10

پرداخت هزینه سویس فی ویزای آمریکا

پرداخت هزینه سویس فی ویزای آمریکا با سفارش به راحتی توسط وبسایت آوام پیمنت قابل انجام است.

لطفا قبل از انجام سفارش مقاله زیر را مطالعه کنید تا از بروز مشکل جلوگیری شود.

پرداخت هزینه سوییس فی آمریکا

سویس فی ویزای آمریکا چیست

SEVIS فدرال وزارت امنیت ایالات متحده است که در تاریخ 1 سپتامبر 2004 تأسیس شد. معمولا فی ویزای sevis یک بار هزینه می شود. این هزینه از کسانی گرفته می شود که درخواست ویزای F-1 را براساس I-20 برای “اولین حضور خود” دارند. گواهی پرداخت هزینه sevis باید در مصاحبه ویزا و دربدو ورود ارائه شود.

شما برای یک ویزا اولیه F-1 از سفارت یا کنسولگری ایالات متحده در خارج از کشور برای اولین بار حضورتان می خواهید.

اگر قبلا در یک مدرسه ایالت متحده ثبت نام کرده اید، اما دیگر پی گیری نکرده اید و بیش از پنج ماه در خارج از ایالات متحده بوده اید(حتی اگر یک ویزای F-1 باقیمانده در گذرنامه داشته باشید) باید این هزینه را پرداخت کنید.

اگر شهروند کانادا هستید و بنابراین از شرایط پرداخت هزینه sevis ویزای آمریکا معاف می شوید.

وضعیت ویزای خود را نقض کرده اید و “حضور اولیه” I-20 برای ورود مجدد برای به دست آوردن وضعیت F-1 خود صادر شده است.

شما باید بتوانید ثابت کنید هزینه sevis هنگامی که شما برای مصاحبه ویزا و زمانی که وارد ایالات متحده می شوید، پرداخت می شود. این تاییدیه را با ارائه یک رسید پرداخت چاپ از اینترنت (اگر پرداخت آنلاین انجام داده اید) و یا نامه ارسال شده (اگر شما با پست پرداخت کرده اید) ثابت می شود. مأموران ویزا و بازرسان ورودی ایالات متحده باید بتوانند سه روز کاری را پس از پردازش پرداخت الکترونیک پرداخت SEVIS را تأیید کنند، اما در صورت مشکلات، داشتن رسید چاپی بهترین شواهد برای پرداخت هزینه است. ویزا صادر نخواهد شد، مگر اینکه تایید پرداخت هزینه SEVIS صورت گیرد.

هزینه SEVIS حداقل سه روز کاری قبل از مصاحبه ویزا باید پردازش شود، مگر اینکه یک نسخه چاپی از پرداخت اینترنتی داشته باشید. لطفا این قانون سه روزه را در نظر داشته باشید.

هزینه SEVIS را نمی توانید در سفارت یا کنسولگری و یا در مرز ایالات متحده آمریکا پرداخت کنید.

ویزا صادر نخواهد شد، مگر اینکه افسر ویزا بتواند تأیید کند که پرداخت هزینه SEVIS صورت گرفته است. با این وجود، ممکن است مصاحبه ویزا را قبل از پرداخت هزینه SEVIS انجام دهید. اگر بعد از ارسال الکترونیکی هزینه خود، یک رسید چاپی داشته باشید، این رسید چاپی را حفظ کنید و آن را با مصاحبه خود بیاورید .
هزینه SEVIS قابل استرداد نیست اگر درخواست ویزا شما رد شود و تصمیم بگیرید که برای یک ویزا مجددا درخواست مجدد کنید، از شما این هزینه خواسته نخواهد شد.

هزینه سویس فی ویزای آمریکا چقدر است؟

معمولا فی ویزای sevis یک بار هزینه می شود. این هزینه از کسانی گرفته می شود که درخواست ویزای F-1 را براساس I-20 برای “اولین حضور” دارند.

قبل از درخواست ویزای F-1، ابتدا باید مبلغ 200 دلار SEVIS را پرداخت کنید. این هزینه IVC نیست، بلکه هزینه ای است که دولت ایالات متحده آن را تأمین می کند.
هزینه ی SEVIS باید توسط تمام متقاضیان ویزا F-1 قبل از تعیین وقت ویزا پرداخت شود. این هزینه را می توان به صورت آنلاین، پست الکترونیکی و یا در دفاتر وسترن یونیونی که خدمات سریع پرداخت را انجام می دهند، پرداخت کنید.

برخی از کنسول گریها ممکن است نیاز به تایید امنیتی در مورد درخواست ویزا شما داشته باشند. این به این معنی است که ویزای شما تایید می شود، اما تا زمانی که مجوز امنیتی نهایی نشده باشد، نمی توان صادر کرد. این معمولا دو هفته تا دو ماه طول می کشد تا برنامه ریزی شود.

اگر درخواست ویزا F-1 شما تایید شد، یک مهر در پاسپورت شما قرار داده می شود و به شما اطلاع داده می شود که چگونه گذرنامه خود را دریافت کنید. نام مدرسه شما بر روی ویزایتان نوشته خواهد شد. شما باید در مدرسه ای که در ویزای اولیه F-1 وجود داشته است، شرکت کنید. اگر تصمیم به شرکت در مدرسه دیگری دارید، مجددا باید برای ویزای جدید درخواست بدهید.

