10
شرایط پذیرش دانشگاه های سوئیس

شرایط پذیرش دانشگاه های سوئیس

شرایط پذیرش دانشگاه های سوئیس

دانشجویان با تحصیل در سوئیس تجربه ای فوق العاده کسب می کنند. مردم بسیار خونگرم، فروشگاه های فوق العاده و فضای بین المللی سوئیس باعث شده دانشجویان و مردم سراسر دنیا برای تحصیل و زندگی این کشور را انتخاب کنند. شرایط پذیرش دانشگاه های سوئیس نیز به گونه ای خواهد بود که یک فیلتر قوی بر سر راه دانشجویان غیر بومی و متخصص قرار دارد تا از ورود افراد متفرقه به دانشگاه جلوگیری شود. این دانشگاه ها را مشاورین شرکت آوام پیمنت در ادامه بررسی کرده اند و برای شما آورده اند.

شرایط پذیرش از دانشگاه های سوئیس

شرایط منع ادامه تحصیل:

دانشجویانی که برای ادامه تحصیل برای همیشه رد صلاحیت شده اند، در هیچ یک از دانشگاه ها و هیچ نوع رشته ای پذیرفته نخواهند شد.

اخذ پذیرش از دانشگاه های علوم کاربردی و هنر:

دانشگاه های علوم کاربردی و هنر (UASA) از نفوذ پذیری در سیستم آموزشی پشتیبانی می کنند، بنابراین اقداماتی برای پذیرش متقاضیان واجد شرایط مقطع کارشناسی انجام می دهند. هر UASA شرایط پذیرش مختص به خود را دارد و تصمیم می گیرد چه کسانی را برای مقطع کارشناسی انتخاب کند.

اخذ پذیرش از دانشگاه های تربیت معلم:

به منظور پذیرش در دانشگاه های تربیت معلم (UTE)، با توجه قوانین EDK دانشجویان با توجه به دوره انتخابی باید دارای مدرک آموزشی baccalaureate _ دیپلم به رسمیت شناخته شده EDK _ یا مدرکی از دانشگاه علوم کاربردی باشند. ممکن است متقاضیان با مدارک baccalaureate آموزشی تخصصی در برخی از دوره ها ( از جمله تربیت معلم برای پیش دبستانی و دبستان) پذیرش شوند. معمولا دانشگاه های تربیت معلم شرایط اضافه تری نیز دارند.

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش از دانشگاه های سوئیس
مدارک مورد نیاز جهت پذیرش از دانشگاه های سوئیس

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش از دانشگاه های سوئیس

سوئیس کشوری است که در همه نظر پیشرفت زیادی کرده است: از روانشناسان بزرگ مانند یونگ و پیاژه گرفته تا ورزشکارانی چون فدرر و هینگیسش ساکن این کشور بوده اند، همچنین می توان از فیزیکدان معروف، انیشتین که مقام و منزلت والایی دارد، نام برد.

سوئیس در قلب اروپا واقع شده است و به دلیل چسبیدگی کشورها به یکدیگر تعجب آور نیست که می توان در یک بعد از ظهر از سه کشور بازدید کرد و کسب تجربه بین المللی را به حداکثر رساند. هر مقطع تحصیلی و هر دانشگاه شرایط و الزامات مختص به خود را دارد، بنابراین توصیه می شود که لیست مدارک مورد نیاز را به طور دقیق بررسی نمایید.

 1. کپی فرم درخواست پرینت شده و امضا شده
 2. دو قطعه عکس در فرمت عکس پاسپورت
 3. کپی کارت شناسایی
 4. رونوشت رسمی تحصیلی از دانشگاه یا مدرسه پیشین
 5. مدرک دیپلم دبیرستان یا مدرک کارشناسی
 6. گواهی مهارت زبان آلمانی، فرانسوی یا انگلیسی
 7. رزومه
 8. فیش پرداخت هزینه درخواست
 9. مقاله شخصی یا نامه انگیزشی ( مقاله ای که در آن باید علت انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر را بیان کنید. )

همچنین باید اطمینان حاصل کنید که در دانشگاه پذیرش شده اید و عملکرد تحصیلی خود را در قالب GPA در مقطع پیشین ارائه دهید.

مشاوره تحصیلی رایگان

الزامات زبان جهت پذیرش از دانشگاه های سوئیس

داوطلبان برای ورود به دانشگاه های سوئیس باید مهارت زبان رشته انتخابی خود را در سطح مورد نیاز اثبات کنند. زبان آموزش با توجه به دانشگاه و کالج انتخابی متفاوت است، زیرا در سوئیس سه زبان رسمی وجود دارد. به طور کلی حداقل سطح مورد نیاز زبان برای ورود به دانشگاه های سوئیس طبق استانداردهای اروپایی B1 / B2 می باشد. لطفا توجه کنید که معمولا الزامات زبان های آلمانی/ فرانسوی / ایتالیایی برای تحصیل در مقطع کارشناسی اعمال می شود.

