شده مربوط به رشته متمرکز است و آزمون دیگر بر اساس دروس مختلفی که کاندیداها می توانند آزادانه از میان گزینه های پیشنهاد شده انتخاب کنند، می باشد.

پذیرش در دوره دکترا برای دانشجویانی که مدرک ارشد ( Laurea Specialistica یا Magistrale )، قبل از اصلاحات، یا مدرک معادل ( از نظر طول دوره و محتوا ) در خارج از کشور دریافت نموده اند رزرو شده است ؛ مدرکی که دانشجو بتواند به واسطه آن در دوره PhD در کشور خود شرکت کند و از سوی کمیته پذیرش مورد قبول باشد.

اخذ پذیرش از موسسه مطالعات پیشرفته پاویا IUSS ایتالیا
اخذ پذیرش از موسسه مطالعات پیشرفته پاویا IUSS ایتالیا

جایگاه

IUSS در مرکز پاویا که شهری دانشگاهی با بیش از 12 دانشگاه کالج می باشد، قرار دارد. این دانشگاه با توجه به شبکه خدمات ترکیبی ای که به اساتید، بورسیه شدگان، فوق دکترا ها، دکترها و دانشجویانی که از خارج می آیند، ارائه می دهد، افراد را به جابه جایی بین المللی ترغیب می کند. 

برنامه آموزشی

مدرسه دانشگاه مطالعات پیشرفته پاویا IUSS برنامه های لیسانس و دکترای پیشرفته بین المللی ارائه می دهد:

 • دوره آموزشی لیسانس و فوق دیپلم بر مبنای شایستگی در دسترس اغلب دانشجویان متعهد دانشگاه IUSS قرا میگیرد.
 • مدرک PhD دیدگاهی بین رشته ای ایجاد می کند و پیشرفته ترین پژوهشات را ارائه می دهد. 

شرایط لازم زبان جهت پذیرش در موسسه مطالعات پیشرفته پاویا IUSS ایتالیا

دانشگاه پاویا دانشگاهی است که در شهر پاویا، استان لمپاردی در ایتالیا قرار گرفته است. دانشگاه پاویا یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا می باشد. این دانشگاه به گونه ای منحصر به فرد می باشد که این امر نه تنها به دلیل اصلات تاریخی برتر و دستاورد های با کیفیتش می باشد، بلکه به دلیل نقش هدایت کننده و ترویج دهنده ای که در سیستم پاویا دارد نیز می باشد. 

شرایط زبانی لازم: لازم است که کاندیداها این نمرات استاندارد را داشته کسب کرده باشند:

 • آیلتس
 • حداقل نمره: 5.5
 • آزمون لیسنینگ و ریدینگ TOEIC به همراه آزمون اسپیکینگ و رایتینگ TOEIC 
 • حداقل امتیاز: 785 به بالا + حداقل امتیاز 310 
 • انگلیسی برای غیر انگلیسی زبان ها (ESOL ) 
 • سطح یک B2

ددلاین اپلای موسسه مطالعات پیشرفته پاویا IUSS ایتالیا

دانشجویان می توانند در فضایی چندرشته ای و چند ملیتی درون یکی از قدیمی ترین سیستم های دانشگاهی اروپا تحصیل نمایند. در هر سال تحصیلی 30 دانشجو که با پیش زمینه های فرهنگی و آکادمیکی مختلف وارد این دانشگاه می شوند درمعرض دوره تحصیلی متمرکزی با تجربه میدانی مستقیم، قرار می گیرند. 

 • آخرین مهلت درخواست پذیرش: 28 جون 2019 در ساعت 13:00 CET

هزینه تحصیل در موسسه مطالعات پیشرفته پاویا IUSS ایتالیا

قانون اساسی کشور ایتالیا حق تحصیل را تضمین می کند. حقی که دولت های پی در پی آن را تحت عنوان هزینه دانشجویی ارزان، تفسیر نموده اند. درنتیجه شهریه دانشجویان کشور ایتالیا در میان ارزان ترین شهریه های کشورهای اروپایی قرار گرفته است و ایتالیا برای افراد ایتالیایی و غیر ایتالیایی عملکرد یکسانی دارد.