نحوه پرداخت هزینه سویس فی آمریکا

نحوه پرداخت هزینه سویس فی آمریکا

قبل از درخواست ویزای F-1، ابتدا باید مبلغ 200 دلار SEVIS را پرداخت کنید. SEVIS (سیستم اطلاعاتی دانشجویان و بازدید کننده) برنامه مبتنی بر اینترنت است که توسط دولت ایالات متحده برای نظارت بر دانشجویان ویزا F-1 در ایالات متحده استفاده می شود. این هزینه IVC نیست، بلکه هزینه ای است که دولت ایالات متحده آن را تأمین می کند.

هزینه ی SEVIS باید توسط تمام متقاضیان ویزا F-1 قبل از تعیین وقت ویزا پرداخت شود. این را می توان به صورت آنلاین، پست الکترونیکی و یا در دفاتر وسترن یونیونی که خدمات سریع پرداخت را انجام می دهند، پرداخت کنید.

برای پرداخت هزینه SEVIS با کارت اعتباری (توصیه می شود):

 1. در ابتدا به سایت  www.fmjfee.com بروید و فرم I-901 را تکمیل کنید. کد مدرسه برای IVC LOS214F01465000 است. ID SEVIS شما می تواند در I-20 پیدا شود و با حرف “N” شروع می شود.
 2.  هزینه 200 دلار SEVIS را با استفاده از کارت ویزا، MasterCard یا American Express پرداخت کنید.
  صفحه آخر  یک نسخه از رسید آنلاین را به شما می دهد که باید آن را چاپ کنید. شما باید این را به ویزای F-1 خود برسانید.
 3. اگر مبلغ SEVIS را از طریق ایمیل یا توسط Western Union پرداخت کنید، باید رسید کتبی خود را همراه داشته باشید.

خدمات آوام پیمنت در زمینه پرداخت هزینه سویس فی ویزای آمریکا

 1. هزینه ی SEVIS باید توسط تمام متقاضیان ویزا F-1 قبل از تعیین وقت ویزا پرداخت شود. این را می توان به صورت آنلاین، پست الکترونیکی و یا در دفاتر وسترن یونیونی که خدمات سریع پرداخت را انجام می دهند، پرداخت کنید.
 2. برای پرداخت هزینه SEVIS با کارت اعتباری (توصیه می شود):
  در ابتدا به سایت  www.fmjfee.com بروید و فرم I-901 را تکمیل کنید. کد مدرسه برای IVC LOS214F01465000 است. ID SEVIS شما می تواند در I-20 پیدا شود و با حرف “N” شروع می شود.
  هزینه 200 دلار SEVIS را با استفاده از کارت ویزا، MasterCard یا American Express پرداخت کنید.
  صفحه آخر  یک نسخه از رسید آنلاین را به شما می دهد که باید آن را چاپ کنید. شما باید این را به ویزای F-1 خود برسانید.
 3. اگر مبلغ SEVIS را از طریق ایمیل یا توسط Western Union پرداخت کنید، باید رسید کتبی خود را همراه داشته باشید.
 4. بهترين راه براي پرداخت هزینه سویس فی بصورت آنلاين از طريق كارت اعتباري و یا دبیت کارت های بين‌المللي است. در ایران به علت مشکلات فعلی اقتصادی امکان دریافت کارت های اعتباری بین المللی برای هم وطنان وجود ندارد به همین علت نمیتوانند هزینه sevis را پرداخت کنند.
 5. پرداخت این هزینه در سایت www.fmjfee.com انجام می شود . براي پرداخت هزینه SEVIS نیازبه نگرانی نیست. شما می توانید با شرکت آوام پیمنت تماس گرفته و تمامی اطلاعات هویتی و مکان اقامت و …. به دقت برای آنها  ارسال کنید و مراحل پرداخت را برای شما انجام می دهند.

 

قبل از پرداخت این هزینه باید به نکات زیر دقت کنید :

 1. این هزینه از کسانی گرفته می شود که درخواست ویزای F-1 را براساس I-20 برای “اولین حضور خود ” دارند.
 2. هزینه SEVIS حداقل سه روز کاری قبل از مصاحبه ویزا باید پردازش شود، مگر اینکه یک نسخه چاپی از پرداخت اینترنتی همراه داشته باشید. لطفا این قانون سه روزه را در نظر داشته باشید.
 3. هزینه SEVIS را نمی توانید در سفارت یا کنسولگری و یا در مرز ایالات متحده آمریکا پرداخت کنید.
 4. ویزا صادر نخواهد شد، مگر اینکه افسر ویزا بتواند تأیید کند که پرداخت هزینه SEVIS صورت گرفته است. با این وجود، ممکن است مصاحبه ویزا را قبل از پرداخت هزینه SEVIS انجام دهید. اگر بعد از ارسال الکترونیکی هزینه خود، یک رسید چاپی داشته باشید، این رسید چاپی را حفظ کنید و آن را با مصاحبه خود بیاورید .
  هزینه SEVIS قابل استرداد نیست اگر درخواست ویزا شما رد شود و تصمیم بگیرید که برای یک ویزا مجددا درخواست مجدد کنید، از شما این هزینه خواسته نخواهد شد.

TOP