زبان آلمانی:

در فهرست زیر می توانید دانشگاه ها و کالج های سوئیس را مشاهده کنید که زبان آموزش آنها آلمانی است:

 • دانشگاه بازل
 • دانشگاه برن
 • دانشگاه لوسرن
 • دانشگاه سنت گالن
 • دانشگاه زوریخ
 • موسسه فدرال فناوری در زوریخ
 • دانشگاه فریبورگ

زبان فرانسوی:

در لیست زیر می توانید دانشگاه ها و کالج های سوئیس را مشاهده کنید که زبان آموزش آنها فرانسوی است:

 • دانشگاه فریبورگ
 • دانشگاه نوشاتل
 • دانشگاه ژنو
 • دانشگاه لوزان
 • موسسه فدرال فناوری در لوزان

زبان ایتالیایی:

زبان آموزش در دانشگاه زیر ایتالیایی است:

 • دانشگاه لوگانو

زبان انگلیسی:

رشته های بسیاری در مقطع کارشناسی ارشد و تحقیقات برای دانشجویان بین المللی طراحی شده اند که معمولا زبان آموزش آنها انگلیسی می باشد.

زمان درخواست پذیرش از دانشگاه های سوئیس 

زمان درخواست به هر دانشگاه متفاوت است و به شدت توصیه می شود ددلاین دانشگاه انتخابی را با دقت مورد بررسی قرار دهید. زمان درخواست مربوط به شرایط اولین دوره درخواست است و این دوره برای دانشجویان سوئیسی و خارجی معتبر است. زمان درخواست در لیست وب سایت زیر برای اولین دوره درخواست دانشجویان است. ددلاین ها برای دانشجویان بومی و بین المللی است، مگر اینکه استثنائاتی وجود داشته باشد که مشخص شده است.

توجه داشته باشید که ممکن است دانشجویانی که به ویزا نیاز دارند، لازم باشد زودتر درخواست دهند و از دانشگاه مربوطه درباره زمان دقیق اطلاعات مورد نظر را کسب کنند.

شرایط پذیرش مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های سوئیس

شرط اصلی ورود به مقطع کارشناسی ارشد، داشتن مدرک کارشناسی مرتبط با رشته انتخابی است. ممکن است دانشگاه ها شرایط اضافه تری برای پذیرش در رشته های تخصصی داشته باشند. شرایط زبان به زبان رشته انتخابی شما بستگی دارد و باید مهارت شما در آن زبان اثبات شود.

هر دانشگاه تعیین می کند مدرک کارشناسی خارجی برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد معتبر است یا خیر. طبق قانون، مدارک تحصیلی اتخاذ شده از موسسات آموزش عالی اروپا در اکثر دانشگاه های سوئیس مورد قبول می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به معتبر بودن و به رسمیت شناخته شدن مدرک شما در دانشگاه های سوئیس می توانید به شعبه ENIC-NARIC (مرکز اطلاعات تشخیص مدارک تحصیلی ملی کمیسیون اروپا) سوئیس مراجعه کنید.

زمان درخواست به رشته های کارشناسی ارشد متفاوت است، اما به طور کلی در صورتی که بخواهید تحصیلات خود را از ترم پاییز آغاز کنید، می توانید در طول ترم بهار ( بین ژانویه تا آوریل) و در صورتی که بخواهید تحصیلات خود را از ترم بهار آغاز کنید، می توانید بین جولای تا نوامبر درخواست دهید.

راهکارهای مفید که شما را واجد شرایط تحصیل در دانشگاه های سوئیس می کند:

 • شرکت در دوره های مقدماتی

این دوره ها به افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و یا بالاتر را دارند، کمک زیادی می کند. توصیه می شود در دوره های مقدماتی M.B.A، دوره مقدماتی حقوق، دوره مقدماتی پزشکی و یا هر دوره مقدماتی دیگر که قصد ادامه تحصیل در آن رشته را دارید، شرکت کنید.

 • تقویت زبان انگلیسی با شرکت در دوره های مقدماتی زبان انگلیسی

اگر قصد ادامه تحصیل در سوئیس را دارید، باید مهارت زبان شما برای شرکت در کلاس ها و درک سخنرانی ها کافی باشد. برای برخی از دانشگاه ها باید مهارت زبان آلمانی، ایتالیایی یا فرانسوی شما ثابت شود و برای سایر دانشگاه ها باید تسلط کامل به زبان انگلیسی داشته باشید. دوره های مقدماتی زبان شما را برای هر نوع آزمون زبان انگلیسی که مورد نیاز دانشگاه هاست، آماده می کند.