در سال 2018- 2019 شهریه سالانه دانشگاه پاویا بین 156 تا 3187 یورومی باشد. تمام دانشجویان ثبت نام کننده باید سپرده اولیه 156 یورویی را پرداخت کنند. دانشجویان دارای شهروندی مضاعف که دارای ویزا و اجازه اقامت تحصیلی دارند بر اساس کشور اصلیشان هزینه مخصوص به خود را پرداخت می نمایند. 

هزینه تحصیل در موسسه مطالعات پیشرفته پاویا IUSS ایتالیا
هزینه تحصیل در موسسه مطالعات پیشرفته پاویا IUSS ایتالیا

بورسیه تحصیل در موسسه مطالعات پیشرفته پاویا IUSS ایتالیا

دانشگاه پاویا و مدرسه مطالعات پیشرفته IUSS پاویا از متقاضیان بورسیه کارشناسی ارشد دعوت به عمل می آورند. ارائه کمک هزینه تحصیلی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی عمران برای کاهش ریسک ناشی از خطرات طبیعی. چهار کمک هزینه تحصیلی کارشناسی ارشد برای دانشجویان خارجی ای که قصد ادامه تحصیل در یک دوره کارشناسی ارشد در سال تحصیلی 2018 – 2019 را دارند، وجود دارد.

کشورهای واجد شرایط: دانشجویان خارجی برای این بورسیه واجد شرایط هستند. بورسیه ها برای تحصیل در مهندسی عمران با موضوع کاهش ریسک های ناشی از خطرات طبیعی ارائه می شوند.

مشاوره تحصیلی رایگان

بورسیه دکترای IUSS برای دانشجویان خارجی در دانشگاه پاویای ایتالیا

از متقاضیان دعوت به عمل می آید تا برای کمک هزینه تحصیلی دکترای IUSS که توسط موسسه مطالعات پیشرفته و دانشگاه پاویای ایتالیا برای سال تحصیلی 2017 تامین بودجه شده است، شرکت نمایند. این موقعیت ها برای دانشجویان خارجی از سر تا سر جهان قابل استفاده است. هدف این کمک هزینه ها کمک به دانشجویان خارجی و داخلی برتر و پر انگیزه است.

 • مقطع قابل استفاده: این موقعیت ها برای تحصیل در دوره دکترا تدارک دیده شده اند.
 • موضوعات مطالعاتی: این بورسیه ها برای مطالعات در حوزه های پروتئین، علوم، بیوشیمی سلولی، شیمی بیو ارگانیک، میکروبیولوژی مولکولی و نوروپاتولوژی مولکولی تهیه شده اند.

خوابگاه های دانشجویی موسسه مطالعات پیشرفته پاویا IUSS ایتالیا

دانشگاه مدرسه مطالعات پیشرفته پاویا IUSS موسسه ای ایتالیایی و دولتی می باشد که به تحقیقات و تحصیلات عالی اختصاص یافته است. از سال 1997، IUSS با موفقیت یک مدل آموزش و پژوهش پیشرفته را دنبال می کند که توسط دو موسسه برتر دیگر در ایتالیا پیاده سازی شده است: مدرسه Normale superiore و مدرسه Sant’ Anna در پیزا. خوابگاه این دانشگاه به مطالعات پیشرفته پاویا IUSS تعلق ندارد و دانشجویان می توانند در صورت تمایل به خوابگاه های اطراف دانشگاه بروند.

خوابگاه های دانشجویی موسسه مطالعات پیشرفته پاویا IUSS ایتالیا
خوابگاه های دانشجویی موسسه مطالعات پیشرفته پاویا IUSS ایتالیا

رتبه و رنکینگ موسسه مطالعات پیشرفته پاویا IUSS ایتالیا

برترین دانشگاه های جهان را از طریق آخرین به روز رسانی رنکینگ جهانی دانشگاه ها QS مقایسه کنید و موسسه پیشرو را بر اساس رشته و منطقه پیدا کنید. 

 • رنکینگ کشور: 70
 • رنکینگ جهانی 3031

کسب اطلاعات بیشتر را در مورد موسسه مطالعات پیشرفته پاویا IUSS ایتالیا می توانید به کارشناسان کاردان ما در شرکت آوام پیمنت بسپارید. با ما در تماس باشید.

ایتالیا
مطالب مرتبط

Related Posts

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

TOP