شرایط پذیرش مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های سوئیس
شرایط پذیرش مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های سوئیس

بیمه پزشکی از شرایط پذیرش در دانشگاه های سوئیس

 اگر مایل هستید بیش از سه ماه در سوئیس تحصیل کنید، شما احتمالا از قبل می دانید که به بیمه درمانی نیاز دارید. بدون بیمه شما نمی توانید در سوئیس بمانید و یا زندگی کنید، و همچنین اگر برخی از عوارض سلامتی در طول زمان اقامت، شما را تهدید می کند، می توانید سلامت خود را با بیمه حفظ کنید. چقدر در مورد بیمه درمانی و مزایایی که آن ها باید ارائه دهند را می دانید؟ 

برنامه بیمه درمانی برای دانشجویان

اول از همه، واقعیت امر این است که برنامه های بیمه درمانی که مخصوصا برای دانش آموزان بین المللی طراحی شده است، وجود دارد. مهم نیست که آیا شما دانشجوی مقطع لیسانس یا فوق لیسانس هستید و دوران تحصیلی خود را در سوئیس می گذرانید و یا به عنوان دانشجوی جایگزین هستید که مایل به اقامت در این کشور هستید، و یا کارآموزی هستید که مایل به کسب تجربه عملی هستید، یا به عنوان زوج هایی که می خواهید بتوانید یکی از چهار زبان رسمی بهتر یاد بگیرید و در فرهنگی خارجی در خانواده ای بومی زندگی کنید یا دانشجوی محقق در مورد اکتشافات جدید باشید، باید بدانید که می توانید برنامه بیمه مناسبی را برای خود پیدا کنید! و اگر شما دارای همسر و فرزند هستید، برنامه های بیمه دانشجویی برای شما مناسب است!

مزایای مختلف

چیزی که باید بدانید این است که کدام پوشش بیمه اولیه برای شما مزایا دارد. دو نوع خدمات درمانی، بستری و سرپایی وجود دارد. اولین مورد نسبت به بستری شدن در بیمارستان است، دومین مورد درمان سرپایی است. در KVG، LAMaI نیز شامل خدمات زیر می شود، اما تنها در صورت تجویز توسط پزشک: فیزیوتراپی، کار درمانی، مراقبت های پرستاری و عوارض زایمان، مشاوره تغذیه، مشاوره دیابت، گفتار درمانی، روانپزشکی شامل می شوند. علاوه بر این، بیمه پوشش اولیه، همچنین شامل تجزیه و تحلیل و دارو، وسایل پزشکی و به منظور کمک به شما در بازیابی، سقط قانونی، درمان اورژانس دندانپزشکی اورژانسی و پیشگیری از بیماری می شود. همین امر برای درمان اضطراری در خارج از کشور نیز قابل قبول است در صورتی که در خارج از کشور سوئیس مسافرت کنید.

مشاوره تحصیلی رایگان

برخی چیزهایی که باید بدانید

با این حال، توجه داشته باشید که مزایای ارائه شده همیشه 100٪ پوشش داده نمی شود، زیرا بسیاری از آنها متاسفانه اشتباه می کنند و برای جلوگیری از ناامیدی های آینده، بسیار مناسب است که شرایط قرارداد بیمه گذار خود را دقیقا بخوانید. آگاه باشید و نباید دلیلی برای ناراحتی یا تعجب، در صورتی که به درمان گران قیمت نیاز دارید، داشته باشید. علاوه بر حق بیمه، مبلغ دیگری نیز باید پرداخت شود. شما همچنین باید به اصطلاح مالیات (یا حق امتیاز) را پرداخت کنید.

 شاید برخی از شما از قبل از آن شنیده اید، اما برای کسانی که هنوز آن را ندارد، مقدار پولی است که شما باید هر سال برای هزینه های درمان خود، پرداخت کنید. این بدان معنی است که شما باید هزینه های درمان پزشکی را از جیب خود بپردازید. این کار به همان شیوه ای انجام می شود، که تنها پس از این مقدار، شرکت بیمه شروع به پرداخت می کند. علاوه بر این، پس از آن شما باید 10٪ از هزینه های بیش از کسر (نسبت ثابت) تا حداکثر 700 فرانک در سال (به گفته KVG / LAMal) پرداخت کنید. بری کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط پذیرش دانشگاه های سوئیس می توانید با ما در شرکت آوام پیمنت در تماس باشید.

سوئیس
مطالب مرتبط
Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

TOP